EISA: Nejlepší televizory a videokamery pro rok 2013/2014

27. srpna 2013
TWEET SDÍLET
EISA: Nejlepší televizory a videokamery pro rok 2013/2014
Podívejte se, jaké televizory a kamery ocenila asociace EISA cenami, jaké produkty označila za nejlepší ve své třídě.

Evropský designový televizor roku 2013/2014:
LG 55EA980V

Cena orientační: zatím není v prodeji (odhadem 230 000 Kč) 

Klepněte pro větší obrázek 

Pokud žádáte TV přijímač, který stojí mimo dav, pak je vyklenutý 55EA980V pro vás ten pravý. Plochá obrazovka, jež vlastně není placatá, vybavená technologií OLED (Organic Light Emitting Diode), nabízí jedinečný, stylový, noblesní a super tenký vzhled, displej zdánlivě pluje v prostoru na svém průhledném stojanu s integrovanými, téměř neviditelnými reproduktory.

LG ve své variantě displeje OLED využívá doplňkový bílý pixel, což má výhodu v krajně vysokém kontrastním poměru s naprosto černou a pronikavě svítivou bílou barvou, v extrémně širokém pozorovacím úhlu a v intenzivní, sugestivně široké barevné paletě. K dispozici je také 3D obraz, funkce Smart a TV a také jim propůjčuje obrazovka zakřivená do oblouku ojedinělý divácký prožitek.


Evropský televizor pro domácí kino roku 2013-2014:
Panasonic VIERA TX-P60ZT60

Cena orientační: 109 990 Kč

Klepněte pro větší obrázek 

Tento model se stal novou referencí pro plazmové televizory především díky své obrazovce Studio Master s jedinou skleněnou vrstvou, která zaručuje jen nepatrné odlesky a čistý, průzračný obraz ze všech úhlů. 152cm displej poskytne skutečný filmový zážitek z obrazu překvapujícího skvělou černou barvou, výtečným kontrastem a jasem, doprovázeným plynule podanými rychlými záběry.

Barvy jsou neobyčejně přirozené, televizor navíc nabízí kalibraci na profesionální úrovni, jež dokáže obrazové parametry vyladit k dokonalosti. Stejně jako jedinečnou obrazovou úroveň nabízí TX-P60ZT60 řadu Smart funkcí, včetně bezdrátového přenosu souborů a menu My Home Screen, jež si nastavíte podle libosti. Imponuje nám také prémiová kvalita konstrukce a štíhlý design šasi.

 


Evropský Ultra HD televizor roku 2013/2014:
Philips 65PFL9708

Cena orientační: neznámá (odhad 150 000 Kč)

Klepněte pro větší obrázek 

Čtyřnásobně vyšší rozlišení než nabízí Full HD, to je bezpochyby zítřek naší domácí zábavy, a 65PFL9708 je dokonalý a překvapivě cenově dostupný debut Ultra HD televizoru této značky. V nahrávkách v rozlišení Ultra HD si vychutnáte úžasnou a obdivuhodnou hloubku a čistotu obrazu, díky efektivnímu přepočtu na vyšší rozlišení si zdokonalíte také úroveň vašich Blu-ray a DVD disků, stejně jako TV vysílání.

Trojrozměrné video a obrázky v pasivní 3D technologii vypadají díky této 165cm obrazovce s vyšším rozlišením ostré jako břitva. Výkonné stranové podsvícení diodami LED je zárukou skvělého jasu, Philips vyniká i v parametrech kontrastu a plynulého zobrazení rychlých pohybů. Osvětlení zadní části televizoru Ambilight XL náš celkový zážitek ještě prohlubuje.


Evropská Smart TV roku 2013/2014:
Samsung UE55F8000

Cena orientační: 59 990 Kč

Klepněte pro větší obrázek 

Je to víc než televizor—UE55F8000 považujeme za všestranné centrum domácí zábavy, jež vám zpřístupní bohatou paletu multimediálních souborů, ať už vašich vlastních, nebo on-line služeb. V ovládání vám pomáhají gesta rukou, jež snímá vestavěná kamera, hlasové pokyny se přenášejí přes dálkový ovladač s dotykovou plochou, televizor můžete obsluhovat také prostřednictvím smartphonu nebo tabletu.

Chytře uspořádané, přepracované rozhraní Smart Hub řízené procesorem se čtyřnásobným jádrem je plynulé a rychlé a usnadní vám vychutnat si plejádu funkcí, včetně vydatného výběru aplikací, widgetů, filmů a TV pořadů, které vám doporučuje průkopnický systém S Recommendation. Tohle je opravdu televizor s vlastním mozkem!


Evropský televizor roku 2013/2014:
Sony BRAVIA KDL-55W905A

Cena orientační: 69 990 Kč

Klepněte pro větší obrázek 

 Opravdovými unikáty tohoto televizoru jsou nová obrazovka Triluminos LED a druhá generace obrazové technologie X-Reality Pro. Výsledkem je bezchybný obrazový výkon se zářivými, živoucími, zcela věrnými barvami a jedinečnou plynulostí rychlých pohybů svědčící sportovním přenosům, filmům i videohrám doprovázený skvělým zvukem z reproduktorového systému s promyšlenými zvukovody.

Díky novému, rychlejšímu uživatelskému rozhraní můžete televizor snadno obsluhovat, mimojiné pomocí bezdrátového ovladače s funkcí NFC a aplikaceTV Side View. Tenký hliníkový rámeček a graciézní podstavec zvýrazňují osobitý a vyhraněný design “Sense of Quartz”. KDL-55W905A je skvělá volba pro náročného spotřebitele.


Evropský zelený televizor roku 2013/2014:
Philips 50PFL5008

Cena orientační: 29 990 Kč 

Klepněte pro větší obrázek 

Na trhu obrazovek s neustále rostoucími rozměry si Philips udržuje postavení značky šetrné k životnímu prostředí. Přístroj Philips 50PFL5008 zůstává věrný této pověsti a překonává konkurenci sníženou spotřebou energie a efektivním použitím environmentálně významných materiálů ve svých deskách s plošnými spoji. Značka Philips zvýrazňuje svou vítěznou stopu opětovným ziskem ceny EISA Green Award pro tento rok.

Zdroj: EISA

 

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Potřebujete chytré funkce, nebo stačí televizor bez nich? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě se neobejdete bez podpory DVB-T2. Pomůžeme vám našimi redakčními články s radami, tipy a novinkami.

Doporučujeme: Nejvýhodnější televizoryNejlepší televizory

Témata článku: Televizory, EISA

Určitě si přečtěte

OnePlus: Nový 4K HDR QD televizor ukazuje, kam TV technika kráčí

OnePlus: Nový 4K HDR QD televizor ukazuje, kam TV technika kráčí

Značka OnePlus je známá především svými telefony s dobrým poměrem cena/výkon a nyní rozšířila svoji nabídku o nový televizor. Má to však několik háčků a dá se na tom dobře demonstrovat, kam se trh s televizory posunuje.

12 Jaromír Puk

13 nejlepších filmů o dobývání vesmíru. Víme, kde si je můžete pustit online

13 nejlepších filmů o dobývání vesmíru. Víme, kde si je můžete pustit online

Vybrali jsme nejlepší filmy s tematikou cest lidí do vesmíru. Takové, které nejlépe přiblíží zážitky astronautů a přitom vás dobře zabaví. Rovnou přidáme informaci, kde se na ně můžete legálně kouknout na internetu.

17 Ondřej Králík

Marantz Melody X: nejlepší bezdrátový Hi-Fi mikrosystém roku 2019/2020 [test]

Marantz Melody X: nejlepší bezdrátový Hi-Fi mikrosystém roku 2019/2020 [test]

Asociace EISA letos v kategorii kompaktní audiosystém titulem ocenil "nejlepší" populární mikrosystém Marantz Melody X. Možná to není zařízení pro náročného audiofila, ale při běžném poslechu vám radost z hudby určitě neodepře.

23 Daniel Březina

Terminátor: Temný osud – recyklace toho, co měli diváci rádi na prvních dvou dílech série [recenze filmu]

Terminátor: Temný osud – recyklace toho, co měli diváci rádi na prvních dvou dílech série [recenze filmu]

Dobře zvládnutý akční film s fungující chemií mezi hereckými protagonisty, který obohacují subtilnější tóny v rámci ústředního ženského trojlístku.

13 Marek Čech

Jaké technické parametry sluchátek jsou důležité?

Jaké technické parametry sluchátek jsou důležité?

Které pojmy popisují vlastnosti sluchátek? Jejich pochopení vám pomůže s výběrem i prokouknutím marketingových blafů.

AVmania.cz