Free Guy: Ryan Reynolds v novém filmu jako počítačová postava, která už nechce jen umírat

6. října 2020
TWEET SDÍLET

Už vás někdy při hraní napadlo, jak hru vidí nehratelné postavy, které kosíte jak na běžícím pásu? V novém filmu Free Guy Ryan Reynolds si zahraje bankovního úředníka, který zjistí, že je ve skutečnosti pouhou postavou ve videohře Free City. Město je plné brutálních zločinců, vražd, loupeží, zkrátka má co dělat, aby přežil obyčejnou cestu do práce.

Zkrátka GTA, ale pro něj v reálném světě. Jednoho dne se však pozná skutečnost a rozhodne stát se hrdinou, který přepíše vlastní příběh. A to v prostředí, kde neexistují žádná omezení. Jeho svobodné jednání se ale nelíbí tvůrci hry. Zachrání Free Guy svět před zničením? A osvobodí se úplně? 

Film Free Guy režíruje Shawn Levy, který má za sebou režii komedií (například filmy Noc v muzeu, Růžový panter), ale také režii několik dílů seriálu Stranger Things. O scénář se postaral Matt Lieberman (animák Adamsova rodina, či pohádka Vánoční kronika). Vypadá to, že se dočkáme spíše humorné akční jízdy v netradičních kulisách, než díla s vyššími ambicemi, ale nechme se překvapit. 

Premiéra filmu Free Guy měla původně být už 9.7.2020, aktuálně je posunuta na období před vánocemi, tj. 10.12.2020. Vzhledem ale k tomu, že Cinema City uzavřela svá kina v Británii, USA a dalších státech, je otázkou, zda nedojde k dalšímu odkladu. 

Témata článku: Filmy a seriály, Trailer, Sci-fi


Nejlepší aplikace pro tento týden: Výuka cizích jazyků, dětská chůvička a kódování pro děti

Nejlepší aplikace pro tento týden: Výuka cizích jazyků, dětská chůvička a kódování pro děti

**V marketech najdete množství titulů, ale jak objevit ty kvalitní? **Každý týden je vybírá Apple, ale řada z nich má i verzi pro Android. **Výsledkem jsou kolekce těch nejlepších aplikací svého druhu.

Adam Kos
Mobilní aplikace
40 ženských sex symbolů 21. století

40 ženských sex symbolů 21. století

Tyto filmy a jejich hvězdy, které se nestyděly, máme ještě v živé paměti. Oproti minulým dekádám se filmaři nebáli otevírat dosud tabuizovaná témata.

Marek Čech
Filmy a seriály