Filmy, seriály a sport z orbity a zdarma

8. září 2008
TWEET SDÍLET
Digitální televize z nebe a nekódovaně? Nabídka je bohatá, a tak jsme pro vás vybrali nejzajímavější filmové a sportovní kanály.

U nedávného článku s názvem Satelitní televize aneb přijímejte z orbity jste projevili zájem, že byste si v některém z dalších článků rádi přečetli o nekódovaných, volně dostupných programech ze satelitu. Rádi vám tedy vycházíme vstříc, a HD kanály posuneme na později. Problém je ale v tom, že těch je bez nadsázky tisíce, a proto jsem se rozhodl věnovat čtyřem skupinám tematickým kanálů, které vyjdou ve dvou dílech. V prvním se budeme věnovat televizím filmovým a sportovním, ve druhém zpravodajským a hudebním. Dnes bych se tedy zaměřil na první skupinu.

Filmy pro dámy z nebe a zdarma

Kanál True Movies vysílá na pozici britské Astry 28.2 vých. a je k dispozici v balíku programů společnosti Sky. Je zaměřený především na ženské publikum. Ve vysílání se objevují filmy, jejichž příběh vznikl podle skutečných událostí. Jedná se především o tvorbu, která byla určena pouze pro televizní obrazovku a do kin nikdy nepřišla. Brzo po svém spuštění si True Movies získaly oblibu mezi řadou diváků. Satelitní divák ho naladí volně na frekv. 11642/V, SR 27500, FEC 2/3.

Ke kanálu True Movies patří i stejnojmenný program s číslovkou 2. Tento kanál vysílal původně pouze jako sdílený s dětskou televizí POP a cartoon channel po dobu od čtyř do šesti hodin ráno. Jelikož jeho sesterská televize zaznamenala v Británii velký ohlas, rozhodl se jí její provozovatel osamostatnit a dnes je z ní čtyřiadvacetihodinový kanál. True Movies 2 je zaměřen opět na ženské publikum a jeho obsahem jsou televizní filmy, které byly natočené podle skutečných událostí nebo příběhů inspirovaných realitou.

Klasické filmy nebo akční a horory?

Movies4Men, další z řady volně šiřitelných nekódovaných kanálů na pozici 28.2 vých., zahájil vysílání 1. února 2006 a vysílá tzv. matinee movies, což je určitý druh klasických filmů. Na rozdíl od True Movies jsou kanály Movies4Men zaměřeny na střední a starší mužskou generaci, tedy diváky, kteří mají rádi klasické filmy, především americkou tvorbu a snímky a příběhy z války. Movies4Men vysílají na frekvenci 12523/H, SR 27500, FEC 2/3. Movies4Men2 je na rozdíl od Movies4Men zaměřený na mladou a střední generaci mužů. Kanál se soustřeďuje především na akční filmy a thrillery.

Pozice 28.2, na které se stále pohybujeme, myslí i na diváky, kteří si rádi pustí strašidelné filmy a horory. Pro ně je tu kanál Zone Horror. Paradoxem může být to, že jeho zakladatelem je Tony Hazell, který dříve pracoval pro náboženskou stanici GOD Channel. Program nabízí ve vysílání kultovní filmy, hollywoodskou produkci, komedie, béčkové filmy, které už dnes patří mezi klasiku, moderní thrillery, seriály, domácí produkci, ale i životopisné a dokumentární filmy. Kanál by měl brzo expandovat také do Polska. Vysílá na frekv. 11261/H, SR 27500, FEC 2/3.

Seriály a thrillery nebo raději telenovely?

Do skupiny kanálů Zone patří i kanál Zone Thriller. Ten je zaměřený především na thrillery a akční seriály. Program je tedy určen výhradně pro muže. Kanál vysílá na frekv. 12560/V, SR 27500, FEC 2/3. Posledním programem, který patří pod hlavičku společnosti Chello media, je Zone Romantica, dříve známý také jako Romantica. V jeho vysílání se objevují především telenovely, ale i hudební a zábavné pořady z celého světa, především pak z Latinské Ameriky. V programu jsou ale i seriály. Např. se zde objevila také oblíbená Ally McBealová. Kanál vysílá 24 hodin denně. Zone Romantica odstartovala v Británii a Irsku pod novým názvem 3. září 2007. Parametry příjmu: 11343/V, SR 27500, FEC 2/3.

Info o hvězdách a italská tvorba

Tak trochu mimo všechny „kino“ kanály zůstává program s názvem Film24. Není totiž typickým programem tohoto typu. Obsahuje informace o jejich natáčení a nahlíží do života hvězd zlatého plátna. Vysílá volně na frekv. 11389/H, SR 27500, FEC 2/3. Podobný program můžete také naladit na pozici 13 st. vých. (satelit Hotbird). Jeho název je Coming Soon a zaměřuje se především na italskou tvorbu. Můžete ho naladit na těchto parametrech: 12111/V, SR 27500, FEC 3/4. Kanálů jiného zaměření je na satelitu celá řada. Z hlavní pozice společnosti SES Astra - 19.2 st. vých. - si mohou diváci naladit např. EinsFestival, který vysílá dokonce během některých událostí (veletrh IFA, Vánoce, Velikonoce) ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV). Parametry přijmu: 12110/H, SR 27500, FEC 3/4.

Sport, sport a sport

Po filmových kanálech by bylo dobré zmínit se alespoň letmo i o programech sportovních. Mezi ty neznámější patří např. panevropský Eurosport, německé DSF nebo rakouský ORF Sport. Výhodou je skutečnost, že všechny lze opět naladit na stejné pozici, a to 19.2 st. vých. Na své si ale mohou přijít na satelitu ale i příznivci takových sportů jako je např. sumo. Kanály z tohoto odvětví nabízí také italská televize RAI nebo ruská Planeta.

V případě, že byste se chtěli podívat na to, jak sportují např. fotbalové týmy z arabského světa, i vy si můžete naladit pro českého diváka atraktivní kanály na pozici 13 st. vých., a to i s běžnou velikostí paraboly (cca. 80 cm). Do nabídky bychom de facto mohli zařadit také sportovní program České televize ČT4 - Sport. Ten je sice na satelitu z důvodu ochrany autorských práv, která se vztahují pouze na Českou republiku kódován, ale je dostupný na abonentských kartách jako tzv. Free TV, tedy kanál, jež získají diváci v základní jednorázové nabídce.

Turky či BBC?

U filmových kanálů jsme začínali na pozici 28.2 st. vých., u sportovních bych se posunul ještě více na východ, protože na pozici 42 st. vých. stojí za zmínku minimálně program Besiktas TV. Jak už mnozí tuší, jedná se o televizi, kterou provozuje stejnojmenný istanbulský klub. Nekódované vysílání je možné realizovat přibližně s 60 cm parabolou (střední Čechy) na kmitočtu 11804/V, SR 24444, FEC 5/6. Další turecké kanály je možné naladit např. na 11892/H (NTV Sport) a 11996/V (Türksport). Z pozice 28.2 st. vých. bychom neměli vynechat např. Sumo TV, která se, jak již z názvu vyplývá, soustředí na zápasy zavalitých tlouštíků. Parametry příjmu jsou: 11343/V, SR 27500, FEC 2/3.

SportXchange vysílá výběr z živého zpravodajství a ze záznamů sportovních událostí plus analýzy a sportovní statistiky (11488/V, SR 27500, FEC 2/3). Největší pozornost na satelitu si ale pro sportovní kanály rezervují interaktivní kanály BBC. Na pozici 28.2 st. vých. je možné je naladit na 12441/V, SR 27500, FEC 2/3, kde jsou označeny jako STREAM-0STREAM-6. V minulosti zde mohli diváci shlédnout např. přenosy z Australian Open, British Open a dalších. Kvalita obrazu je tu postavena vysoko a navíc se vysílá i bez loga a jakýchkoliv reklam.

Nejen Eurosport a německé stanice

Na další pozici se nachází Astra 23.5 st. vých. Zde sice nevysílá žádný nekódovaný program, ale jak již bylo řečeno, ČT4 - Sport lze zařadit mezi tzv. volné programy, protože ho divák získá za jednorázový poplatek v ceně karty na příjem kanálů z platformy CS Link. Věnuje se majoritním sportům jako je např. hokej, fotbal a košíková, ale i těm minoritním jako jsou šachy, florbal, jezdectví apod. Naladíte ho na frekv. 12525/V, SR 27500, FEC 3/4. Posuneme-li se o trochu dál, pozornost bychom měli rozhodně věnovat 19.2 st. vých., což je další pozice satelitního operátora SES Astra. Vysílá zde totiž nejznámější sportovní panevropský kanál Eurosport. Jde o jedinou družici, kde ho lze naladit nekódovaně!

Německá mutace vysílá na 12226/H, SR 27500, FEC 3/4. Zajímavé sportovní přenosy lze také najít na 12480/V (DSF). Zapomenout bychom neměli ani na 12663/H, kde šíří svůj signál na sdílené pozici s TW1 program ORF Sport, tematický kanál rakouské veřejnoprávní TV. Vysílají se zde např. vybraná utkání US Open, Bundesligy nebo Německé fotbalové ligy (DFL). Řeč byla také o arabských programech. Za všechny jmenujme např. na 13. st. vých. - Abu Dhabi Sport, který přináší sportovní dění z arabského světa - 11623/V, SR 27500, FEC 3/4. Baseballu, volejbalu a dalším menšinovým sportům se věnuje RAI Sport piú (11804/V).

A na závěr přidám ještě velmi zajímavý volný kanál pro fanoušky ruského hokeje Planeta Sport. K vidění je zde však nejen hokej, ale i ruský fotbal. Planetu Sport naladíte na družici Hot Bird 6, 13 st. vých. na frekv. 12 597/V, SR 27500, FEC 3/4.

Příště: nekódované zpravodajské a hudební kanály
Autor je redaktorem serveru DigiZone.cz.

 

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Potřebujete chytré funkce, nebo stačí televizor bez nich? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě si přečtěte návod Jak dobře koupit televizor.

Doporučujeme také redakční výběry televizorů:

Témata článku: Televizory, Seriály, Televize na Heureka.cz

Recenze hry Need for Speed Unbound. Městské závody v graffiti stylu

Recenze hry Need for Speed Unbound. Městské závody v graffiti stylu

Vydavatelství EA se nás již po pětadvacáté pokouší oslnit zbrusu novým přídavkem do série známých městských závodu, a to pod titulem Need for Speed Unbound, tentokrát pod taktovkou Crirterionu.

Michal Polok
Need for Speed UnboundPS5Recenze
Androidy dostanou dárek pod stromeček. Nejzajímavěji vypadá nová aplikace, která zpřehlední čtení textů

Androidy dostanou dárek pod stromeček. Nejzajímavěji vypadá nová aplikace, která zpřehlední čtení textů

** Androidy dostanou „dárek“ pod stromeček ** Google si připravil drobné aktualizace svých aplikací ** A také jednu novou - užitečný Režim čtení, který umí předčítat nahlas

Martin Chroust
UpdateMobilní aplikace
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace
Vybrali jsme 16 špičkových televizorů. Na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

Vybrali jsme 16 špičkových televizorů. Na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

I když ceny televizorů klesají a ani velké úhlopříčky už nejsou drahé, stále má smysl připlatit si za prémiové televizory. Vybrali jsme ty nejlepší, které vás překvapí kvalitním podáním obrazu i pokročilými funkcemi.

Jaromír Puk
Televizory
Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Tyto filmy byly v roce 2021 na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o oblíbenost, kterou sleduje web FlixPatrol a počítá z ní souhrnné žebříčky.

Ondřej Králík
Netflix
Zakázané názvy. Tyhle složky ve Windows nevytvoříte a můžou za to 70. léta

Zakázané názvy. Tyhle složky ve Windows nevytvoříte a můžou za to 70. léta

**Složky ve Windows si nepojmenujete libovolně. **Seznam rezervovaných názvů existuje kvůli kompatibilitě. **Kořeny této záležitosti sahají až do 70. let.

Petr Urban
Operační systémyWindows
Lepší než AMD? Jaké jsou procesory Intel Core 13. generace Raptor Lake

Lepší než AMD? Jaké jsou procesory Intel Core 13. generace Raptor Lake

Intel představil novou, 13. generaci procesorů Core s označením Raptor Lake. Opět se nejprve zaměřil na nejvýkonnější modely, ty levné přijdou později.

Jan Pánek
ProcesoryIntel
Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace prosinec 2022)

Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace prosinec 2022)

Vzali jsme týdenní přehledy nejstahovanějších filmů, které se objevují na torrentech, a spojili je do jednoho žebříčku. Tohle jsou aktuálně filmy, o které je na světě největší zájem, které se nejvíc pirátí.

Ondřej Králík
Filmy a seriály
Šedý trh s předplatným se vymyká kontrole. Spotify, Netflix nebo Disney+ můžete mít doslova za pár korun

Šedý trh s předplatným se vymyká kontrole. Spotify, Netflix nebo Disney+ můžete mít doslova za pár korun

** Sdílení účtů mezi kamarády je jen začátek ** Dnes letí nákupy předplatných v Indii nebo na Aliexpressu ** Superlevné „netflixy“ ale mohou nakonec spíš škodit

Lukáš Václavík
PředplatnéNetflixSpotify
40 ženských sex symbolů 21. století

40 ženských sex symbolů 21. století

Tyto filmy a jejich hvězdy, které se nestyděly, máme ještě v živé paměti. Oproti minulým dekádám se filmaři nebáli otevírat dosud tabuizovaná témata.

Marek Čech
Filmy a seriály
Zaujala vás Hra o trůny (Game of Thrones)? Potom se vám budou líbit i tyto seriály

Zaujala vás Hra o trůny (Game of Thrones)? Potom se vám budou líbit i tyto seriály

Hra o trůny (Game of Thrones) je legendární seriál televize HBO. Od roku 2011 v osmi sezónách popisoval boj šlechtických rodů o vládu a moc. Hra o Trůny sice skončila, ale tady jsou další seriály podobného charakteru, které by se vám mohly líbit.

Ondřej Králík
Filmy, které musíte vidět
Vybrali jsme nejlepší relaxační hry. Odpočiňte si u zahradničení ve Stardew Valley nebo při cestování v Euro Truck Simulator 2

Vybrali jsme nejlepší relaxační hry. Odpočiňte si u zahradničení ve Stardew Valley nebo při cestování v Euro Truck Simulator 2

Akce už je někdy už moc, a tak je lepší trochu zpomalit. Vybrali jsme hry, u kterých můžete vypnout a přijít na jiné myšlenky.

Martin Nahodil
Nejlepší hry
40 největších ženských hereckých sex symbolů 90. let

40 největších ženských hereckých sex symbolů 90. let

V 90. letech už nemůže být o prudérnosti žádná řeč, a tak se vesele odhalovaly i největší hvězdy Hollywoodu. Kdo překoná Sharon Stone a její rafinované přehazování nohy přes nohu?

Marek Čech
Filmy a seriály