FiiO μBTR: malý Bluetooth přijímač udělá z drátových sluchátek bezdrátová

31. ledna 2021
TWEET SDÍLET

Pokud byste rádi udělali z drátových sluchátek bezdrátová, tak FiiO sice dělá i Bluetooth přijímače BTR3K/BTR5, ty jsou ale po leckoho zbytečně drahé (2 000 Kč/3 200 Kč). Základní malý Bluetooth přijímač FiiO μBTR není sice žádnou žhavou novinkou, ale za pozornost a připomenutí stojí. Sluchátkový BT modul se totiž hodí nejen pro přenosné použití, ale například doma pro bezdrátové připojení starších drátových sluchátek k novému televizoru, který Bluetooth má. 

Klepněte pro větší obrázek

FiiO μBTR má klasický 3,5mm konektor Jack, ke kterému se připojí sluchátka. Bezdrátový přijímač má Bluetooth 4.1 a je osazen čipem Qualcomm CSR8645. Mimo SBC zvládá kodeky AAC i aptX, takže se případně hodí i pro bezdrátové připojení PC. Má navíc integrovaný mikrofon, takže lze použít i například pro telefonní hovory. Připojit se dají dva zařízení, podporuje NFC. Výdrž na jedno nabití je 9 hodin, nabíjí 1 hodinu se přes USB-C.

Klepněte pro větší obrázek

Nastavení hlasitosti zde samozřejmě nechybí, co se výkonu týče, jako zesilovač se využívá Texas Instruments TPA6132A2. Ten je standardní, doporučené impedance sluchátek jsou 16 a 32 ohmů, na zdroj náročnější sluchátka neutáhne (na to jsou zde dražší modely FiiO), ale pro běžné domácí i přenosné využití, stále stačí. Za pozornost stojí zvláště v poslední době, kdy z cenově dostupných BT sluchátek mizí aptX. Nechybí ani kompatibilita s hlasovými asistenty. 

Bezdrátový přijímač FiiO μBTR je dlouhý 5,5 cm, váží jen 12,5 gramu, se prodává zhruba od 550 Kč výše. 

Zdroj: FiiO

Témata článku: Sluchátka, Bluetooth, aptX, Fiio, Sluchátka na Heureka.cz