Filmy roku 2012: největší hity

14. ledna 2012
TWEET SDÍLET
Filmy roku 2012: největší hity
Jaké budou nejzajímavější filmy roku 2012? Nabízíme vám výhled s upoutávkami na filmy, jež nás letos čekají.

2.čtvrtletí

Prci, prci, prcičky: Školní sraz

Pokud už vás otravovalo až příliš velké rozmělnění původního nápadu v množství pouze pro videotrh určených pokračování, máme pro vás dobrou zprávu.

Stará parta středoškoláků se vrací a po letech se setká na třídním srazu, kde bude mít možnost zrekapitulovat své životy. Jim (Jason Biggs) má dítě a žije spokojeně s Michelle (Alyson Hanniganová), ale jeho věrnost pokouší fešná sousedka. Ze Stiflera (Sean William Scott) se stala šéfova „děvka pro všechno“ na poloviční úvazek a on s nostalgií v oku vzpomíná na svá studentská léta, kdy byl králem všech žertíků na úkor druhých.

Hvězdná sestava mladých herců (Mena Suvariová, Tara Reidová) z třídy z roku 1999 dospěla, ale bude se vás snažit přesvědčit, že příliš nezvážněla. A to nesmíme zapomenout na Stiflerovu mámu, jejímž svodům bude odolávat Jimův táta.

Index očekávání: 80%

21 Jump Street

Nostalgickou strunu se bude snažit rozezvučet i akční komedie, vycházející z populárního teenagerského seriálu z konce osmdesátých let. V něm se v úloze mladých policistů, infiltrovaných na střední škole, představili Johnny Depp a Richard Grieco.

Jejich party nyní převzali Channing Tatum a obtloustlý komik z produkční stáje Judda Apatowa Jonah Hill, kteří chtějí inkognito odhalit ve stejném prostředí drogové dealery. Z ukázek je ale více než zřejmé, že spíše než o nějaké pátrání půjde o utahování si z naivity původního námětu.

Index očekávání: 60%

Avengers

Iron Man (Robert Downey Jr.), Hulk (Mark Ruffalo), Thor (Chris Hemsworth) a Kapitán Amerika (Chris Evans) už se svých samostatných filmů dočkali. Hawkey (Jeremy Rener) a Black Widow (Scarlett Johanssonová) si ještě musí počkat.

Hvězdná sestava mstitelů v crossoveru marvelovského studia, který ukáže, zda dosavadní filmová představení jednotlivých hrdinů byly jen čekáním na velké superhrdinské finále. Ředitel mezinárodní mírové agentury S.H.I.E.L.D. Nick Fury (Samuel L. Jackson) dává dohromady tým, který by odvrátil nebezpečí světové katastrofy a hledá v řadách chodících a létajících ikonických supereg.

Z nich jsem nejvíce zvědavý na premiérové vtělení Marka Ruffala do role zeleného zuřivce Hulka. Režisér Joss Whedon, jenž stojí za seriály Firefly nebo Kancl, by pak mohl být zárukou toho, že vedle bombastické akce se dočkáme i ironického a sebeironického podání sžívání ústředních komiksových postav.

Index očekávání: 80%

Dark Shadows

V osmnáctém století zlomí majitel panství Collinwood Barnabas Collins (Johnny Depp) srdce Angelique (Eva Greenová). To ale netuší, že je čarodějnice a vládne silami, které ho promění v upíra a upálí zaživa.

O dvě stě let později se Barnabas nechtěně dostane ze své hrobky a ocitá se ve zcela jiném světě roku 1972. Vrací se na panství Collinsů, z něhož jsou ruiny. Poznává zde své vzdálené příbuzné, jejichž osudy nadále ovlivňuje dávné a záhadné rodinné prokletí.

Tim Burton se ve své osmé spolupráci s jeho dvorním hercem Johnnym Deppem nechal inspirovat stejnojmenným kultovním seriálem z roku 1966 a tuto gotickou mýdlovou operu převedl do 3D filmového rozměru. V skvostném obsazení, v němž nechybí Michelle Pfeifferová, Helena Bonham Carterová nebo Jackie Earle Haley. Příznivci burtonovských zpracování morbidních šestákových historek nebudou určitě zklamáni.

Index očekávání: 80%

Diktátor

Sacha Baron Cohen jako fousatý diktátor generál Aladeen, ne nepodobný svým politickým a lidským předobrazům Saddámu Husajnovi a libyjskému vůdci Muammaru Kaddáfímu. Ti už se naštěstí smaží v pekle, kde jim svou nekorektní parodií jejich skutků přitápí tento slavný britský komik.

Pokud chce vyhrát diktátor sprint, střílí do noh své soupeře, když chce dostat do postele Megan Foxovou, musí vytáhnout nějaké lesklé krystalky. Pobočníka mu hraje Ben Kingsley a celé to režíruje Larry Chaerles, který už přivedl na filmové plátno Cohenovy dvě alter-ega Borata a rakouského gaye Bruna.

Index očekávání: 80%

Muži v černém 3

Deset let dělí agenty J (Will Smith) a K (Tommy Lee Jones) od jejich posledního setkání s vesmírným šmejdem. Ve třetím pokračování úspěšné sci-fi komedie bude muset agent J cestovat do minulosti, aby se pokusil zastavit mimozemskou hrozbu. Zároveň se bude snažit zachránit svého parťáka K, který již přes čtyřicet let nežije. V minulosti se setká s jeho mladším a podstatně nerudnějším vydáním (Josh Brolin).

Will Smith se po čtyřech letech od Hancocka vrací k hraní a Barry Sonnenfeld po šesti od produkování seriálů zpět k celovečernímu filmu. Na výsledek jejich spolupráce si počkáme do května.

Index očekávání: 60%

Sněhurka a lovec

A Sněhurka letos podruhé. Oproti parodické modernizaci v režii Tarsema Singha tahle vypadá na hororovou výpravnou fantasy s akčním spádem. Debutující režisér Rupert Sanders obsadil do role zlé královny Charlize Theronovou, Sněhurku svěřil Kristen Stewartové (Twilight sága) a myslivci, který ji měl v lese připravit o život, propůjčil svou urostlou postavu představitel Thora Chris Hemsworth.

Právě vztah Sněhurky a myslivce, kteří naplánují společnou vzpouru proti tyranské královně, se stává ústřední zápletkou této další variace na známou grimmovskou látku.

Index očekávání: 60%

Prometheus

Ridley Scott (Blade Runner, Thelma a Louise, Gladiátor) se vrací ke kořenům své tvorby a žánru, který pomáhal svým prvním vetřeleckým příspěvkem z roku 1979 definovat.

Kusé zprávy o Prometheovi naznačují, že by se měl odehrávat ve stejném fikčním světě jako Vetřelci, časově ale před nimi. V roce 2058, kdy archeologové, vědci a výzkumníci pátrají po stopách původu života na planetě Zemi a narazí na civilizaci mimozemšťanů, která má technologii, umožňující tvorbu nového života i nových světů.

Uctívaný režisér se při zpracování námětu obešel bez módního 3D formátu, ale rozhodně ne bez zajímavého hereckého obsazení, jež tvoří Noomi Rapaceová (švédská verze trilogie Milenium), Michael Fassbender, Guy Pearce nebo Charlize Theronová.

Index očekávání: 100%

Jack - Zabiják obrů

Artušovské folklorní legendy se rozhodl ve 3D balení oživit režisér Bryan Singer (první dva X-Meni, Superman se vrací, Valkýra). V zmodernizované verzi pohádky o mladíkovi Jackovi (Nicholas Hoult), který se tajemnou branou dostane do říše obrů. Zde má osvobodit princeznu Isabellu (Eleanor Tomlinsonová), drženou v zajetí králem Brahmwellem (Ian McShane) a porazit královu armádu obrů, rozhněvaných kvůli dávnému sporu na lidskou rasu.

Jméno režiséra a herecká účast Ewana McGregora, Billa Nighyho nebo Stranleyho Tucciho slouží jako nejlepší pozvánka.

Index očekávání: 70%

 

Témata článku: Filmy, Video

Určitě si přečtěte

11 tipů na nejlepší mikrosystémy, Hi-Fi a domácí kino

11 tipů na nejlepší mikrosystémy, Hi-Fi a domácí kino

Vybrali jsme nejlepší produkty, které nabídnou kvalitní zvuk pro poslech hudby nebo vylepší zvuk při sledování filmů. Od mikrosystémů přes AV přijímače až po soundbar.

9 Jaromír Puk

EISA: nejlepší televizory a projektory pro rok 2019/2020

EISA: nejlepší televizory a projektory pro rok 2019/2020

Jako každý rok i letos vybrala asociace EISA nejlepší televizory, Ultra HD Blu-ray přehrávač, nejlepší projektory či nejlepší foto/videokameru. Podívejte se, co EISA považuje za to nejlepší v těchto kategoriích.

24 Jaromír Puk

15 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

15 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

Vybrali jsme 15 jedinečných filmů, které se věnují válkám ve 20. století. Vybrané snímky mají společné to, že válku neoslavují nebo nevzývají. Naopak kriticky a bolestně obnažují její zrůdnost a nesmyslnost. Jsou to válečné filmy, kterým můžete věřit.

27 Marek Čech, Vojtěch Malý

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Kim Basinger, Kathleen Turner, Melanie Griffith, Bo Derek, Nastassja Kinski, Phoebe Cates, Rebecca De Mornay, Valérie Kaprisky, Sophie Marceau, Francesca Dellera, Isabelle Adjani a jejich smyslné scény ve filmech.

Marek Čech

SillverCrest Bluetooth s ANC: levná sluchátka s aktivním potlačením hluku z Lidlu [test]

SillverCrest Bluetooth s ANC: levná sluchátka s aktivním potlačením hluku z Lidlu [test]

Jezdíte denně půl hodiny vlakem a nechcete utrácet deset tisíc za značková sluchátka? Ano, jde o levný model, ale za 1 490 Kč jsou téměř dokonalá. Po mechanické stránce svoji cenu překročí, ANC odstraní otravné hučení, jen zvuk už odpovídá ceně.

5 Jakub Michlovský

Ad Astra: Brad Pitt ve sci-fi o cestě k vnějšímu okraji sluneční soustavy [recenze filmu]

Ad Astra: Brad Pitt ve sci-fi o cestě k vnějšímu okraji sluneční soustavy [recenze filmu]

Inteligentní sci-fi o vzdálenostech mezi planetami i lidmi, v níž režisér James Gray umně propojuje osobní, psychologickou linii vyprávění s tou žánrovou, epickou.

2 Marek Čech