Logo magazínu

Philips TAT2205: miniaturní levná TWS sluchátka s překvapivě dobrým zvukem [test]

 

14/18
Prohlédnout znovu

Philips TAT2205: miniaturní levná TWS sluchátka s překvapivě dobrým zvukem [test]

Novinka v portfoliu s označením TAT2205 sází a opravdu malé rozměry a příznivou cenu kolem tisícovky. Není to nijak mnoho a většina modelů v této cenové hladině hraje spíš nemastně a neslaně, tak nějak bezcharakterně. Philips však s modelem TAT2205 příjemně překvapil.Novinka v portfoliu s označením TAT2205 sází a opravdu malé rozměry a příznivou cenu kolem tisícovky. Není to nijak mnoho a většina modelů v této cenové hladině hraje spíš nemastně a neslaně, tak nějak bezcharakterně. Philips však s modelem TAT2205 příjemně překvapil.
Novinka v portfoliu s označením TAT2205 sází a opravdu malé rozměry a příznivou cenu kolem tisícovky. Není to nijak mnoho a většina modelů v této cenové hladině hraje spíš nemastně a neslaně, tak nějak bezcharakterně. Philips však s modelem TAT2205 příjemně překvapil.
Hned na první pohled zaujmou sluchátka svými opravdu malými rozměry a také velmi kompaktním nabíjecím pouzdrem. Hned na první pohled zaujmou sluchátka svými opravdu malými rozměry a také velmi kompaktním nabíjecím pouzdrem. 
Hned na první pohled zaujmou sluchátka svými opravdu malými rozměry a také velmi kompaktním nabíjecím pouzdrem. 
Z velké části je to dáno jejich tvarem, který asi nejvíce připomíná kapku, avšak s rovnoměrnou hloubkou v celé délce, která je zakončena malým krčkem pro nasazení silikonového špuntu.Z velké části je to dáno jejich tvarem, který asi nejvíce připomíná kapku, avšak s rovnoměrnou hloubkou v celé délce, která je zakončena malým krčkem pro nasazení silikonového špuntu.
Z velké části je to dáno jejich tvarem, který asi nejvíce připomíná kapku, avšak s rovnoměrnou hloubkou v celé délce, která je zakončena malým krčkem pro nasazení silikonového špuntu.
Každé sluchátko má na vnější stran kruhové tlačítko s logem, malou informační diodu a na spodní straně pak dvojici kontaktů pro nabíjení. Pouzdro má také malé rozměry a sluchátka v něm drží pomocí magnetů, které zároveň správně usadí nabíjecí kontakty v případě „vhození“ špuntu do pouzdra.Každé sluchátko má na vnější stran kruhové tlačítko s logem, malou informační diodu a na spodní straně pak dvojici kontaktů pro nabíjení. Pouzdro má také malé rozměry a sluchátka v něm drží pomocí magnetů, které zároveň správně usadí nabíjecí kontakty v případě „vhození“ špuntu do pouzdra.
Každé sluchátko má na vnější stran kruhové tlačítko s logem, malou informační diodu a na spodní straně pak dvojici kontaktů pro nabíjení. Pouzdro má také malé rozměry a sluchátka v něm drží pomocí magnetů, které zároveň správně usadí nabíjecí kontakty v případě „vhození“ špuntu do pouzdra.
Na pouzdře je řada čtyř diod, přímo pod výřezem pro jednodušší otevírání víka, na zadní straně je pak USB-C konektor, určený k napájení. Na pouzdře je řada čtyř diod, přímo pod výřezem pro jednodušší otevírání víka, na zadní straně je pak USB-C konektor, určený k napájení. 
Na pouzdře je řada čtyř diod, přímo pod výřezem pro jednodušší otevírání víka, na zadní straně je pak USB-C konektor, určený k napájení. 
Obal má příjemný matný povrch i vnitřní tvarovanou vložku, sluchátka však jsou lesklá, alespoň ta část, která je vidět v uchu.Obal má příjemný matný povrch i vnitřní tvarovanou vložku, sluchátka však jsou lesklá, alespoň ta část, která je vidět v uchu.
Obal má příjemný matný povrch i vnitřní tvarovanou vložku, sluchátka však jsou lesklá, alespoň ta část, která je vidět v uchu.
Tovární zpracování je na velmi dobré úrovni, bez nechtěných vůlí či špatného sesazení dílů. Pouzdro vypadá také poměrně bytelně a nenabyl jsem z něj dojmu, že by mělo prasknout nebo se odlomit víko.Tovární zpracování je na velmi dobré úrovni, bez nechtěných vůlí či špatného sesazení dílů. Pouzdro vypadá také poměrně bytelně a nenabyl jsem z něj dojmu, že by mělo prasknout nebo se odlomit víko.
Tovární zpracování je na velmi dobré úrovni, bez nechtěných vůlí či špatného sesazení dílů. Pouzdro vypadá také poměrně bytelně a nenabyl jsem z něj dojmu, že by mělo prasknout nebo se odlomit víko.
Philips uvádí u sluchátek splnění standardu IPX4, což v praxi znamená odolnost proti stříkající vodě a potu. Tedy denní používání po celý rok i v rámci jarních deštíků nebude problém.Philips uvádí u sluchátek splnění standardu IPX4, což v praxi znamená odolnost proti stříkající vodě a potu. Tedy denní používání po celý rok i v rámci jarních deštíků nebude problém.
Philips uvádí u sluchátek splnění standardu IPX4, což v praxi znamená odolnost proti stříkající vodě a potu. Tedy denní používání po celý rok i v rámci jarních deštíků nebude problém.
Z pohledu výdrže je deklarována výdrž sluchátek 4 hodiny na jedno nabití + energie na dalších 8 hodin v nabíjecím pouzdře (tedy dvě další nabití), které nabijete plně za dvě hodiny. Z pohledu výdrže je deklarována výdrž sluchátek 4 hodiny na jedno nabití + energie na dalších 8 hodin v nabíjecím pouzdře (tedy dvě další nabití), které nabijete plně za dvě hodiny. 
Z pohledu výdrže je deklarována výdrž sluchátek 4 hodiny na jedno nabití + energie na dalších 8 hodin v nabíjecím pouzdře (tedy dvě další nabití), které nabijete plně za dvě hodiny. 
V praxi se mi výdrž potvrdila, respektive velmi se blížila udávaným hodnotám, velmi praktické je rychlé nabíjení, kdy poskytne 15 minut v pouzdře energii na další hodinu poslechu.V praxi se mi výdrž potvrdila, respektive velmi se blížila udávaným hodnotám, velmi praktické je rychlé nabíjení, kdy poskytne 15 minut v pouzdře energii na další hodinu poslechu.
V praxi se mi výdrž potvrdila, respektive velmi se blížila udávaným hodnotám, velmi praktické je rychlé nabíjení, kdy poskytne 15 minut v pouzdře energii na další hodinu poslechu.
Velikost a tvar považuji za velmi povedený / univerzální. Stabilita je velmi dobrá a při testování jsem neměl pocit, že by mi měla sluchátka vypadnout z uší, něco jiného je to samozřejmě při výrazném pohybu hlavou, například při běhání. Nicméně ani při třepání hlavou neměla tendenci se uvolňovat.Velikost a tvar považuji za velmi povedený / univerzální. Stabilita je velmi dobrá a při testování jsem neměl pocit, že by mi měla sluchátka vypadnout z uší, něco jiného je to samozřejmě při výrazném pohybu hlavou, například při běhání. Nicméně ani při třepání hlavou neměla tendenci se uvolňovat.
Velikost a tvar považuji za velmi povedený / univerzální. Stabilita je velmi dobrá a při testování jsem neměl pocit, že by mi měla sluchátka vypadnout z uší, něco jiného je to samozřejmě při výrazném pohybu hlavou, například při běhání. Nicméně ani při třepání hlavou neměla tendenci se uvolňovat.
Snad jediná diskutabilní věc je materiál a velikost špuntů – v balení najdete celkem tři různí velikosti, jako u konkurenčních modelů. Použitý silikon však patří k těm, které poměrně dost kloužou i přes svůj matný povrch. Při použití jiných špuntů je stabilita usazení ještě o něco lepší.Snad jediná diskutabilní věc je materiál a velikost špuntů – v balení najdete celkem tři různí velikosti, jako u konkurenčních modelů. Použitý silikon však patří k těm, které poměrně dost kloužou i přes svůj matný povrch. Při použití jiných špuntů je stabilita usazení ještě o něco lepší.
Snad jediná diskutabilní věc je materiál a velikost špuntů – v balení najdete celkem tři různí velikosti, jako u konkurenčních modelů. Použitý silikon však patří k těm, které poměrně dost kloužou i přes svůj matný povrch. Při použití jiných špuntů je stabilita usazení ještě o něco lepší.
Zvukové naladění malých Philipsů je velmi dobré, není ani příliš neutrální a ani se nejedná o moderní dunivý projev s přemírou basů. Těch je zde překvapivě více než bychom čekali, nicméně nezahltí zbytek pásma, jsou příjemně pevné a dynamické, i když s krapet delším dozvukem.Zvukové naladění malých Philipsů je velmi dobré, není ani příliš neutrální a ani se nejedná o moderní dunivý projev s přemírou basů. Těch je zde překvapivě více než bychom čekali, nicméně nezahltí zbytek pásma, jsou příjemně pevné a dynamické, i když s krapet delším dozvukem.
Zvukové naladění malých Philipsů je velmi dobré, není ani příliš neutrální a ani se nejedná o moderní dunivý projev s přemírou basů. Těch je zde překvapivě více než bychom čekali, nicméně nezahltí zbytek pásma, jsou příjemně pevné a dynamické, i když s krapet delším dozvukem.

Philips TAT2205: miniaturní levná TWS sluchátka s překvapivě dobrým zvukem [test]

Zmenšit