FiiO začíná prodávat velká otevřená Hi-Fi sluchátka FT3. Kvalitou mají konkurovat zavedeným značkám

15. května 2023
TWEET SDÍLET

Výrobce audio techniky FiiO je známý hlavně jako výrobce digitálních audio přehrávačů, D/A převodníků a stolních sluchátkových zesilovačů, případně IEM sluchátek. Nyní ale rozšiřuje svoji nabídku o velký otevřený náhlavní circumaurální model (okolo uši), který nese označení FiiO FT3

Klepněte pro větší obrázek

Sluchátka FT3 se chlubí velkým, 60mm dynamickými měniči s membránou z uhlíku (DLC). Výsledkem má být  „široká zvuková scénu s vynikající separací a detaily“. Mušle a celková konstrukce sluchátek jsou pak z hliníkové slitiny. Mušle se otáčí ve třech osách a měniče jsou mírně nakloněné tak, aby byly při poslechu v ose s uchem, což dle výrobce opět snižuje zkreslení. Výsledkem má být frekvenční rozsah 7 Hz až 40 000 Hz, citlivost je 102 dB, problematická ale může být impedance 350 ohmů. Udávaná hmotnost sluchátek je 391 gramů. 

Klepněte pro větší obrázek

Tím to ale nekončí. FiiO přidává bohatou výbavu. Kabel z „monokrystalické mědi“ se dodává rovnou s několika vyměnitelnými konektory. Samozřejmostí je 3,5 mm a 6,35 mm Jack, k tomu FiiO přidává symetrické konektory 4,4 mm a XLR-4. Sluchátka tak lze používat s různými přenosnými hudebními přehrávači (samozřejmě například s firemním FiiO M11S), ale také smarthony, notebooky, převodníky a dalšími hi-fi komponenty.

Klepněte pro větší obrázek

K sluchátkům majitel dostane dva páry odnímatelných náušníků – jeden pár v semišovém a druhý v koženém provedení. A ještě kožené pouzdro na přenášení. Cenově FiiO FT3 nemíří nijak přehnaně vysoko, cena v EU má být 349 Euro, aktuálně se prodávají za zhruba 8 300 Kč – dají objednat rovnou od výrobce přes Aliexpress.

FiiO už získala slušné renomé se svými přenosnými Hi-Res Audio přehrávači a D/A převodníky/sluchátkovými zesilovači. Nová otevřená Hi-Fi sluchátka FT3 by tak mohl být dobrou konkurencí pro Beyerdynamic, Sennheiser a další klasické výrobce. Na druhou stranu uvedení klasických náhlavních kabelových sluchátek je poměrně překvapení, protože výrobci se poslední dobou předhánějí spíše u velkých bezdrátových sluchátek s ANC a prémiových True Wireless modelů. 

Zdroj: FiiO

Témata článku: Hi-Fi, Sluchátka, Hi-Res Audio, Fiio, Hi-Fi systémy na Heureka.cz