EISA: Nejlepší televizory a videokamery pro rok 2014/2015

20. srpna 2014
TWEET SDÍLET
EISA: Nejlepší televizory a videokamery pro rok 2014/2015
Jako každý rok i letos ocenila asociace EISA televizory a kamery cenami a vybrala produkty, které považuje za nejlepší ve své třídě.

 Evropský HT projektor pro rok 2014/2015: Epson EH-TW9200W

Cena orientační: 84 000 Kč

Klepněte pro větší obrázek 

Filmovým fanouškům projektor pro domácí kino poskytuje bezchybný zážitek a Epson EH-TW9200W kombinuje příkladný velkoplošný zážitek se snadným nastavením a ovládáním. Tento Full HD LCD model spojuje 2400 lumenů světelného výkonu a dynamický kontrastní poměr 600 000:1 díky nimž vytváří působivé snímky (včetně 3D), detailní a vysoce jasné.

Přirozenost zobrazení rychlých pohybů lze vylepšit pomocí vestavěného systému Frame Interpolation. Instalaci napomůže optický zoom 2.1x, všestranné nastavení vertikálního a horizontálního posunu, zatímco bezdrátový HD vysílač umožňuje uživatelům prohlížet HD obsah bez nutnosti připojovat další zařízení. S velmi tichým provozem a s elegantním vzhledem je Epson skvělým doplňkem do každé místnosti s domácím kinem.


Evropský Smart televizor pro rok 2014/2015: LG 55LB870V

Cena orientační: 49 990 Kč

Klepněte pro větší obrázek 

Můžeme bezpečně prohlásit, že firma LG pomocí vlastní technologie webOS tento rok změnila koncept Smart TV, neboť poskytla divákovi přirozený, snadný, výkonný, rychlý a, to zejména, zábavný a příjemný zážitek z připojení TV k internetu. Nové rozhraní vám umožní přístup k veškerému multimediálnímu obsahu, od internetových aplikací, domácího obsahu, přes externě připojené zdroje až po TV vysílání, a to včetně nastavení veškerých parametrů.

To vše rychlostí světla. Obsluha je díky přepracovanému ovladači Magic Remote velmi intuitivní a interaktivní instalace televizoru je vítanou inovační novinkou. Kvalita obrazu na 140cm obrazovce je skvělá, s detailní podívanou ve Full HD TV a širokým pozorovacím úhlem, zatímco celkový design, s ultra tenkým rámečkem, je právě tak důmyslný jako vlastnosti tohoto televizoru.


Evropský fotoaparát/videokamera pro rok 2014/2015:
Panasonic LUMIX DMC-GH4

Cena orientační:

Klepněte pro větší obrázek 

Panasonic LUMIX DMC-GH4 je jeden z nejlépe vybavených přístrojů na trhu. Jeho 16megapixelový senzor Live MOS umožňuje snímání vysoké kvality snímků a nabízí i natáčení profesionálního video záznamu 4K. Nabízí uživateli nahrávat pomalé i rychlé stopáže s hodnotami mezi dvěma až 96 snímky za sekundu.

Nahrávání a sledování audia je možné pomocí externího mikrofonu a s použitím volitelného rozhraní je možné přenášet vysoce kvalitní, nezkomprimovanou stopáž 4K přes micro HDMI. Všechny vlastnosti GH4 včetně ostrého OLED hledáčku, jasného třípalcového displeje a těla z hořčíkové slitiny s těsněním proti nepřízni počasí jsou konstruovány pro náročné profesionální použití.

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Potřebujete chytré funkce, nebo stačí televizor bez nich? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě se neobejdete bez podpory DVB-T2. Pomůžeme vám našimi redakčními články s radami, tipy a novinkami.

Doporučujeme: Nejvýhodnější televizoryNejlepší televizory

Témata článku: Televizory, EISA

Určitě si přečtěte

Android TV: Jak jednoduše dostat obraz z telefonu do TV [video]

Android TV: Jak jednoduše dostat obraz z telefonu do TV [video]

Máme zde Miracast, Google Cast, ale co dělat, když ani jedno nefunguje? Pokud potřebujete zobrazit obsah telefonu na velké obrazovce televizoru, recept je jednoduchý.

7 Tomáš Holčík

Technisat Digipal ISIO HD: německý kralevic v DVB-T2 vodách [test STB]

Technisat Digipal ISIO HD: německý kralevic v DVB-T2 vodách [test STB]

Co všechno umí set-top-box od populárního výrobce (nejen) satelitních přijímačů? Znamená vyšší cena i vyšší kvalitu?

39 Alexandr Bray

14× nejlepší filmy o druhé světové válce

14× nejlepší filmy o druhé světové válce

Nejdelší den, Tucet špinavců, Generál Patton, Sophiina volba, Jdi a dívej se, Zachraňte vojína Ryana nebo Černá kniha. Nejlepší filmy s tématikou druhé světové války?

44 Marek Čech

10 tipů na levný televizor se skvělým poměrem cena/výkon

10 tipů na levný televizor se skvělým poměrem cena/výkon

Vybrali jsme nejzajímavější televizory s výborným poměrem cena/výkon. Od těch menších a velmi levných, po ty vybavenější a větší, které se však stále vyplatí.

67 Jaromír Puk

DVB-T2: často kladené dotazy a řešení problémů s novým digitální vysíláním

DVB-T2: často kladené dotazy a řešení problémů s novým digitální vysíláním

Pokud nemůžete už naladit ČT D/ART, tak se připravte, že vám zmizí ČT Sport. Důvodem je přechod z DVB-T na nové digitální vysílání DVB-T2. Poradíme, jak to vyřešit, případně jaké problémy vás mohou potkat.

97 Jaromír Puk

Nejlepší české a slovenské filmy roku 2019

Nejlepší české a slovenské filmy roku 2019

Vlastníci, Nabarvené ptáče, Budiž světlo, Ostrým nožom, Staříci, Na střeše, Tiché doteky, Amnestie, Národní třída, Karel, já a ty, Hra, Abstinent. Dvanáct nejzajímavějších domácích a slovenských titulů, které se letos objevily v našich kinech.

7 Marek Čech

Vybrali jsme 16 nejlepších bezdrátových reproduktorů. Od levných až po špičku

Vybrali jsme 16 nejlepších bezdrátových reproduktorů. Od levných až po špičku

Vybrali jsme ty nejzajímavější bezdrátové reproduktory. Od malých do kapsy až po větší do domácnosti, které nabízejí výborný poměr cena/výkon.

35 Jaromír Puk