Formule 1, jak ji neznáte. V Česku startuje streamovací služba F1 TV Pro

11. března 2021
TWEET SDÍLET

Formule 1 s komentovaným přenosem u nás budou až do sezóny 2023 vysílat stanice Sport 1 a Sport 2. Existuje však i druhá alternativa. Tento týden totiž v Česku, na Slovensku a v Brazílii oficiálně odstartovala streamovací služba F1 TV Pro, celkem je tak dostupná již v 85 zemích.

Fanoušci nejrychlejších motoristických závodů se sice budou muset obejít bez českého komentáře, zato si ale budou moci vybrat pohled z několika kamer včetně těch z kokpitů. Celý závod tak mohou sledovat třeba z perspektivy Lewise Hamiltona.

Samozřejmostí je zpětné přehrávání nebo přístup k archivu s více než 2000 hodinami, kde jsou záznamy dřívějších závodů, pohled do zákulisí a různé dokumenty.

Služba u nás navíc startuje v ideální dobu. F1 TV Pro prošla velkým upgradem, takže online vysílání nabízí vyšší kvalitu v rozlišení 1080p, 50 snímky za sekundu a přehrávačem s podporou streamování přes Google Chromecast nebo Apple AirPlay. Video lze přehrávat na webu, v aplikacích pro Android a iOS. V průběhu roku vyjdou i aplikace pro Android TV, Apple TV a Amazon Fire TV.

F1 TV je dostupná prostřednictvím dvou stupňů předplatného. To základní za 27 eur ročně (710 Kč) či 3 eura měsíčně (80 Kč) nabídne jen přístup do archivu závodů F1, F2, F3 a Porsche Supercup, a bylo u nás dostupné již dřív.

Vyšší verze Pro za 50 eur ročně (1320 Kč) či 6 eur měsíčně (160 Kč), která je v ČR a SR nově, pak obsahuje i živé přenosy. Součástí obou je i okamžitý servis v průběhu závodů (tabulka, telemetrie, záznamy týmových rádií, mapy nebo historie použitých pneumatik). První letošní závod startuje již 28. března v Bahrajnu.

Oživeno: Ač organizátoři Formule 1 tvrdí, že službu v Česku spustili až nyní, podle kolegů z F1 Sportu lze F1 TV Pro předplatit již od konce ledna. Z jejich zkušeností též vyplývá, že závody obsahují anglický, německý, francouzský nebo španělský komentář.

Témata článku: Filmy on-line, Fire TV