Godzilla vs Kong: první trailer na očekávané sci-fi aneb podívejte se na celý film ve 2 minutách

25. ledna 2021
TWEET SDÍLET

Už jsme zde měli filmy Kong: Ostrov lebek, GodzillaGodzilla II Král monster. Půda je tedy připravena a nastal čas postavit tyto dvě legendární filmová monstra proti sobě. Toho se dočkáme v novém filmu Godzilla vs Kong. A máme tu první trailer. Ten má diváka přilákat do kin (zatím zavřených). 

O čem má film být? Oficiální info zní: Legendy se střetnou ve filmu Godzilla vs. Kong, kde se tito mýtičtí protivníci setkávají ve velkolepé bitvě věků a osud světa tak visí na vlásku. Kong a jeho ochránci podniknou nebezpečnou cestu, aby našli svůj skutečný domov, a spolu s nimi je Jia, mladá osiřelá dívka, s níž si Kong vytvořil jedinečné a silné pouto. Neočekávaně se ocitli na cestě rozzuřené Godzilly, která postupně ničí celou planetu. Epický střet mezi dvěma titány - vyvolaný neviditelnými silami - je pouze začátkem tajemství, které leží hluboko v jádru Země.

Klepněte pro větší obrázek

Perličkou je, že tohle všechno vám ukáže i trailer. Cestu, setkání, první souboj monster, nalezení zbraně a .. závěrečný souboj monster. Máme zde tedy celý film ve dvou minutách, jen ořezaný o zbytečnosti a o slibované závěrečné tajemství. V posledních letech zcela typický hollywoodský trailer nenechávající téměř žádný prostor pro překvapení (čest výjimkám a Marvelu).

Film režíruje Adam Wingard, který točí především průměrné horory a mysteriózní filmy (Blair Witch: 20 let poté, Death Note). Scénář ale napsali Terry Rossio (dělal čtyři filmy Piráti z Karibiku, prvního Shreka a Déjà Vu), 
Eric Pearson (Thor: Ragnarok, Black Widow) a Max Borenstein (Godzilla, Kong: Ostrov lebek), což znamená, že by děj mohl mít hlavu, patu i šmrnc.

Kameru dostal na starost zkušený Ben Seresin (například Transformers: Pomsta poražených, Světová válka Z, Mumie), s kterým točí i Michael Bay, tudíž akční a efektní filmy opravdu umí. Herecké obsazení známé moc není, povědomé vám bodu tváře a jména dvojice Alexander Skarsgård a Rebecca Hall. Ale obvykle lidé v podobných filmech slouží většinou jen pro vyplnění prostoru mezi jednotlivými bitvami; přehnané pokusy o něco jiného nedopadají většinou moc úspěšně. Uvidíme. 

Pokud jde o datum premiéry, tak ta odložena určitě nebude, protože film zároveň jde do kin i na novou on-line streamovací službu HBO MAX, a to 26.3.2021.

Témata článku: Filmy a seriály, Filmy on-line, HBO Max, Trailer, Sci-fi


25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět
Proč si předplatit HBO Max? Třeba kvůli těmto seriálům. Vybrali jsme ty nejlepší

Proč si předplatit HBO Max? Třeba kvůli těmto seriálům. Vybrali jsme ty nejlepší

Přiznejme si, že právě právě seriály jsou tím, proč jsou streamovací služby tak oblíbené. Komfort, kvalita, titulky, na HBO i tradičně solidní dabing. Nabízíme přehled těch nejlepších seriálů z HBO Max. Vybrali jsme jak ty známé, tak i skrytější skvosty.

Jaromír Puk
HBO Max
Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Tyto filmy byly v roce 2021 na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o oblíbenost, kterou sleduje web FlixPatrol a počítá z ní souhrnné žebříčky.

Ondřej Králík
Netflix
25 nejlepších hororů všech dob. Víme, kde je najdete on-line

25 nejlepších hororů všech dob. Víme, kde je najdete on-line

Průlet filmovým děsem od dvacátých let minulého století do současnosti. Nejstrašidelnější horory, které prověřil čas, i tituly, které se snaží tento žánr se všemi jeho odnožemi posouvat dál.

Marek Čech
Filmy on-line
25 nejlepších klasických českých komedií. Víme, kde jsou online

25 nejlepších klasických českých komedií. Víme, kde jsou online

Zaměřili jsme se na české nebo československé komedie, které vznikly od 30. let minulého století do současnosti. Vybrali jsme ty nejlepší, nejnavštěvovanější, nebo pro danou dobu něčím typické.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Jak jsem vybíral, kupoval a nakonec nastavoval svůj nový OLED televizor Sony

Jak jsem vybíral, kupoval a nakonec nastavoval svůj nový OLED televizor Sony

Jak se dobře zorientovat při koupi televizoru, co chtít, co koupit, jak koupit a proč nastavit to/ono. Článek není jen o testu konkrétního televizoru, ale má komplexnější pojetí se subjektivněji laděným nádechem.

Alexandr Bray
Google TVRecenzeTestAndroid TV4K TVSonyUživatelské recenzeTestyPrůvodce nákupem