Godzilla vs Kong: první trailer na očekávané sci-fi aneb podívejte se na celý film ve 2 minutách

25. ledna 2021
TWEET SDÍLET

Už jsme zde měli filmy Kong: Ostrov lebek, GodzillaGodzilla II Král monster. Půda je tedy připravena a nastal čas postavit tyto dvě legendární filmová monstra proti sobě. Toho se dočkáme v novém filmu Godzilla vs Kong. A máme tu první trailer. Ten má diváka přilákat do kin (zatím zavřených). 

O čem má film být? Oficiální info zní: Legendy se střetnou ve filmu Godzilla vs. Kong, kde se tito mýtičtí protivníci setkávají ve velkolepé bitvě věků a osud světa tak visí na vlásku. Kong a jeho ochránci podniknou nebezpečnou cestu, aby našli svůj skutečný domov, a spolu s nimi je Jia, mladá osiřelá dívka, s níž si Kong vytvořil jedinečné a silné pouto. Neočekávaně se ocitli na cestě rozzuřené Godzilly, která postupně ničí celou planetu. Epický střet mezi dvěma titány - vyvolaný neviditelnými silami - je pouze začátkem tajemství, které leží hluboko v jádru Země.

Klepněte pro větší obrázek

Perličkou je, že tohle všechno vám ukáže i trailer. Cestu, setkání, první souboj monster, nalezení zbraně a .. závěrečný souboj monster. Máme zde tedy celý film ve dvou minutách, jen ořezaný o zbytečnosti a o slibované závěrečné tajemství. V posledních letech zcela typický hollywoodský trailer nenechávající téměř žádný prostor pro překvapení (čest výjimkám a Marvelu).

Film režíruje Adam Wingard, který točí především průměrné horory a mysteriózní filmy (Blair Witch: 20 let poté, Death Note). Scénář ale napsali Terry Rossio (dělal čtyři filmy Piráti z Karibiku, prvního Shreka a Déjà Vu), 
Eric Pearson (Thor: Ragnarok, Black Widow) a Max Borenstein (Godzilla, Kong: Ostrov lebek), což znamená, že by děj mohl mít hlavu, patu i šmrnc.

Kameru dostal na starost zkušený Ben Seresin (například Transformers: Pomsta poražených, Světová válka Z, Mumie), s kterým točí i Michael Bay, tudíž akční a efektní filmy opravdu umí. Herecké obsazení známé moc není, povědomé vám bodu tváře a jména dvojice Alexander Skarsgård a Rebecca Hall. Ale obvykle lidé v podobných filmech slouží většinou jen pro vyplnění prostoru mezi jednotlivými bitvami; přehnané pokusy o něco jiného nedopadají většinou moc úspěšně. Uvidíme. 

Pokud jde o datum premiéry, tak ta odložena určitě nebude, protože film zároveň jde do kin i na novou on-line streamovací službu HBO MAX, a to 26.3.2021.

Témata článku: Filmy a seriály, Filmy on-line, Sci-fi, Trailer, HBO Max

Určitě si přečtěte

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

34 Jaromír Puk, Marek Čech

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět
15 skvělých filmů česky a zdarma. Víme, kde je najdete online

15 skvělých filmů česky a zdarma. Víme, kde je najdete online

Když se chcete podívat na povedený film zdarma a česky, nemusíte "pirátit". Vybrali jsme 15 filmů, které najdete na YouTube či Seznam.cz, jsou zcela zdarma a přitom určitě stojí za shlédnutí. Najdete zde zástupce více žánrů, takže si určitě vyberete (a případně rozšíříte rozhled).

17 Jaromír Puk

Jaromír Puk
Filmy zdarma
30 ženských hereckých sex symbolů současnosti

30 ženských hereckých sex symbolů současnosti

Léa Seydoux, Lizzy Caplan, Alicia Vikander, Amber Heard, Joanna Kulig, Riley Keough, Lily James, Dakota Johnson, Bella Thorne, Alexandra Daddario a erotické scény, v nichž se objevily ve filmech a seriálech.

1 Marek Čech

Marek Čech
Filmy a seriály