Evolveo SupremeBeat C5 – spousta hudby za babku [test BT reproduktoru]

26. června 2018
TWEET SDÍLET
Evolveo patří mezi zavedené značky především na trhu s příslušenstvím k počítačům, které patří spíše mezi ty levnější varianty. Nyní přichází na trh s bezdrátovým reproduktorem.

Vedle nejrůznějších drobností se snaží Evolveo oslovit i nenáročné zákazníky například mobilními telefony či přehrávači audia a videa, je tedy logické, že na trh uvedlo i bezdrátový reproduktor. Papírově je na tom reproduktor poměrně dobře, o to víc nás zajímalo, jak si povede v reálném nasazení.

Podobně, jako u jiných výrobků Evolveo, i v tomto případě má reproduktor zajímavou cenovku, ta se totiž pohybuje v rozmezí od cca 1300 do 1500 Kč. Za tuto cenu dostanete reproduktor v odolném provedení s udávaným výkonem 24 W.

Konstrukce mírně nedotažená

Na první pohled zaujme Evolveo SupremeBeat C5 svým tvarem, který více než co jiného připomíná plechovku s limonádou nebo pivem, která je však o něco vyšší a hlavně v černé barvě. Samotné tělo reproduktoru je plastové s gumovou základnou a horní částí. Skrze celou výšku je pak zapuštěna gumová lišta s modelovým označením a malým krytem osazených konektorů.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
 

Na horní straně je pak ovládací panel s pěticí tlačítek, podsvícené okruží a kolem něj otočný plastový prstenec pro úpravu hlasitosti. Zbytek těla reproduktoru je potažen syntetickou tkaninou se strukturou velmi jemné mřížky. Ačkoli výrobce nikde na obalu nebo v technických specifikacích neuvádí certifikát odolnosti reproduktoru, je tento po stránce materiálové relativně dobře zpracován a pravděpodobně mu nebude vadit ani krapet hrubší zacházení nebo pád, který odtlumí pogumované části těla.

Výtku tedy mám de facto jedinou, a tou je spíše tovární zpracování – lepené části by si zasloužily větší péči a stejně tak i otočný prstenec pro nastavení hlasitosti by mohl být vyroben například z odolnějšího broušeného hliníku. Gumová základna je relativně nízká a je přilepena na plastový tubus reproduktoru. Poprvé se mi v průběhu testován stalo, že reproduktor místy rezonoval, což samozřejmě značně ovlivňuje materiál, na kterém je postaven.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

V samotném balení bych také očekával – vzhledem k deklarovanému mobilnímu použití – transportní pytlík, pro uložení reproduktoru a dodávaných kabelů. Stejně tak mi v některých situacích chybělo poutko, za nějž by bylo možné reproduktor pověsit do prostoru. Zkrátka a dobře, pokud by v Číně investovali krapet peněz navíc do výroby, mohl by být SupremeBeat C5 dobře odladěným výrobkem za nízkou cenu.

Ovládání podle mustru

Prakticky u všech bezdrátových reproduktorů najdete velmi podobnou nabídku ovládacích prvků a konektorů. Evolveo je osazené microUSB konektorem pro nabíjení, 3,5 mm jack zásuvkou pro připojení zdroje zvuku z mobilu či tabletu, bluetooth rozhraní s NFC a také čtečku microSD karet.

Horní ovládací panel nabídne hlavní vypínač, přehrávání/pauzu, posun dopředu a zpět a tlačítko pro příjem telefonního hovoru. Stisk tlačítek je sice gumový, ale dobře identifikovatelný bez nutnosti použít více síly. Velmi návykové je ovládání hlasitosti pomocí otočného prstence – konečně není potřeba mačkat nebo držet tlačítko +/-, ale stačí pohodlně otočit kolečkem a hlasitost si zvýšit či snížit.

Klepněte pro větší obrázek

Průběh nastavení hlasitosti je relativně vyrovnaný, ovšem je potřeba počítat s tím, že se jedná o čistě digitální provedení, takže nemůžete čekat velmi jemné nastavení, ale budete se muset smířit se změnou hlasitosti po jednotlivých krocích – prstenec totiž při otáčení „kliká“, což značí posun o jeden stupeň hlasitosti. Změna hlasitosti je indikována modrým bliknutím podsvětleného okruží, jakmile dosáhnete maximální hlasitosti, blikne červeně

Hudební projev

Reproduktor je osazen dvojicí měničů velikosti 48 mm, kterým sekunduje jeden pasivní basový zářič na spodní straně. Evolveo se v případě SupremeBeat C5 chlubí prostorovým 360° zvukem, který má na starosti právě dvojice osazených měničů. Přesnější by bylo nazvat zvuk pseudoprostorovým, jelikož dvojice měničů je osazena „zády“ k sobě a do okolního prostoru tak září de facto na dvě strany – budete-li tedy reproduktorem otáčet, uslyšíte jak se projev mění podle toho kam jsou zrovna měniče namířeny.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Velmi příjemně překvapilo zastoupení basové složky, která není nijak dominantní, ale velmi vhodně doplňuje zbytek pásma. Pokud by na váš vkus bylo basů příliš málo, velmi dobře se osvědčilo postavit reproduktor na dřevěnou či dřevotřískovou skříňku, která v takovém případě začíná fungovat jako ozvučnice a nízké frekvence více vystoupí do popředí.

Celkově je projev vcelku vyrovnaný a při poslechu nebude nic zásadního chybět, středů je dostatek a výšek také, přičemž jejich charakteristika je příjemně zakulacená, nikoli syrově sterilní. Z hlediska hudebních žánrů si bude Evolveo SupremeBeat C5 rozumět spíše s elektronickou hudbou a pomalejším popem, rockem či jazzem. Jestliže si pustíte metal, bude reprodukce vyrovnaná do určité hlasitosti a poté se začíná výrazněji slévat, takže zvuk tvoří nehezkou valící se masu, která malý reproduktor zahltí. Na druhou stranu i při velmi nízké hlasitosti je projev stabilní a příjemný, aniž by bylo některé pásmo výrazněji potlačeno.

Klepněte pro větší obrázek

Za málo peněz hodně hudby

Přesně tak je možné Evolveo SupremeBeat C5 charakterizovat. Vzhledem k výkonu a kvalitě reprodukce je cenovka kolem 1500 Kč velmi dobrá. Po čas testu jsem měl možnost si poslechnout SupremeBeat C5 zároveň s testovaným Sony SRS-XB10 a kupodivu se mi Evolveo líbilo více, především pevnějším a čistším projevem a krapet výraznějšími basy.

V případě, že se na trhu objeví druhá generace, u které by výrobce vylepšil tovární zpracování, bude C5 jedním z nejlepších reproduktorů za danou cenu. Nemluvě o velmi návykovém ovládání hlasitosti a dobré výdrži na baterie (přibližně 8 hodin poslechu) i při takřka plném zatížení (cca 85 % výkonu). Tentokrát tedy rozhodně můžeme značku Evolveo doporučit, jestli se smíříte s drobnými kompromisy, pak budete jistě spokojenými uživateli.

AVmania.cz
Evolveo SupremeBeat C5   9

Evolveo SupremeBeat C5

Cena: od 1 290 Kč

  • Reproduktory: 2× 48 mm širokopásmový 12 W, 2× 46 mm pasivní zářič
  • Efektivní frekvenční rozsah: 60 Hz–20 kHz
  • Baterie: vestavěná s dobou přehrávání až 12 hod.
  • Doba nabíjení: cca 1,5 hod.
  • Bezdrátové připojení: Bluetooth 4.1, AAC, SBC
  • Připojení: 1× port microUSB pro nabíjení, 1× zásuvka pro jack 3,5 mm, slot na microSD karty
  • Ovládací prvky na zařízení: pětice tlačítek + otočný volič hlasitosti
  • Rozměry: 75 × 75 × 195 mm
  • Hmotnost: 550 gramů

 

Témata článku: Hi-Fi, Testy, Reproduktory, Bluetooth, Test, Evolveo, Hi-Fi systémy na Heureka.cz

Recenze televizoru TCL 65C835. Špičkový 4K HDR TV s miniLED podsvícením, takříkajíc pro každého

Recenze televizoru TCL 65C835. Špičkový 4K HDR TV s miniLED podsvícením, takříkajíc pro každého

Před zhruba rokem jsem měl v testu staršího bratra TCL 65C825. Vyčetl jsem mu pár chyb. Televizor mě přesto hodně oslovil. Dnes přichází nástupce. Dokáže porazit svého staršího sourozence?

Alexandr Bray
Google TVminiLEDTCLRecenzeTest4K TVLCD a LEDTestyTelevizory
Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Tyto filmy byly v roce 2021 na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o oblíbenost, kterou sleduje web FlixPatrol a počítá z ní souhrnné žebříčky.

Ondřej Králík
Netflix
25 nejlepších hororů všech dob. Víme, kde je najdete on-line

25 nejlepších hororů všech dob. Víme, kde je najdete on-line

Průlet filmovým děsem od dvacátých let minulého století do současnosti. Nejstrašidelnější horory, které prověřil čas, i tituly, které se snaží tento žánr se všemi jeho odnožemi posouvat dál.

Marek Čech
Filmy on-line
Recenze televizoru TCL 65C935. Překrásný křižník s prostorovým burácením

Recenze televizoru TCL 65C935. Překrásný křižník s prostorovým burácením

Když jsem dopisoval článek o nižším modelu C835, vyřkl jsem myšlenku, že budu s napětím čekat na modely roku příštího, roku 2023. Proč? Abych zjistil, zda TCL byla schopna udržet mimořádnou kvalitu. Ale proč čekat tak dlouho?

Alexandr Bray
Google TVTCLRecenzeTestAndroid TVLCD a LEDTestyTelevizory
19 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

19 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

Vybrali jsme 15 jedinečných filmů, které se věnují válkám ve 20. století. Vybrané snímky mají společné to, že válku neoslavují nebo nevzývají. Naopak kriticky a bolestně obnažují její zrůdnost a nesmyslnost. Jsou to válečné filmy, kterým můžete věřit.

Marek ČechVojtěch Malý
Filmy, které musíte vidět
Vybrali jsme 18 nejlepších bezdrátových reproduktorů. Pod vánoční stromek, na párty i na zahradu

Vybrali jsme 18 nejlepších bezdrátových reproduktorů. Pod vánoční stromek, na párty i na zahradu

Vybrali jsme ty nejzajímavější bezdrátové reproduktory. Od malých do kapsy až po větší do domácnosti, které nabízejí výborný poměr cena/výkon.

Jaromír Puk
Bluetooth reproduktor
23 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek. Od nejlevnějších za pár stovek až k Apple AirPods Max

23 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek. Od nejlevnějších za pár stovek až k Apple AirPods Max

Vybrali jsme nejlepší bezdrátová sluchátka. Pro běžné použití, pro sport, pro komfortní poslech a také modely s aktivním potlačením hluku.

Jaromír Puk
Bezdrátová sluchátka
Nejlepší filmy o cestování časem, které byste měli vidět. Víme, kde je najdete on-line

Nejlepší filmy o cestování časem, které byste měli vidět. Víme, kde je najdete on-line

Kdo by nechtěl vrátit čas a něco změnit? Vybrali jsme nejlepší komedie, sci-fi, vážnější i zamilované filmy, které mají společné téma cestování v čase.

Jaromír Puk
Filmy, které musíte vidět
Vybrali jsme 16 špičkových televizorů. Na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

Vybrali jsme 16 špičkových televizorů. Na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

I když ceny televizorů klesají a ani velké úhlopříčky už nejsou drahé, stále má smysl připlatit si za prémiové televizory. Vybrali jsme ty nejlepší, které vás překvapí kvalitním podáním obrazu i pokročilými funkcemi.

Jaromír Puk
Televizory