Filmy roku 2012: největší hity

14. ledna 2012
TWEET SDÍLET
Filmy roku 2012: největší hity
Jaké budou nejzajímavější filmy roku 2012? Nabízíme vám výhled s upoutávkami na filmy, jež nás letos čekají.

Frankenweenie

Tim Burton se letos mimo Dark Shadows rozhodl vrátit i ke svému černobílému středometrážnímu snímku z roku 1984 a rozpracovat ho do celovečerní šíře. Stejnojmenná parafráze na Frankensteina Mary Shellyové tehdy vyprávěla o chlapci Victorovi, jemuž nešťastnou náhodou umírá milovaný pes Sparky. Amatérský filmař Victor, který natáčí levné horory, se ho rozhodne oživit způsobem, jenž zná z filmů, jež jsou mu inspirací pro jeho tvorbu.

Sešroubované psí monstrum, vzkříšené pomocí elektřiny, ale začne mezi sousedy budit zděšení a jeho pánovi dá ještě hodně práce je přesvědčit, že navzdory svému vzhledu je Sparky stále oním věrným druhem, jímž býval předtím.

Na animovaný loutkový film, jenž vzniká již od roku 2005 a letos by se měl konečně objevit v kinech, se určitě vypraví všichni ti, jimž učarovala Noční můra před Vánocemi nebo Ukradená nevěsta Tima Burtona a jež možná až tolik neokouzlila jeho předchozí „disneyovská“ 3D Alenka.

Index očekávání: 80%

Skyfall

Třiadvacátá bondovka, která bude mít premiéru v době 50. výročí od uvedení té první Dr. No. Moneypenny v ní bude poprvé hrát herečka tmavé pleti Naomie Harrisová a Bond-girl se ujme půvabná Francouzka Bérénice Marloheová, jež má dosud za sebou spíše televizní seriálové zkušenosti. Judi Denchová si po sedmé oblékne kostýmek Bondovy šéfky M a odhalí něco ze své nepěkné minulosti. Javier Bardem a Ralph Fiennes pak určitě obohatí casting této série. Režie se poprvé ujme držitel Oscara. V tomto případě Sam Mendes, který ho získal za Americkou krásu.

Kvůli finančním problémům studia MGM několikrát odkládaný projekt by se měl v kinech objevit v říjnu. Natáčení probíhalo v Indii, Šanghaji nebo Istanbulu a jsem zvědavý, zda se Samu Mendesovi do bondovského universa podaří vtělit jeho zájem o psychologické pozadí jednání hlavních postav, jaké známe z jeho předešlých snímků (Nouzový východ).

Index očekávání: 80%

Gravity

George Clooney a Sandra Bullocková se objeví v hlavních rolích sci-fi thrilleru Alfonso Cuaróna, vyprávějícím o astronautech, kteří na oběžné dráze opravují Hubbelův teleskop a jsou zasaženi troskami satelitu. Katastrofu přežije jen jedna žena a ta se snaží dostat s dcerou zpátky na Zemi.

Minimální informace o filmu nám zatím neumožňují odhadovat, zda se Cuarónovy po šesti letech podaří navázat na jeho famózní Potomky lidí a zda bude Gravity spíš komorním meditativním projektem nebo velkorozpočtovou nákladnou podívanou. V jeho podání by mě ale uspokojily obě varianty.

Index očekávání: 80%

Hobit: Neočekávaná cesta

Peter Jackson se po takřka deseti letech vrací ke své monumentální adaptaci tolkienovské předlohy snímkem, který původní trilogii dějově předchází a jenž bude mít i svého druhého následovníka.

Vrací se zpět do Středozemě, kde se Bilbo Pytlík (Martin Freeman) ocitne na dobrodružné výpravě za ztraceným trpasličím pokladem, který ukořistil drak Šmak. Ve společnosti třinácti trpaslíků v čele s bojovníkem Thorinem (Richard Armitage) putuje přes tajemné země, obydlené skřety, zlobry, pavouky nebo obřími smrtelnými pavouky. Dojde i na setkání s Glumem, vlastnícím jeden ne úplně obyčejný prsten.

Dlouho připravovaná adaptace se představí ve 3D formátu s plynulým pohybem obrazu, kterým oslnil Avatar a Peter Jackson určitě nebude chtít jejím prostřednictvím zahanbit své hobití filmové předchůdce.

Index očekávání: 90%

Témata článku: Filmy, Video

Určitě si přečtěte

Sony KD-55AG9: elegantní 4K HDR OLED s příchutí dokonalosti a zvukem z obrazovky [test]

Sony KD-55AG9: elegantní 4K HDR OLED s příchutí dokonalosti a zvukem z obrazovky [test]

Pokračovatel úspěšného rodu OLEDů s precizním obrazem a fascinujícím zvukem přichází. Přiblíží své kvality alespoň na dohled k předchůdci? Nebo ho porazí o koňskou délku? Máme výsledek!

20 Alexandr Bray

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Kim Basinger, Kathleen Turner, Melanie Griffith, Bo Derek, Nastassja Kinski, Phoebe Cates, Rebecca De Mornay, Valérie Kaprisky, Sophie Marceau, Francesca Dellera, Isabelle Adjani a jejich smyslné scény ve filmech.

Marek Čech

15 tipů na nejlepší levná a kvalitní sluchátka pro mobily

15 tipů na nejlepší levná a kvalitní sluchátka pro mobily

Levná přenosná sluchátka s kabelem nabízejí za málo peněz hodně muziky. Vybrali jsme nejlepší modely v ceně od 200 Kč do 1100 Kč.

11 Jaromír Puk

EISA: nejlepší televizory a projektory pro rok 2019/2020

EISA: nejlepší televizory a projektory pro rok 2019/2020

Jako každý rok i letos vybrala asociace EISA nejlepší televizory, Ultra HD Blu-ray přehrávač, nejlepší projektory či nejlepší foto/videokameru. Podívejte se, co EISA považuje za to nejlepší v těchto kategoriích.

24 Jaromír Puk

Vybrali jsme 20 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek

Vybrali jsme 20 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek

Bezdrátová sluchátka už dokážou nabídnout kvalitní zvuk, dlouhou výdrž. Vybrat si můžete z dostupných modelů kolem tisíce korun, ti náročnější si rádi připlatí nejen za kvalitnější zvuk, ale i za aktivní potlačení okolního hluku.

39 Jaromír Puk

Rambo: Poslední krev – brutální variace na 96 hodin a Sám doma [recenze filmu]

Rambo: Poslední krev – brutální variace na 96 hodin a Sám doma [recenze filmu]

Válečný veterán John Rambo se loučí zaměnitelným filmem o únosu a pomstě z rodu 96 hodin, který má nevyrovnané tempo vyprávění a brutální akční koncovku.

15 Marek Čech

15 nejlepších komedií roku 2018

15 nejlepších komedií roku 2018

Ztratili jsme Stalina, BlacKkKlansman, Psí ostrov, Tři billboardy kousek za Ebbingem, Čtverec, Úžasňákovi 2, Oni a Silvio, Já, Simon, Pěkně blbě. Třetí letošní výběr se nese v uvolněném duchu silvestrovské zábavy.

13 Marek Čech