Extra bohaté basy, aktivní potlačení hluku a výdrž 30 hodin nabídnou velká bezdrátová sluchátka Sony

6. října 2021
TWEET SDÍLET

Sony už dlouhá léta nabízí řadu sluchátek s označením XB (EXTRA BASS). Ty svými výraznými a hlubokými basy míří na milovníky klubové, taneční hudby. Novinkou patřící do této řady jsou bezdrátová sluchátka Sony WH-XB910N.

Jde o tradiční sluchátka s konstrukcí přes hlavu , která dle Sony „napodobují atmosféru vašich oblíbených festivalů nebo klubů. Sluchátka mají mít vylepšeným utěsněním tlaku vzduchu mezi reproduktory a ušními bubínky, což má zajistit „přesný a výrazný rytmus zvuku“. To všechno Sony umí při  zachování čistoty vokálů.

Uzavřená sluchátka mají 40 mm měniče, udávaný frekvenční rozsah je 7 Hz až 25 000 Hz. O vylepšení zvuku se stará firemní technologie DSEE (Digital Sound Enhancement Engine), která umožňuje vylepšuje zvuk komprimovaných nahrávek, aby byly blíže původní nahrávce. Připojení je přes Bluetooth 5.2, kodeky jsou AAC, LDAC a SBC. Potěší podpora funkce multipoint pro současné připojení dvou zařízení (PC + Smartphone), ale i rychlého párování Google Fast Pair a Swift Pair. Možnost připojit sluchátka odpojitelným kabelem však nechybí. 

O kvalitu zvuku při hovorech se stará technologe Precise Voice Pickup, která kombinuje dva vestavěné mikrofony s pokročilým zpracováním zvukového signálu. Sluchátka jsou kompatibilní s asistenty Google Assistant a Alexa, ovládání je dotekové.

Klepněte pro větší obrázek

Aktivní potlačení okolního hluku využívá technologii Dual Noise Sensor. Sluchátka WH-XB910N zachycují pomocí dvou mikrofonů s oboustrannou zpětnou vazbou více okolního zvuku, přičemž aplikace Sony pak umožňuje nastavit úroveň propustnosti okolního hluku. To doplňuje už tradičně funkce Adaptive Sound Control, která rozpozná, kde se nacházíte a co děláte, a podle toho upraví nastavení okolního zvuku. Adaptive Sound Control umí rozpoznat místa, která často navštěvujete a přizpůsobí zvuk okolnímu prostředí – vše se dá navíc individuálně doladit. 

Výdrží baterie se zapnutým ANC je až 30 hodin, pokud ANC vypnete, tak se prodlouží až na 50 hodin. Nabíjení trvá 3,5 hodin, pokud se vybije baterie neočekávaně, 10minutové rychlé nabíjení poskytne až 4,5 hodiny přehrávání.

Oficiální cena sluchátek WH-XB910N je 5 000 Kč, budou se prodávat ve dvou barvách – černé a tmavě modré. 

Zdroj: Sony

Témata článku: Bezdrátová sluchátka, Bluetooth, ANC, LDAC, Sony, 360 Reality Audio, Bezdrátová sluchátka na Heureka.cz