8
Fotogalerie

Fischer Audio: dva sluchátkové pozdravy z Ruska (test)

Kapitoly článku:


Více basů nebo méně výšek?

Při sluchátkách si obvykle připlácet za kvalitu, takže asi nepřekvapí, když dražší model ze stejné série bude lepší. To platí i v tomto případě, ale není to přece tak jednoduché.

Při špunty obvykle preferuji a vyhledávám vyrovnaný a spíše nenápadný zvuk. Consonance mi proto při prvním použití připravili slušný šok, mají totiž přesně opačný charakter. To však není vůbec na škodu. Projev těchto špuntů je bohatý a přímo dramatický. Značně tomu napomáhá frekvenční charakteristika, která sahá od hlubokých basů až k vysokým výškám, přičemž obě hraniční pásma jsou silně zvýrazněny. Dočkáme se proto silného a výrazného spodku, který ale nemá sklon k dunivosti.

DSC_5268.jpg 
 

Příjemné překvapení představují i ​​vokály a celkově střední pásmo, které není potlačeno, naopak se umí velmi pěkně projevit. Prostorovost je rovněž slušná, o umístění zdroje máme dobrou představu; zvuk by možná snesl trochu více rychlosti. Detailů je v rámci kategorie také slušné množství, nelze si stěžovat. Sluchátka zvládají v podstatě všechny žánry, samozřejmě optimálně se hodí na takové, kde jejich charakteristika vynikne, například rock. Je to přesný opak například velmi suchých MEE A151.

Opravdu záleží na vkusu - basů bude pro mnohé asi příliš, mnozí tento projev naopak ocení. Hlavně pro venkovní použití je podobná charakteristika vhodná, protože jak víme, okraje pásma se obvykle v ruchu ztrácet. Consonance se proto na pár týdnů stali mými primárními sluchátky na ulici.

DSC_5276.jpg

Enigma je, naopak, značně umírněný model. Hlavním rysem jsou silně potlačeny výšky, což je zvláště patrné ve srovnání s Consonance. Oproti nim hrají tyto malé černé špunty jako zpod hrubé deky. Nedostatek výšek omezuje i množství detailů, prostor a dynamiku, takže celkový projev je nemastný-neslaný a dominuje mu středobas. Sluchátka sice zahrají všechno, no nejlépe se hodí na jednodušší hudbu a to hlavně pro použití venku. Vzhledem k ceně je to takový "OK" výkon, kterému však celkově chybí charakter. No jako univerzální cestovní špunty se osvědčí.

Obojí špunty jsou při svých cenách dobré modely pro venkovní použití - záleží pouze na tom, zda preferujete dynamický zábavný zvuk, nebo je důležitější pohodlí.

Poznámka: Hodnocení je vztaženo k ceně sluchátek a není vzájemně srovnatelné.

Fischer Audio Enigma

Cena s poštovným: 1 090 KČ
 

  • Konstrukce: Intraaurální, uzavřená
  • Impedance: 18 Ohm
  • Citlivost: 102 dB
  • Kabel: 120 cm, symetrický
  • Konektor: 3,5 mm 90°

Fischer Audio Enigma

konstrukce 8
komfort 8
izolace 7
zvuk 6

Fischer Audio Consonance

Cena s poštovným: 1 790 KČ

  • Konstrukce: Intraaurální, otevřená
  • Impedance: 18 Ohm
  • Citlivost: 105 dB
  • Kabel: 120 cm, symetrický, textilní
  • Konektor: 3,5 mm 45°

Fischer Audio Consonance

konstrukce 8
komfort 5
izolace 8
zvuk 8

Určitě si přečtěte

Články odjinud