Filmy roku 2012: největší hity

14. ledna 2012
TWEET SDÍLET
Filmy roku 2012: největší hity
Jaké budou nejzajímavější filmy roku 2012? Nabízíme vám výhled s upoutávkami na filmy, jež nás letos čekají.

3. čtvrtletí

Amazing Spider-Man

Reboot nebo prequel pavoučí série, již dosud opečovával Sam Raimi.

Vracíme se do středoškolských let Petera Parkera, kterého si zahraje na místo Tobeyho Maguirea Andrew Garfield, jenž zaujal úlohou Eduarda Saverina v The Social Network. Šikanovaného studenta Petera při školní exkurzi pokouše radioaktivní pavouk, který mu propůjčí hbitost, zesílený instinkt, rychlost, nadlidskou sílu, umění šplhat po zdi a další výjimečné schopnosti. Ty využije v souboji s přítelem, který se nechtěně mění v přerostlého, zeleného a šupinatého Lizarda (Rhys Ifans).

Spider-Man(ovský) restart svěřilo studio Columbia Pictures Marku Webbovi, jenž natočil možná nejlepší (anti)romantickou komedii posledního desetiletí 500 dní se Summer, takže počátečního důvěra k celému projektu se u mě trochu rozpouští.

Index očekávání: 70%

Temný rytíř povstal

Epické zakončení třídílné ságy režiséra Christophera Nolana o batmanovském Temném rytíři.

Alter-ego miliardáře Bruce Waynea (Christian Bale) Batman na sebe vzal ve snaze ochránit město Gotham od zločinu až příliš mnoho lidských hříchů, jež se teď obracejí proti němu. Z hrdiny se stává nenáviděný psanec, jehož skutky je pohrdáno. Osm let od skončení předchozího dílu je pronásledován policejními složkami, jimž vždy pomáhal. Navíc se ve městě objevuje nebezpečný terorista Bane (Tom Hardy) v lecterovské masce, který paralyzuje jeho chod nevysvětlitelnými útoky. A nocí se plíží tajemná kočičí žena Selina Kyleová s tváří Anne Hathawayové.

Pochmurnou vizi souboje o pojetí dobra a zla, z něhož nemusí vždy vzejít vítěz, osobně vnímám mezi blockbustery jako nejočekávanější film roku a jsem zvědavý, jak si Nolan s batmanovským hrdinou ve finále poradí. Zvěsti o tom, že muž v netopýřím obleku nemusí dopadnout dobře se šíří rychle.

Index očekávání: 100%

Total Recall

Do remaku Verhoevenovy sci-fi z roku 1990 podle předlohy vizionářského šílence Philipa K. Dicka se pustil autor a režisér prvních dvou dílů Underworld série Len Wiseman.

Tvůrce, jenž si dobře poradil se čtvrtou Smrtonosnou pastí, se rozhodl původní předlohu oproti předchozí filmové verzi více zcivilnit, čemuž odpovídá i pojetí hlavní role Colinem Farrellem, který nahradil Arnolda Schwarzeneggera.

Ocitáme se v roce 2084, kdy spolu Euroamerica a Nová Šanghaj soupeří o nadvládu nad světem. Tovární dělník Douglas Quaid (Colin Farrell) nemá peníze na dovolenou a proto si nechá implantovat vzpomínky tajného agenta z dovolené na Marsu. Při implantaci ale zjišťuje, že jedny už vlastní a to člena odboje proti tyranskému guvernérovi. Pronásledován zabijáky se vydává se na Mars, kde chce zjistit, kým vlastně je a co jsou jeho vzpomínky.

Index očekávání: 60%

 

Odvážná Merida

Studo Pixar si po vlažně přijatých druhých Autech bude chtít napravit svou dosud neposkvrněnou reputaci. Podaří se mu to s akční fantasy, opírající se o mystické skotské legendy, jejichž hlavní hrdinkou je dívka?

Onou dívkou je zrzavá lučištnice a impulzivní královská dcera Merida, která se vzepře starému zvyku zasvěcení pánům země, lordu MacGuffinovi, Macintoshovi a Dingwallovi. Meridiny činy rozpoutají v království chaos a běsnění. Když se obrátí o pomoc ke staré čarodějnici, dostane prokleté přání. Aby zlomila jeho kletbu, bude muset prokázat ještě hodně odvahy a síly.

Na žánrovou pixarovku, která nemá komediální základ, si počkáme do půli srpna.

Index očekávání: 80%

 

Bourneův odkaz

Jen málo je toho zatím známo o pokračování uzavřené bourneovské trilogie o agentovi bez paměti. Snad jen to, že režie by se měl ujat scenárista předchozích částí série Tony Gilroy, jenž se mezitím stačil snímky Michael Clayton a Dvojí hra etablovat i jako režisér.

A že by se v hlavní roli měl objevit Jeremy Renner, který nepřevezme po Mattu Damonovi otěže figury Jasona Bournea, ale stvoří zcela novou, agenta Aarona Crosse. V dalších úlohách se můžeme těšit na Rachel Weiszovou nebo Edwarda Nortona. Zda se objeví i Matt Damon není známo, ale po jeho prohlášeních, že tuto ságu si spojuje se jménem režiséra Paula Greengrasse, o tom můžeme asi dost pochybovat.

Index očekávání: 60%

Postradatelní 2

Při abiturientském večírku vysloužilých veteránů akčních nářezů z osmdesátých let tentokrát nebudou chybět i ti, co minule absentovali. Belgická roznožka Jean-Claude Van Damme jako hlavní záporák a jeho starší kolega Chuck Norris.

Pomsta žoldáků se srdcem na pravém místě bude tentokrát hodně osobní, neboť jde o revanš za smrt zavražděného mozku party Toola (Mickey Rourke). Barney (Sylvester Stallone) a spol. ale prve musí zachránit Toolovu krásnou dceru, již odplata na vlastní pěst vehnala do náručí nemilosrdného diktátora.

Jak je ze synopse vidět, budou se jednotlivé dějové ingredience míchat podle osvědčených receptů a my se můžeme těšit na pořádnou testosteronovou jízdu, při které zamáčkne nejednu nostalgickou slzu ten, kdo dodnes oprašuje na poličce VHS kazety s Komandem.

Index očekávání: 80%

 

Témata článku: Filmy, Video

Určitě si přečtěte

15 tipů na nejlepší levná a kvalitní sluchátka pro mobily

15 tipů na nejlepší levná a kvalitní sluchátka pro mobily

Levná přenosná sluchátka s kabelem nabízejí za málo peněz hodně muziky. Vybrali jsme nejlepší modely v ceně od 200 Kč do 1100 Kč.

11 Jaromír Puk

EISA: nejlepší audio a Hi-Fi zařízení pro rok 2019/2020

EISA: nejlepší audio a Hi-Fi zařízení pro rok 2019/2020

Jaké reproduktory jsou letos nejlepší? Jaký zesilovač si odnesl ocenění EISA? Podívejme se na kategorii Hi-Fi produktů, jejichž cílem je nabídnout kvalitní zvuk.

16 AVmania.cz

Rambo: Poslední krev – brutální variace na 96 hodin a Sám doma [recenze filmu]

Rambo: Poslední krev – brutální variace na 96 hodin a Sám doma [recenze filmu]

Válečný veterán John Rambo se loučí zaměnitelným filmem o únosu a pomstě z rodu 96 hodin, který má nevyrovnané tempo vyprávění a brutální akční koncovku.

15 Marek Čech

15 nejlepších komedií roku 2018

15 nejlepších komedií roku 2018

Ztratili jsme Stalina, BlacKkKlansman, Psí ostrov, Tři billboardy kousek za Ebbingem, Čtverec, Úžasňákovi 2, Oni a Silvio, Já, Simon, Pěkně blbě. Třetí letošní výběr se nese v uvolněném duchu silvestrovské zábavy.

13 Marek Čech