Formule 1 plánuje letos otestovat vysílání v HDR

21. března 2021
TWEET SDÍLET

O tom, zda vysílání půjde z Full HD na 4K a dále na 8K se stále vedou debaty, nicméně podle webu motosport.com se Formule 1 vydá spíše cestou přidání HDR. 

Právě HDR lépe dokáže přenášet dynamické změny jasu, ale také odlesky slunce a stány na trati. HDR kamery se dokáží lépe přizpůsobit prostředí, na HDR televizorech pak dokáže lépe zobrazit zmíněné změny jasu a odstíny v tmavých či světlých plochách. 

Klepněte pro větší obrázek

„Sportovní“ 8K vysílání mělo mít loni (v roce 2020) velkou premiéru v rámci Olympijských her v Japonsku, nakonec ale vzhledem k pandemii k tomu nedošlo. I když 8K kamery tak zůstávají nevyužity, lépe řečeno jejich maximální rozlišení, tak Ian Holmes, zástupce F1 pro mediální práva, se vyjádřil, že využití těchto kamer vidí právě pro HDR vysílání Formule 1, neboť jsou velmi efektivní pro natáčení velmi rychle se pohybujících objektů. 

Zatím není jasné, zda testování přenosu závodů F1 v HDR se týká pouze streamovacích platforem, nebo také tradičního vysílání. Informace o případné dostupnosti HDR je o to zajímavější, že v Česku startuje streamovací služba F1 TV Pro, která nabízí kvalitu 1080p/50 snímků za sekundu.

Zdroj: www.flatpanelshd.com

Témata článku: HDR, Televize, Televize na Heureka.cz