7
Fotogalerie

EISA: nejlepší televizory, projektor a multimediální přehrávač pro rok 2020/2021

Přestože se letos všechny velké akce a veletrhy se spotřební elektronikou ruší, tak každoročního vyhlášení nejlepších produktů dle asociace EISA jsme se dočkali. Podívejte se, co EISA považuje za to nejlepší.

Asi nejsledovanější kategorií každoročně oceňovaných zařízení jsou televizory, projektory a multimediální přehrávače. Každý rok se katogorie trochu mění, letos nám jich zejména u televizorů ubylo, možná EISA vyslyšela občasné komentáře, že kategorií je moc a vymýšlí se jen kvůli zisku ocenění. 

Pro ty, kdo o cenách EISA slyší poprvé, tak EISA je největší organizací vydavatelů multimédií v Evropě sdružující celkem 50 specializovaných časopisů z 20 evropských zemí zaměřených na oblast od audia a videa a mobilní elektroniky až po fotografii. Zástupcem za Českou republiku je časopis Stereo-Video. Vybírané produkty nominují výrobci a redakce pak vyberou svého favorita. Ceny jsou oficiálně vyhlašovány na největším veletrhu spotřebního zboží v Evropě, IFA, který tradičně probíhá začátkem září (letos bude jen ve velmi minimalizované podobě). Tradičně uvádíme i komentáře asociace EISA, proč byl daný produkt oceněn.


Nejlepší prémiový OLED televizor pro rok 2020/2021
LG OLED65GX

Cena: 82 990 Kč

LG OLED65GX.jpg

EISA: "Firemní řada Gallery Series TV OLED představuje zcela nový přístup k designu televizorů, má neobvykle tenký závěs, který bezkonkurenčně štíhlou obrazovku s téměř neznatelným 5mm rámečkem doslova přilepí ke zdi.

Prémiové parametry dále pokračují především v bezkonkurenční úrovni černé, věrnosti barev a vysokém kontrastu, což jsou nejsilnější přednosti technologie OLED. Ty jsou dále vytříbené a kultivované firemní technologií AI Picture Pro, zatímco špičkové propojení HDMI 2.1 se postará o zobrazení videa v rozlišení až 4K/120 obr./s s rekordně nízkou dobou odezvy.

Externí zvukový systém připojíte přes rozhraní eARC, další unikátní funkce zahrnují Dolby Vision HDR, chytrou obsluhu přes firemní systém WebOS, bezdrátové připojení sluchátek přes Bluetooth a mnoho dalšího."

Pokračování 2 / 7

Nejlepší TV s velkou obrazovkou pro rok 2020/2021
Samsung QE75Q950TS

Cena: 199 990 Kč

Samsung QE75Q950TS.jpg

EISA: "Pro svou třetí generaci svých 8K televizorů Samsung zvolil naprosto nekompromisní přístup k výkonu, vybavení a vzhledu. Designu Infinity dominuje obrazovka QLED s prakticky neviditelným dvoumilimetrovým rámečkem.

Vzhledem k originální koncepci One Connect Box, kdy televizor s externí jednotkou pro připojení dalších přístrojů váže jediný nenápadný kablík, si TV na zdi hraje s pozorovatelem na schovávanou. Nepřehlédnutelný je však jasný, žiletkově ostrý obraz, jenž vás zasáhne svou enormní velikostí 190 centimetrů.

A pak tu máme zvuk: díky reproduktorům instalovaným do celého obvodu televizního rámu a firemnímu původnímu zpracování audia technologií Object Tracking Sound+ vytváří QE75Q950TS dynamické zvukové pole ve všech rovinách. Obrovská obrazovka zkrátka a dobře nemůže nevytvořit ohromný, ba nesmírný dojem…"

Pokračování 3 / 7

OLED televizor – Nejlepší koupě pro rok 2020/2021
Philips 55OLED805

Cena: 36 990 Kč

oled805_f_eisa_50235306743_o_nowat.png

EISA: „Nový Philips ze střední firemní série je evoluční i revoluční – ze své předchozí generace si s sebou přináší chytré vlastnosti Androidu a univerzální podporu HDR formátů, zatímco debutuje rozsáhlým zdokonalením zpracování obrazu.

Výsledkem je 4K HDR displej, jenž úspěšně doluje to nejlepší z disků a digitálních zdrojů pomocí umělé inteligence podpořené firemním procesorem P5. Obraz je díky tomu vysoce ostrý, s živoucími barvami a plynulými pohyby.

K tomu přičtěme unikátní firemní funkci Ambilight – zadní osvětlení televizoru, multiroomový zvuk vysoce ceněného formátu DTS Play-Fi, přičemž decentní a nevtíravý vzhled TV sedne každému interiéru. Je to skvělý televizor za vysoce přitažlivou cenu.“

Pokračování 4 / 7

Nejlepší televizor pro domácí kino pro rok 2020/2021
Philips 65OLED935

Cena: 74 990 Kč

oled_935_eu_f_eisa_50235306888_o_nowat.png

EISA: "Výběrový zvuk a ohromující video se spojuje v tomto 4K OLED televizoru špičkové řady. Základ jeho repro systému 3.1.2., zkonstruovaného hifi legendou Bowers & Wilkins, již známe z předchozí série, také oceněné EISA.

Sestava obsahuje dvojici vzhůru směrovaných reproduktorů pro přehrávání nahrávek Dolby Atmos, centr k zdokonalení přednesu dialogů a vokální čitelnosti a také dozadu směřující subwoofer pro posílení basů. Obraz jistí technologie umělé inteligence AI+ (zahrnující mj. revoluční obvody proti vypalování obrazu), přinášející ohromný kontrast a precizní detaily typické pro OLED.

Čtyřstranný Ambilight přidává další rozměr velkolepého zážitku z tohoto televizoru pro domácí kino, který je naprosto úchvatný a fascinující."

Pokračování 5 / 7

Nejlepší koupě – LCD televizor – pro rok 2020/2021
TCL 65C815

Cena: 32 990 Kč

1597656724_tlc_1.jpg

EISA: "Do krutě konkurenční střední třídy TV modelů nyní hrdě vchází nebezpečně soutěživý 65C815, bohatě vybavený, cenově kamarádský velkoplošný 4K televizor s přesvědčivou obrazovou kvalitou.

Obrazový panel Quantum Dot poskytne širokou paletu barev, zatímco jeho stranové LED podsvícení a vysoce účinné a rychlé zpracování obrazu bezchybně zvládá HDR video zdroje, včetně HDR10+ and Dolby Vision, a to s brilantní úrovní kontrastu.

Zvukový díl 2.1 zvládne špičkovou úroveň odpovídající nekompromisním nárokům Dolby Atmos, snadná obsluha pracuje bez jakýchkoli škobrtnutí, a to také hlasově prostřednictvím Google Assistant. Tento televizor vám nabídne nesporný a evidentně výhodný poměr výkon/cena."

Pokračování 6 / 7

Nejlepší projektor pro rok 2020/2021
Optoma CinemaX UHZ65UST

Cena: 89 000 Kč

Optoma.JPG

EISA: "Tento projektor umí zobrazit 4K HDR video spolu s výběrovým zvukovým doprovodem, navíc představuje sebevědomé řešení konceptu ultra-short-throw, tedy promítání z minimální vzdálenosti.

Jeho DLP optika a sestava čoček dokáže promítnout pohlcující obraz o úhlopříčce větší než 2,5 metru ze vzdálenosti necelého metru, takže projektor ve vaší místnosti nijak vzhledově neruší.

Obraz je nadmíru detailní, barvy zářivé také díky vysokému jasu 3500 ANSI lm z laserového zdroje. K vestavěnému zvukovému systému audio specialisty NuForce se připojíte také bezdrátově po Bluetooth, projektor snadno nastaví i laik, přirozeně pohodlná je také jeho obsluha."

Pokračování 7 / 7

Nejlepší multimediální přehrávač pro domácí kino
Zappiti Pro 4K HDR

Cena: 22 390 Kč

1568893618233.jpg

EISA: "Firemní vlajkový multimediální přehrávač je určený pro majitele vyspělého domácího kina s rozsáhlou sbírkou filmů a hudby. Zappiti dokáže nahradit tradiční kolekci vašich disků a dalších nosičů a zaručit stálý přístup k jakémukoli obsahu, vše ovládáte na graficky bohatém, ale přehledném rozhraní.

Přehrávač pojme dva harddisky, každý s kapacitou až 32 TB, přes jeho vstupy pak připojíte další externí USB disky, zatímco prostřednictvím sítě streamujete z NAS zdrojů a počítačů.

Formátová kompatibilita zahrnuje 4K HDR, Dolby Atmos a DTS:X pro reprodukci filmů a videa, Hi-Res Audio dosahuje rozlišení až 192 kHz/24 bitů. Streamer se stane nedílnou součástí vašeho domácího 4K systému, jemuž se bezproblémově přizpůsobí, přičemž si jeho ovládací rozhraní přizpůsobíte zcela dle libosti."

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Kolik do něj chcete investovat, na jaké ceně začínají kvalitní modely? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě si přečtěte návod Jak dobře koupit televizor.

Doporučujeme také redakční výběry televizorů:

Určitě si přečtěte

Články odjinud