Fatman: Mel Gibson jako drsoň Santa Klaus, kterého chtějí zabít za špatný dárek

9. října 2020
TWEET SDÍLET

Tak současná krize filmových studií, které musí posouvat své áčkové trháky bude mít nakonec pozitivní dopad. Originální a méně nákladné filmy totiž získávají více prostoru a příležitostí. Otázkou sice je, v kolika kinech a kdy se budou promítat, ale konečně se začínají objevovat i filmy, které nejsou jen pokračováním, nebo předělávkou již natočeného.

Klepněte pro větší obrázek

Akční film Fatman má velmi originální zápletku. Co dělá Santa Klaus všichni víme – rozdává a doručuje dárky. Nicméně pokud je někdo zlobivý, nedostane nic a nebo jen kus uhlí. A právě takový dárek se jednomu rozmazlenému, prachatému "frackovi" nelíbí, a tak se rozhodne, že nechá Santu za trest zabít. To ovšem neví, že není rozhodně první nespokojenec, kterého to napadlo. A také netuší, že starý, obtloustlý Santa Klaus dlouhé roky pilně trénuje, aby případní zájemci o jeho likvidaci odešli s nepořízenou. 

Hlavní roli si střihne Mel Gibson, kterého na stará kolena ani nemusí maskovat, aby jako drsný Santa vypadal. O tom, že se sebou ve filmech nenechá orat a že mu podobné role sedí, už přesvědčil mnohokrát; zabijáka hraje známý Walton Goggins. Film režíruje dvojice Eshom Nelms, Ian Nelms, která si pro své filmy píše i scénáře. Trailer v každém případě vypadá skvěle a jestli se film povede, tak po letech by mohla vzniknout další oblíbená vánoční klasika. 

Témata článku: Filmy a seriály, Trailer