Elac Debut Reference: nová řada reproduktorů slibuje skvělý zvuk i vzhled za zajímavou cenu

26. června 2020
TWEET SDÍLET
Už první generace reprosoustav ELAC Debut získala ocenění EISA 2016/2017 v kategorii „evropské reproduktory roku“. Vylepšená generace Debut 2.0. posbírala řadu ocenění v individuálních recenzích. Letos přichází na trh třetí, nejvyšší řada ELAC Debut Reference, která se má prodávat souběžně s repro Debut 2.0. Má zachovat vynikajícího poměru cena/výkon a přidat lepší zvuk a vytříbený design.

Nové reprosoustavy Elec Debut Reference jsou osazeny basovými reproduktory s pevnějšími kónickými membránami z aramidových vláken s odlévanými hliníkovými koši. To má přinést velmi přesné, rychlé a dynamické basy s minimálním zkreslením.

Výšková textilní kalota, která má průměr 25 mm, je vsazena do přepracovaného zvukovodu a otvory ochranné mřížky tvarované do struktury voštin umožňují účinnější rozptyl a vyzařování zvuku do prostoru. Ozvučnice reprosoustav obsahuje basreflexový port se štěrbinovým výdechem orientovaným vpřed do poslechového prostoru.

Klepněte pro větší obrázek

Nové obvodové vyztužení spojující horní a boční panely všech stěn kabinetů má dle výrobce "tlumit vibrace skříně a eliminuje nežádoucí zvukové projevy". Výsledkem má dle ELACu být "vynikající zvuk v rozsahu celého frekvenčního spektra".

ELAC Debut B6.2: dobré, malé a levné regálové Hi-Fi reprobedny [test]

ELAC Debut B6.2: dobré, malé a levné regálové Hi-Fi reprobedny [test]

Tyto reprobedny jsou příkladem toho, jak by měl vypadat dostupný a vyrovnaný zvuk, který je věrný a realistický - realistický nejen ve smyslu respektu k nahrávce, ale i ke svým vlastním schopnostem.

Řada Elac Debut Reference má navíc přidat elegantní design, který jak sám Elac přiznává, dosavadním generacím těchto reprosoustav přeci jen chyběl. K dispozici jsou dvě povrchové úpravy. První kombinuje matnou bílou čelní desku a vinylovou folii připomínající strukturu běleného dubu. Druhé provedení tvoří imitace tmavě mořeného ořechového dřeva s matně černou přední deskou. Ochranná mřížka potažená průzvučnou tkaninou připomínající šedý tvíd je společná. Při všech vylepšeních si nové reprosoustavy mají zachovat vynikající poměr cena / výkon, čímž mimo jiné také zabodovaly první dvě generace.

Klepněte pro větší obrázek

Stereo sady i kompletní řešení domácího kina

Řada Debut Reference zahrnuje regálovou i podlahovou stereo soustavu a také centrální reproduktor. Kombinace všech tří variant ve spojení s adekvátním zesilovačem nabízí možnost vytvoření komplexního systému domácího kina.

Dvoupásmové regálové soustavy s rozměry 359 x 208 x 275 mm jsou osazeny basovým reproduktorem o průměru 165 mm a 25 mm výškovou kalotou. Jeho frekvenční rozsah sahá od 44 Hz do 35 000 Hz. Nejvyšší vstupní výkon je 120 W na každý kanál.

Podlahová varianta se třemi 130 mm basovými a jednou stejně velkou středo-pásmovou membránou doplněnou výškovým reproduktorem shodným s regálovou soustavou má rozměry 1016 x 185 x 242 mm a umožňuje zatížení až 140 W na kanál. Podlahový model je pro větší stabilitu opatřen sadou hliníkových vysutých nožek s odhmotňovacími hroty na koncích.

Klepněte pro větší obrázek

Centrální reproduktor pro sestavu domácího kina s rozměry 185 x 527 x 242 mm obsahuje kromě 25 mm výškové kaloty také dva basové měniče o průměru 130 mm.

Elac Debut F6.2: výborné sloupové třípásmové Hi-Fi reprobedny [test]

Elac Debut F6.2: výborné sloupové třípásmové Hi-Fi reprobedny [test]

Jestli hledáte reprosoustavy, kde je soustředění na kvalitu zvuku prvořadé, kde je nejvyšší metou největší možná autenticita a kde se hraje na frekvenční vyrovnanost a neutrálním ladění, pak jsou Debut F6.2 pro vás. Nabízejí maximálně autentický zvuk v rozumné cenové třídě.

Řada Elec Debut Reference se prodává souběžně s modely Debut 2.0. Pár regálových reprosoustavy ELAC Debut Reference DB R 62 má oficiální cenu 13 600 Kč. Podlahové sloupové repro DF R 52 (pár) má stát 32 800 Kč a centrální reproduktor DC R 52 má oficiální cenu 10 900 Kč.

Zdroj: BaSys

Témata článku: Hi-Fi, Novinky, Elac

Určitě si přečtěte

40 největších ženských hereckých sex symbolů 90. let

40 největších ženských hereckých sex symbolů 90. let

Sharon Stone, Gina Gershon, Salma Hayek, Cameron Diaz, Demi Moore, Pamela Anderson, Kate Winslet, Jennifer Lopez, Elizabeth Hurley nebo Nicole Kidman a jejich odhalené scény ve filmech.

13 Marek Čech

30 ženských hereckých sex symbolů současnosti

30 ženských hereckých sex symbolů současnosti

Léa Seydoux, Lizzy Caplan, Alicia Vikander, Amber Heard, Joanna Kulig, Riley Keough, Lily James, Dakota Johnson, Bella Thorne, Alexandra Daddario a erotické scény, v nichž se objevily ve filmech a seriálech.

1 Marek Čech

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Kim Basinger, Kathleen Turner, Melanie Griffith, Bo Derek, Nastassja Kinski, Phoebe Cates, Rebecca De Mornay, Valérie Kaprisky, Sophie Marceau, Francesca Dellera, Isabelle Adjani a jejich smyslné scény ve filmech.

Marek Čech

10 tipů na levný televizor se skvělým poměrem cena/výkon

10 tipů na levný televizor se skvělým poměrem cena/výkon

Vybrali jsme nejzajímavější televizory s výborným poměrem cena/výkon. Od těch menších a velmi levných, po ty vybavenější a větší, které se však stále vyplatí.

73 Jaromír Puk

25 nejlepších klasických českých komedií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších klasických českých komedií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Zaměřili jsme se na české nebo československé komedie, které vznikly od 30. let minulého století do současnosti. Vybrali jsme ty nejlepší, nejnavštěvovanější, nebo pro danou dobu něčím typické.

7 Marek Čech