Emgeton X5Cult: test MP3/MP4 přehrávače

20. listopadu 2007
TWEET SDÍLET
Emgeton X5Cult: test MP3/MP4 přehrávače
Univerzální společník pro středné náročné, který za příjemnou cenu zvládá hudební MP3 a video formáty MP4

A co další funkce?

Přehrávače disponuje jednoduchým správcem souborů, který dokáže prohlížet složky, spouštět soubory podle typu a případně je i po jednom smazat. Nepodporuje však mnohaúrovňové složky a otevřete maximálně třetí podsložku. V reálném provozu to ale nemusí být překážkou.

Klepněte pro větší obrázek
Pro dlouhé chvíle vás Emgeton obdařil i jednou hrou – starý známý Tetris
Klepněte pro větší obrázek
Integrované FM rádio hraje velmi dobře, vyznačuje se dobrou citlivostí, automatickým skenováním a dvaceti možnými předvolbami. Rádio bude hrát samozřejmě jen tehdy, budou-li připojena sluchátka, která slouží jako anténa. Poslouchat rádio přes integrovaný reproduktor ale možné není
Klepněte pro větší obrázek
Pro mnohé bude jistě výhodný slot (zde otevřený) na paměťové karty SD/MMC. Velmi dobré rovněž je, že do něj zasunete celou kartu, která pak nepřesahuje rozměry přehrávače. Správa obsahu interní a externí paměti je ale oddělena a nelze například přehrávat hudbu zároveň z přehrávače a paměťové karty.

Poslední funkcí je integrovaný diktafon, od kterého ale nečekejte zázraky. Umožňuje sice nastavit úroveň vstupního signálu v pěti stupních, ale co se týče kvality a formátu záznamu, na výběr toho moc nemáte. Nastavit lze pouze střední a vysokou kvalitu s jediným možným výstupním formátem WAV (IMA ADPCM 16/8 KHz (dle kvality), 4 bit, mono)

Někomu se může hodit i prohlížení textů, s kterým si přehrávač taktéž poradí. Text jen musí být v surovém formátu TXT.

Standardem tohoto přehrávače je i možnost aktualizace firmwaru (poslední dostupná a zároveň testovaná verze je 10.04.0000 CZ).

Čeština téměř na jedničku

Obrovská chvála směřuje k podpoře českého jazyka. Nejen, že je kompletně počeštěná nabídka, ale výborně jsou zobrazeny české názvy v názvech hudebních souborů, u tagů i v textech. Jedinou výjimkou, spíše pro pobavení, je malé písmeno „ř“, před kterým je vždy zobrazena mezera.

Klepněte pro větší obrázek

Naláká i zvukem?

K tomuto přehrávači jsou dodávány špunty intraaurální konstrukce s gumovými návleky jedné velikosti. Aby špunty ve zvukovodu držely a nevyskakovali ani při chůzi či běhu, musíte je do ucha více zatlačit. Špunty výrazně netlačí, ale stále o nich víte a dlouhodobější nošení nemusí být pro každého příjemné.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Po zvukové stránce se řadí spíše k lepšímu průměru, středy a vyšší frekvence jsou dobré, nicméně něco, co by se podobalo solidnějším basům, od nich čekat nemůžete.

Pro některé zvukové korekce je tu k dispozici šestice předvolených ekvalizérů a jeden vlastní (pětipásmový). Bohužel funguje trochu nešťastně. Změna jeho nastavení se projeví až tehdy, pokud jeho nastavení uložíte, vystoupíte z nabídky a znovu vyberete, že chcete skutečně používat vlastní ekvalizér. Nemáte tak přímou odezvu mezi zvukovým výstupem a aktuálním nastavením.

Výkon přehrávače je pro tato sluchátka dostatečný a ani při maximálním vybuzení nedochází ke zkreslení zvuku. Je ale pravdou, že v hlasitém prostředí (vlak apod.) vám může vyšší výstupní výkon scházet a okolní hluk zkrátka nepřebudíte. Na druhou stranu si tak méně ničíte sluch.

Výstup přehrávače je kvalitní a s lepšími sluchátky lze samozřejmě čekat působivější zvukový zážitek.

Co k tomu dostanete?

Součástí X5 je adaptér s USB výstupem, který lze použít i pro nabíjení jiných USB zařízení, USB kabel, dvojici náhradních gumových návleků na špunty a poutko. Právě poutko si raději sežeňte jiné, protože se nám hned na začátku při malém natažení přetrhlo – a zrovna v „kovovém“ přechodu, kde bychom čekali větší pevnost.

Klepněte pro větší obrázek

Příjemně jsme byli překvapeni i softwarovou výbavou, která je na přehrávač nadstandardní a velmi dobře a přehledně je zpracována i úvodní nabídka na CD. Najdete zde ovladače pro Windows 98, manuály (CZ, PL,SK, HU), software Adobe Reader 8, SAPI, AVI Converter, Exact Audio Copy (0.95b4), K-Lie Mega Codec Pack (2.1.5), LAME a shareware Nero Burning ROM 6.6.1.15a (s češtinou), Total Commander 7.01 a WinRAR 3.62.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Úvodní nabídka CD je velmi přehledně zpracována a nezmate ani začátečníka

Verdikt

Emgeton X5Cult nemá sice propracované funkce do detailů jako některé dražší modely, ale i to, co nabízí, může oslovit hodně uživatelů. Nabízí slušné možnosti, kvalitní displej a dobré provedení za solidní cenu. Radost by nám ještě umocnila vyšší výdrž.

Emgeton X5Cult: klady a zápory

+ velmi dobrá čeština
+ velký displej
+ přehrávání videa
+ slot na pam. karty
+ rozměry a provedení
+ prohlížení textu
+ hra Tetris
+ diktafon
+ FM rádio

- podpora OGG
- nutná konverze videa
- slabší výdrž
- podsložky otevře jen do 3. úrovně
- krátké časy automatického vypnutí
- komplikovaný vlastní ekvalizér
- chybí tlačítko Hold
- záznam pouze do WAV
- nekvalitní poutko

Emgeton X5Cult

Cena 2 990 Kč (4 GB), 2 490 Kč (2 GB)

 • podporované formáty MP3, WMA (DRM 10), WAV, AVI (XviD MPEG-4, 220×176), JPG, TXT, LRC
 • displej 2,2” TFT, 320x240 pixelů, 260 tisíc barev
 • výkon reproduktoru 300 mW
 • výstupní výkon 2×10 mW
 • frekvenční rozsah 20 Hz až 20 kHz
 • odstup signálu od šumu >86 dB
 • přenosové rychlosti (čtení/zápis) 5,3/2,0 MB
 • vnitřní paměť 2 GB/4 GB (flash)
 • paměťové karty SD/MMC o max. velikosti 2 GB
 • konektivita USB 2.0, sluchátkový výstup
 • ekvalizér 6 přednastavených režimů, uživatelský 5 pásmový
 • režimy opakování 1×, opakovat 1×, složku 1×, opakovat složku, vše 1×, vše, intro, A-B
 • automatické vypnutí 3/5/10/15/20 minut
 • zobrazení času a data ne
 • jazyk čeština, angličtina, němčina
 • operační systém Windows 2000/XP/Vista, Linux 2.4.0, MacOS 8.6 a vyšší
 • doba přehrávání udávána (až 10 hodin hudba/až 3 hodiny video), naměřená (7 hodin 55 minut hudba/ 2 hodiny 58 minut video)
 • hmotnost 59 g vč. akumulátoru
 • rozměry (v × š × h) 84 × 47 × 11mm
 • FM tuner 87,5 – 108 MHz, 20 předvoleb, záznam 2 úrovně WAV (IMA ADPCM, 32 kHz, 4 bity, Stereo)
 • hlasový záznamník 2 úrovně kvality, WAV (IMA ADPCM 16/8 Khz (dle kvality), 4 bit, mono)
 • akumulátor Li-Pol 420mA
 • další upgrade firmwaru, hra Tetris, ID3v1, ID3v2, Lyrics
 • příslušenství AC adaptér s USB výstupem 5V/0,45A, USB kabel, instalační CD, návod, MASTER sluchátka Emgeton E3C, dárek (Emgeton iXSOUND5)

Zapůjčil

Bell Technology s.r.o.
kontakt 724 368 428, www.bell-technology.cz
záruka 2 roky

 

AVmania.cz hodnotí
vybavaKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek7/10
displej a ovládáníKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek8/10
formáty a přehráváníKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek7/10
zvukKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek8/10
rychlost přenosu a výdrž Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek6/10
celkemKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek7/10

Témata článku: Test, Novinky, MP3 a MP4, Přenosné

Určitě si přečtěte

13 tipů na nejlepší televizory, které si dnes můžete koupit

13 tipů na nejlepší televizory, které si dnes můžete koupit

Kvalitnější a prémiové televizory v cenové relaci od 20 000 Kč slibují lepší obraz i zvuk, pohlednější design a především ostřejší obraz a špičkové zpracování obrazu. Vybrali jsme ty nejzajímavější.

34 Jaromír Puk

EISA: nejlepší televizory a projektory pro rok 2019/2020

EISA: nejlepší televizory a projektory pro rok 2019/2020

Jako každý rok i letos vybrala asociace EISA nejlepší televizory, Ultra HD Blu-ray přehrávač, nejlepší projektory či nejlepší foto/videokameru. Podívejte se, co EISA považuje za to nejlepší v těchto kategoriích.

24 Jaromír Puk

13 nejlepších filmů o dobývání vesmíru. Víme, kde si je můžete pustit online

13 nejlepších filmů o dobývání vesmíru. Víme, kde si je můžete pustit online

Vybrali jsme nejlepší filmy s tematikou cest lidí do vesmíru. Takové, které nejlépe přiblíží zážitky astronautů a přitom vás dobře zabaví. Rovnou přidáme informaci, kde se na ně můžete legálně kouknout na internetu.

15 Ondřej Králík

OnePlus: Nový 4K HDR QD televizor ukazuje, kam TV technika kráčí

OnePlus: Nový 4K HDR QD televizor ukazuje, kam TV technika kráčí

Značka OnePlus je známá především svými telefony s dobrým poměrem cena/výkon a nyní rozšířila svoji nabídku o nový televizor. Má to však několik háčků a dá se na tom dobře demonstrovat, kam se trh s televizory posunuje.

12 Jaromír Puk

Vybrali jsme 14 nejlepších bezdrátových reproduktorů

Vybrali jsme 14 nejlepších bezdrátových reproduktorů

Vybrali jsme 13 nejzajímavějších bezdrátových reproduktorů. Od malých do kapsy až po větší do domácnosti, které nabízejí výborný poměr cena/výkon.

33 Jaromír Puk

Netflix je oficiálně v češtině. Ztratily se z něj některé filmy, takhle je vrátíte zpět

Netflix je oficiálně v češtině. Ztratily se z něj některé filmy, takhle je vrátíte zpět

Konečně se naplno rozjíždí i v České republice souboj Netflixu proti HBO GO. Dosavadní náskok HBO v lokalizovaném obsahu se začíná zmenšovat.

17 Tomáš Holčík