EISA: nejlepší televizory, BD přehrávače a projektor pro rok 2017/2018

EISA: nejlepší televizory, BD přehrávače a projektor pro rok 2017/2018

Jako každý rok i letos vybrala asociace EISA nejlepší televizory, Ultra HD Blu-ray přehrávač a přidala nejlepší projektor. Podívejte se, co EISA považuje za to nejlepší v několika kategoriích.

V prvním článku o cenách EISA jsme se podívali na audioprodukty, které mají za úkol zprostředkovat co nejlepší kvalitu zvuku v domácích podmínkách. Asi nejsledovanější kategorií ale jsou zařízení, která mají na starost přenést, zaznamenat a vytvořit co nejvěrnější obraz - televizory, projektory a Blu-ray přehrávače. Není bez zajímavosti, že proti předchozím letem videokamery z oceňovaných AV zařízení zmizely.

Pro ty, kdo o cenách EISA slyší poprvé, tak EISA je největší organizací vydavatelů multimédií v Evropě sdružující celkem 50 specializovaných časopisů z 20 evropských zemí zaměřených na oblast od audia a videa a mobilní elektroniky až po fotografii. Zástupcem za Českou republiku je časopis Stereo-Video. Vybírané produkty nominují výrobci a redakce pak vyberou svého favorita. Ceny jsou oficiálně vyhlášeny na největším veletrhu spotřebního zboží v Evropě, IFA, který tradičně proběhne začátkem září.

Je třeba mít na paměti, že vybrané produkty jsou vybírány v jednotlivých kategoriích a liší se nejen cenou, ale i zaměřením. To se týká právě kategorie televizorů, kde najdete více oceněných produktů.

Upozorňujeme, že text doprovázející produkty nejsou naše slova, ale jde o oficiální zdůvodnění komise, proč právě oceněný produkt vybrala a jaké vlastnosti na něm oceňuje. Proto u produktů najdete oficiální text.

Nejlepší projektor pro domácí kino 2017/2018
Epson EH-TW9300W

Cena: 100 800 Kč

Epson EH-TW9300W.jpg

EISA: Tento následovník modelu EH-TW9200 oceněného EISA v  letech 2014–2015 staví na ojedinělé flexibilitě nastavení, osvojil si přitom nové formáty a vlastnosti. Vlastní technologie Epsonu 4K Enhancement pixel-shifting vylepšuje ostrost zdrojového signálu. Video z  Ultra HD Blu-ray disků s  HDR v  rozlišení připojíte do HDMI vstupu s  podporou HDCP 2.2.

Obraz má výtečné detaily a živé přirozené barvy doprovázené působivým jasem a impozantní úrovní černé. Motorizovaný zoom/fokus s  rozsahem 2.1x, objektiv se  širokým rozsahem posuvu a bezdrátové připojení činí z  EH-TW9300W model, jejž snadno instalujete ve vašem pokoji nebo domácím kině.

Pokračování 2 / 9

OLED televizor s mimořádným poměrem cena/výkon
Philips 55POS9002

Cena: 64 990 Kč

Philips 55POS9002.jpg

Pro svou druhou generaci OLED TV vyvinul Philips zcela novou obrazovou jednotku P5 s  ještě účinnějším zpracováním obrazu. Oproti předchozí generaci přitom firma významně snižuje cenu tohoto modelu, která vyčnívá ze stále se rozšiřujícího trhu OLED televizorů.

Výjimečná obrazová kvalita přesvědčuje svými sytými barvami, jemnými detaily, hlubokou černou a ostrostí rychlých pohybů. Divák si může nastavit širokou škálu parametrů tak, aby si přizpůsobil obraz svým osobním potřebám. Do dění na obrazovce vás navíc vtahuje Ambilight, unikátní firemní osvětlení zadní stěny TV.

Pokračování 3 / 9

Televizor s mimořádným poměrem cena/výkon
TCL U55C7006

Cena: 899 €

TCL U55C7006.jpg

EISA: TCL skvěle kombinuje 55″/140cm obrazovku s vyspělým zpracováním barev, funkcí HDR s nadmíru kamarádskou cenou a představuje tak televizor pro každodenní sledování.

Vyspělé přepočítání obrazu v standardním rozlišení na formát 4K umožní, že na signálu nižší kvality z  pozemního TV vysílání, DVD či Blu-ray můžete ocenit  jemné detaily na 4K obrazovce TCL, zdroje s  certifikátem HDR či HLG si pak vychutnáme se všemi přednostmi  těchto formátů. Zvuková lišta renomovaného výrobce JBL doplňuje vizuální zážitek efektivním a přesvědčivým zvukem. Chytré funkce televizoru TCL poskytne platforma Android TV.

Pokračování 4 / 9

OLED televizor 2017/2018
LG OLED 65E7

Cena: 149 990 Kč 

LG OLED 65E7.jpg

EISA: OLED technologie firmy LG poskytuje divákovi jedinečný a skvostný kontrast s  absolutní černou barvou spolu se zářivými barvami, jež nijak neovlivňuje žádný úhel, z  něhož obraz sledujete. Nejnovější typ TV dokonce dále zvyšuje výkon předchozích sérií zejména v  klíčových oblastech detailů – v  nejtmavějších partiích obrazu a vzrostl také špičkový jas obrazu.

Výsledkem je obrazovka s  rozlišením 4K pro videa z  Blu-ray a streamovacích služeb, přičemž obraz se standardním rozlišením a běžným dynamickým rozsahem získává výjimečný říz pomocí firemního upscalling systému HDR Effect. Televizor si rozumí s  velice širokou paletou HDR formátů, TV na první pohled zaujme výjimečně útlým vzhledem, reprosoustavy s  certifikátem Dolby Atmos a líbivý systém ovládání. To vše rozhodlo o  naší jednoznačné volbě v  OLED kategorii.

Pokračování 5 / 9

Smart televizor 2017/2018
Samsung QE55Q7E 

Cena: 57 990 Kč

Samsung QE55Q7E.jpg

EISA: Samsung pokračuje v  posunování hranic TV designu a komunikace s  uživatelem, tento model je inteligentní v  mnoha ohledech. Vstupy jsou umístěny na externí jednotce One Connect, která je připojena k  tenoučkému televizoru jediným, téměř neviditelným kablíkem, což usnadňuje nadmíru čistou instalaci. Výběr elegantních stojanů spolu se štíhlou obrazovkou podtrhuje atraktivní vzhled sestavy.

Ovládat TV je radost. Obsluha pomocí hlasových pokynů přes mikrofon v  dálkovém ovladači je precizní a spolehlivá, zatímco dvojúrovňový ovládací systém vás snadno provádí multimediálními schopnostmi a ohromnou zásobou chytrých aplikací. Displej QLED s  technologií Quantum Dot s  rozlišením 4K nabízí výjimečně široký barevný rozsah a rekordní jas obrazu.

Pokračování 6 / 9

LCD televizor 2017/2018
LG 55SJ850V

Cena: 54 990 Kč

LG 55SJ850V.jpg

EISA: Model z firemní střední třídy LED je vynikající všeuměl s  vzorně povedeným a přátelským operačním systémem webOS 3.5 a schopností reprodukovat HDR zdroje jako jsou Dolby Vision a HDR 10/HLG. Nový obrazový panel LG Nano Cell 4K zvyšuje jemnost barev, která zůstává zachována, stejně jako kontrast, i ze širokých pozorovacích úhlů.

Zvukový díl konstruoval vyhlášený Harman/Kardon v  konfiguraci kanálů 2.2, zvuk je čistý a na plochou TV nezvykle úderný. Design na nás působí velmi diskrétně a přitom fešácky, schopnosti přehrávat multimédia jsou velice rozsáhlé. Tento LED model je znamenitým doplňkem k  nejvyšší firemní sérii Super UHD.

Pokračování 7 / 9

Evropský televizor pro domácí kino
Sony KD-65ZD9

Cena: 99 990 Kč

Sony.jpg

EISA: Firemní 4K vlajková loď poskytuje neobyčejný zážitek domácího kina se znamenitou reprodukcí barev a nejlepším kontrastem ve své třídě. Reprodukuje stereoskopický 3D obraz a rozumí si se všemi HDR formáty včetně plánovaného upgradu pro Dolby Vision.

Klíčem k  úžasnému obrazu z  Blu-ray disků a zdrojů s  rozlišením Ultra HD – dokonce i v  jasné místnosti – je osvědčená technologie Blacklight Master Drive. Zpracování rychlých pohybů a přepočet na vyšší rozlišení je díky výkonné čipové sadě X1 Extreme na skvělé úrovni.

Pokračování 8 / 9

Ultra HD Blu-ray přehrávač s mimořádným poměrem cena/výkon 2017/2018
Panasonic DMP-UB300/UB400 Series

Cena: 7 990 Kč/9 490 Kč 

Panasonic DMP-UB300.jpg

EISA: Panasonic učinil díky těmto modelům Ultra HD Blu-ray přehrávače cenově dostupnými. Díky kompaktnímu designu se uplatní v  jakékoli sestavě, uvnitř najdete firemní procesor 4K High Precision Chroma pro jemně laděné videonahrávky, přičemž nastavení obrazu umožňuje divákovi sladit schopnosti přehrávače s  jeho 4K televizorem.

Panasonic je zároveň talentovaným síťovým media přehrávačem, dokáže reprodukovat hudbu ve vysokém rozlišení včetně kodeků DSD a FLAC 192 kHz/24 bitů, stejně jako soubory video-on-demand. Je to výtečná volba pro ty, kdo hledají dostupný Ultra HD upgrade.

Pokračování 9 / 9

Univerzální Ultra HD Blu-ray přehrávač 2017/2018
OPPO UDP-203

Cena: 23 990 Kč

OPPO UDP-203.jpg

EISA: Na tento model se od doby modelu BDP-103D vyplatilo počkat. V  podpoře formátů HD Blu-ray, HDR a mnoha dalších nemá konkurenci. Kvalita obrazu včetně titulů Dolby Vision je jedinečná, můžete ovládat bitovou hloubku, barvy a konverzi HDR/SDR.

Pokud jde o audio, UDP-203 přehrává disky SACD i DVD-Audio, stejně jako síťové soubory s  vysokým rozlišením, k  dispozici máme také multikanálové analogové výstupy. Také díky dokonalé preciznosti provedení a perfektním materiálům je zvuk naprosto čistý, řízný a přesný. Pozoruhodný 4K debut.

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Kolik do něj chcete investovat, na jaké ceně začínají kvalitní modely? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě si přečtěte návod Jak dobře koupit televizor.

Doporučujeme také redakční výběry televizorů:

Určitě si přečtěte

Články odjinud