16
Fotogalerie

Godzilla vs Kong: první trailer na očekávané sci-fi aneb podívejte se na celý film ve 2 minutách

Už jsme zde měli filmy Kong: Ostrov lebek, GodzillaGodzilla II Král monster. Půda je tedy připravena a nastal čas postavit tyto dvě legendární filmová monstra proti sobě. Toho se dočkáme v novém filmu Godzilla vs Kong. A máme tu první trailer. Ten má diváka přilákat do kin (zatím zavřených). 

O čem má film být? Oficiální info zní: Legendy se střetnou ve filmu Godzilla vs. Kong, kde se tito mýtičtí protivníci setkávají ve velkolepé bitvě věků a osud světa tak visí na vlásku. Kong a jeho ochránci podniknou nebezpečnou cestu, aby našli svůj skutečný domov, a spolu s nimi je Jia, mladá osiřelá dívka, s níž si Kong vytvořil jedinečné a silné pouto. Neočekávaně se ocitli na cestě rozzuřené Godzilly, která postupně ničí celou planetu. Epický střet mezi dvěma titány - vyvolaný neviditelnými silami - je pouze začátkem tajemství, které leží hluboko v jádru Země.

godzilla_vs_kong.jpg

Perličkou je, že tohle všechno vám ukáže i trailer. Cestu, setkání, první souboj monster, nalezení zbraně a .. závěrečný souboj monster. Máme zde tedy celý film ve dvou minutách, jen ořezaný o zbytečnosti a o slibované závěrečné tajemství. V posledních letech zcela typický hollywoodský trailer nenechávající téměř žádný prostor pro překvapení (čest výjimkám a Marvelu).

Film režíruje Adam Wingard, který točí především průměrné horory a mysteriózní filmy (Blair Witch: 20 let poté, Death Note). Scénář ale napsali Terry Rossio (dělal čtyři filmy Piráti z Karibiku, prvního Shreka a Déjà Vu), 
Eric Pearson (Thor: Ragnarok, Black Widow) a Max Borenstein (Godzilla, Kong: Ostrov lebek), což znamená, že by děj mohl mít hlavu, patu i šmrnc.

Kameru dostal na starost zkušený Ben Seresin (například Transformers: Pomsta poražených, Světová válka Z, Mumie), s kterým točí i Michael Bay, tudíž akční a efektní filmy opravdu umí. Herecké obsazení známé moc není, povědomé vám bodu tváře a jména dvojice Alexander Skarsgård a Rebecca Hall. Ale obvykle lidé v podobných filmech slouží většinou jen pro vyplnění prostoru mezi jednotlivými bitvami; přehnané pokusy o něco jiného nedopadají většinou moc úspěšně. Uvidíme. 

Pokud jde o datum premiéry, tak ta odložena určitě nebude, protože film zároveň jde do kin i na novou on-line streamovací službu HBO MAX, a to 26.3.2021.

Určitě si přečtěte

Články odjinud