Expend4bles: Postr4datelní v novém traileru slibují návrat k brutální, krvavé akci

Expend4bles: Postr4datelní v novém traileru slibují návrat k brutální, krvavé akci

Čtvrtý díl akční série The Expendables – Postradatelní nese oficiální název Expend4bles: Postr4datelní a vrací se nejen tým známých akčních hrdinů – Sylvester Stallone, Jason Statham, Dolph Lundgren a Randy Couture – ale také pojetí, kterým zabodovaly první dva filmy. Vrací se „Rkové“ hodnocení, tedy mládeži nepřístupný krvavý nářez.

Známý tým doplní nová jména z mladší generace, takže hereckou sestavu poprvé rozšíří Curtis "50 Cent" Jackson, Tony Jaa, Jacob Scipio, Levy Tran, Andy Garcia, ale také Megan Fox. Tvůrci slibují, že noví členové týmu s novými styly a taktikami dají pojmu „nová krev“ zcela nový význam.

expend4bles_ver8_xlg.jpg

Na Expend4bles se čekalo poměrně dlouho, protože po poměrně úspěšných prvních dvou dílech ten třetí vyšel vstříc „širšímu publiku“, aby byl film přístupnější, tak se ubralo na krvi a výsledkem byl propad v tržbách proti předchůdci o 100 miliónů dolarů.

Zádrhelem bylo, že producenti chtěli natočit už film bez Stallona, do čehož „hodili vidle“ ostatní členové týmu. Nakonec si otec projektu, akční hvězda Sylvester Stallone si ve filmu Expend4bles zahraje, ale už jen menší roli a štafetu předá Jasonu Stathamovi. Sám Stallone se nechal slyšet, že Expend4bles už bude z „80%“ Statham. Záporáka si zahraje Iko Uwais, kterého fanoušci akčních filmů znají především z dvojice filmů Zátah.

Film režíruje Scott Waugh (natočil spíše podprůměrné filmy Need for Speed a V zajetí sněhu), o scénář se postaral Spenser Cohen (podílel se na scénářích k podprůměrným sci-fi Extinction a Moonfall).

Do kin Expend4bles: Postr4datelní půjdou 28. září 2023.

Určitě si přečtěte

Články odjinud