EISA: nejlepší televizory a projektory pro rok 2018/2019

EISA: nejlepší televizory a projektory pro rok 2018/2019

Jako každý rok i letos vybrala asociace EISA nejlepší televizory, Ultra HD Blu-ray přehrávač, nejlepší projektory či nejlepší foto/videokameru. Podívejte se, co EISA považuje za to nejlepší v několika kategoriích.

Asi nejsledovanější kategorií každoročně oceňovaných zařízení jsou televizory, projektory a Blu-ray přehrávače. Proti předchozím rokům z oceňovaných AV zařízení zmizely klasické kamery, místo toho je zde fotoaparát/videokamera s výměnným objektivem.

Pro ty, kdo o cenách EISA slyší poprvé, tak EISA je největší organizací vydavatelů multimédií v Evropě sdružující celkem 50 specializovaných časopisů z 20 evropských zemí zaměřených na oblast od audia a videa a mobilní elektroniky až po fotografii. Zástupcem za Českou republiku je časopis Stereo-Video. Vybírané produkty nominují výrobci a redakce pak vyberou svého favorita. Ceny jsou oficiálně vyhlášeny na největším veletrhu spotřebního zboží v Evropě, IFA, který tradičně proběhne začátkem září.

Je třeba mít na paměti, že vybrané produkty jsou vybírány v jednotlivých kategoriích a liší se nejen cenou, ale i zaměřením. To se týká právě kategorie televizorů, kde najdete více oceněných produktů.

Upozorňujeme, že text doprovázející produkty nejsou naše slova, ale jde o volný překlad oficiálního zdůvodnění komise, proč právě oceněný produkt vybrala a jaké vlastnosti na něm oceňuje. 


Nejlepší koupě - OLED TV
Philips 55OLED803

Cena: 49 990 Kč

Philips 55OLED803 f.jpg

EISA: „Philips TV kombinuje nejnovější OLED panel s vylepšeným obrazovým procesorem P5. Dosáhl tak v tomto 55palcovém modelu úžasných výsledků, a přesto si udržel lákavou cenu. UHD televizor OLED803 s operačním systém Android TV díky nejnovějšímu systému „Perfect Natural Reality“ zobrazuje SDR obsah téměř ve stejné kvalitě, jako by se jednalo o HDR.

Nabízí bohaté, přirozené barvy, skutečnou černou a excelentní pohybovou ostrost, plus podporuje nejnovější standard HDR10+, což znamená, že jde o excelentní volbu pro HDR obsah. Navíc unikátní Ambilight technologie vyváří a rozšiřuje vizuální zážitek, spolu s výkonným 50W zvukovým systémem. To vše spolu s Android TV s Google Asistentkou vyváří celkově úchvatný televizor.

Pokračování 2 / 11

Nejlepší prémiový LCD televizor pro rok 2018/2019
Samsung 65Q9FN

Cena: 99 990 Kč

ImgW.jpg

EISA: Čeho si všimnete na vrcholném QLED modelu Samsung nejdříve, je nádherný design a možnosti diskrétní instalace. Tento 65" UHD televizor je osvobozen od všech možným kabelů a stačí mu pouze jeden tenký, který vede k One Connect Boxu, ve kterém jsou všechny konektory, ale i elektronika, napájení. Díky režimu Ambient dokáže televizor ve standby režimu zobrazit umělecká díla, widgety, či vaše vlastní obrázky, navíc dokáže být součástí systému chytré domácnosti díky technologii "Smart Things".

Obrazová kvalita vás uchvátí ještě více - 65QFN používá technologii přímého zadního podsvícení (Full Array Local Dimming, FALD), zpracování obrazu Q-Engine, výsledkem je pak dechberoucí krása. SHR a HDR obsah včetně HDR10, HDR10+ a HLG vynikne díky superširokému barevnému gamutu, vysokému jasu a hluboké černé. 

Pokračování 3 / 11

Nejlepší televizor s umělou inteligencí
LG 65SK9500

Cena: 79 990 Kč

LG SK9.jpg

EISA: Umělá inteligence (A.I.) přetváří chytré ovládání televizorů, televizor SK9500 je v tom na špici. V čele řady LG Super UHD pro rok 2018 dodává jemný Ultra HD obraz (včetně podpory Dolby Vision) díky technologii IPS Nano-Cell s plným zadním podsvícením Full Array LED Dimming Pro, přičemž páteří sytému je umělá inteligence "AI ThinQ" spolu s Google Assistant.

Tento systém pracuje jak se zařízeními pro Google Assistant a Amazon Alexa, ale také pomocí hlasového ovládání přepínáte kanály, vstupy či můžete měnit nastavení. S nejnovější platformou webOS a ovladačem Magic Remote je ovládání televizoru a aplikací požitkem. Tento A.I. TV je díky excelentním možnostem připojení a intuitivní výbavě vnímavý k individuálním potřebám uživatele.

Pokračování 4 / 11

Nejlepší prémiový OLED televizor pro rok 2018/2019
LG OLED65E8

Cena: 109 990 Kč

LG 65E8.jpg

EISA: S 65" modelem E8 LG nabízí výborný univerzální UHD HDR TV, přičemž uchvacující obraz je pouze částí příběhu. Například chytré ovládání a video-on-demand (video na vyžádání) je díky excelentnímu rozhraní webOS dále vylepšeno technologií TinQ A.I. od LG. Vestavěný dekódování a přehrávání formátu Dolby Atmos přináší extra zvukový zážitek, přičemž skleněný design picture-on-glass splyne s jakýmkoliv prostředím. 

Důležitý je ovšem obrazový výkon, bohatý kontrast a široký barevný gamut, který přinesl nový, jasnější OLED panel a engine Alpha 9. Je podporován obrazový materiál Dolby Vision z disků i on-line zdrojů, přičemž HDR10 materiál je vylepšen impresivním zpracováním obrazu. Je to právoplatný vítěz naší kategorie OLED TV.   

Pokračování 5 / 11

Nejlepší televizor pro domácí kino
Philips 65OLED903

Cena: zatím neznámá

Philips 55OLED903 e.jpg

EISA: Milovníci domácího kina vyžadují zážitek, který dynamicky propojuje působivý obraz a zvuk. 65palcová vlajková loď Philips přesně toto splňuje. Mimo jiné díky partnerství s hi-fi experty z Bowers & Wilkins, které vyústilo v úžasný zabudovaný soundbar nabízející středopásmové a výškové měniče v oddělených komorách, vytvářející zvukové pole s bohatými detaily a hloubkou.

Výkonný engine P3 s novým obrazovým procesorem "Perfect Natural Reality" a rozšířené možnosti kalibrace obrazu zajišťují vynikající UHD (a upscalovaný SDR) HDR obraz s hlubokou černou, jemnými detaily ve stínech, uchvacující kontrast a široký barevný gamut. Celkově 65OLED903 nabízí prvotřídní obrazový výkon, který doplňuje Ambilight, jenž u jiného výrobce nenajdete. Nejlepších výsledků dosahuje při přehrávání 4K Blu-ray disků a kvalitního streamovaného obsahu. 

Pokračování 6 / 11

Nejlepší inovace pro rok 2018/2019
Sharp Aquos LV-70X500E

Cena: 279 990 Kč

Sharp Aquos LV-70X500E.jpg

EISA: 8K není budoucnost - už je zde. S nativním rozlišením 7 680 x 4 320 bodů (16x Full HD rozlišení) poskytuje tento 70" LCD monitor od výrobce LCD panelů Sharp úroveň rozlišení, kterou musíte vidět, abyste jí uvěřili. Vedle osmi HDMI vstupů (přičemž čtyři jsou určeny, aby paralelně poskytovaly 8K obraz), jsou zde dva USB vstupy pro statické 8K fotografie.

Nemusíte ale čekat na 8K obsah, Sharp Aquos LV-70X500E nabízí výkonnou technologii přepočtu na 8K, plné zadní podsvícení s lokálním řízením jasu pro vysoký kontrast a ostrou reprodukci vaší kolekce Ultra HD HDR filmů. Tato uchvacující nabídka od Sharpu znamená úsvit nové éry. 

Pokračování 7 / 11

Nejlepší koupě - LCD TV
TCL 55DC760

Cena: 999 Euro

TCL_55DC760_web-1024x731.jpg

EISA: 55" UHD televizor od TCL patří do střední třídy jde o skutečně univerzální přístroj. Nabízí operační systém Android 8.0, přehrávání HDR, nechybí ani integrovaný soundbar od JBL, který dodává potřebný hutný zvuk. Rozšířený barevný gamut oceníte u sportu, filmů i her, široké pozorovací pomáhají zachovat kvalitní obraz i tehdy, když nesedíte přímo před televizorem.

Uživatelské rozhraní nabízí volby nastavení dle vaší vlastní chuti a vkusu, přičemž Android TV integruje ChromeCast i Google Asistenci a zajišťuje plynulé ovládání a přístup k on-line obsahu. Zkrátka TCL 55DC760 nabízí skvělý poměr cena/výkon, zvláště pokud hodnotíme nabídku funkcí, elegantní design a možnosti připojení. 

Pokračování 8 / 11

Nejlepší projektor pro rok 2018/2019
BenQ W1700

Cena: 33 990 Kč/1 299 Euro

BenQ W1700-right30.jpg

EISA: BenQ W1700 přináší UHD HDR kvalitu obrazu na velkou domácí projekční plochu a to za cenu, která v minulosti odpovídala Full HD projektorům. Optický systém využívá zařízení DLP Digital Micromirror, který posunuje obrazové body Full HD rozlišení do čtyř pozic za jeden snímek k dosažení Ultra HD zážitku s ostrým a jasným obrazem.

Barvy projektoru jsou z výroby ohromující a přesné. K dispozici je podpora 3D pro další rozměr vizuálního zážitku. Kompaktní velikost nabízí možnost snadné instalace a menu projektoru je vybaveno dalšími nástroji pro korekci obrazu. Pro upgrade projekce na Ultra HD rozlišení je BenQ W1700 neodolatelnou kombinací kvality a ceny.

Pokračování 9 / 11

Nejlepší prémiový projektor pro rok 2018/2019
Sony VPL-VW760ES

Cena: 399 990 Kč

nRyBN9K.jpeg

EISA: Sony přidává do své řady projektorů pro domácí kino prémiový laserový 4K HDR projektor, vlajkovou loď s uchvacujícím obrazovým výkonem. Díky čipům SXRD nabízí VPL-VW760ES superostrý obraz, nechybí podpora HDR10 a HLG, úroveň jasu 2 000 lumenů a pokročilé řízení. Kompletní balík funkcí pro domácí kino zahrnuje laserový světelný zdroj, technologii Reality Creation, která využívá nejmodernější zpracování obsahu a dopočítává zdrojový formát Full HD na kvalitu 4K, nechybí ani 3D.

A nakonec je zde zaoblený design přístroje a 2,06x zoom, které znamenají naprosto bezbolestnou instalaci do interiéru díky velmi variabilní velikosti promítaného obrazu. Zkrátka jde o nejlepší 4K prémiový projektor.

Pokračování 10 / 11

Nejlepší High-End Blu-ray přehrávač
Panasonic DP-UB9000

Cena: 1 000 €

Panasonic_UB9000_k_left_h180417.jpg

EISA: Panasonic přidal do své zářné Blu-ray historie přehrávač DB-UB9000, High-End přístroj kompatibilní s Ultra HD Blu-ray (včetně Dolby Vision a HDR10+), DVD, CD a Hi-Res Audiem - včetně DSD. Výtečné zpracování obrazu, vynikající komponenty, ale také pokročilé možnosti uživatelského nastavení, to vše znamená obraz a zvuk v nejlepší kvalitě bez kompromisů.

Panasonic má uživatelsky volitelný HDR Optimiser, technologii , která vylepšuje obraz ve standardu UHD HDR10, ale také mimořádně kvalitní zvuk s D/A konverzí 768kHz/32-bit, nabízející zážitek pro skutečné audiofily. A nakonec u DB-UB9000 nechybí povedený design a kvalita konstrukce. „Zesílená vrstva na horní i dolní straně, aluminiové šasi a nový stabilnější pohon, to vše znamená nejen vydařený zevnějšek, ale také další záruku kvalitního obrazu.

 

Pokračování 11 / 11

Nejlepší foto/video kamera
Panasonic Lumix DC-GH5S

Cena: 64 990 Kč

Image_GH5S_H_ES12060-1-715x537.jpg

EISA: Tento fotoaparát je speciálně navržen pro náročné natáčení videa . Senzor 4/3 formátu má 10,2 megapixelů a nabízí “dual native” citlivost ISO pro nejlepší kvalitu obrazu při práci při slabém osvětlení.

Tímto přístrojem lze natáčet mnoho různých formátů včetně 4k / 30p 4:2:2 10bit přímo na kartu bez časového omezení nebo vysoké frekvence snímků (240 snímků za sekundu ve full HD) pro plynulý pomalý pohyb. Nabízí také režim V-Log a HDR pro široký dynamický rozsah a lepší tonální rendering. Mezi další užitečné věci patří i zebra pattern display, funkce časového kódu vstup/ výstup, stejně jako waveform a Vector Scope monitor.

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Kolik do něj chcete investovat, na jaké ceně začínají kvalitní modely? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě si přečtěte návod Jak dobře koupit televizor.

Doporučujeme také redakční výběry televizorů:

Určitě si přečtěte

Články odjinud