Google vtrhne do obýváků. Chystá nový přehrávač s Androidem TV

7. května 2020
TWEET SDÍLET

Google se ke své televizní platformě přestane chovat macešsky. Tvrdí to alespoň zdroje magazínu Protocol, podle nichž americká firma připravuje novou streamovací krabičku, v níž by měl Google zúročit dosavadní zkušenosti s AV technikou.

Nvidia Shield TV Pro 2019: to nejlepší zase o kousek lepší [test]

Nvidia Shield TV Pro 2019: to nejlepší zase o kousek lepší [test]

Letošní revize oblíbeného přehrávače Shield TV razantně změnila vzhled levné verze, dražší verze Shield TV ale netrpí tolika kompromisy.

Zařízení prý bude připomínat dosavadní Chromecasty, ale půjde o autonomní produkt nezávislý na mobilu, a s vlastním dálkovým ovladačem. Poběží na systému Android TV, takže si uživatelé budou moci doinstalovat hromadu různých aplikací, avšak v uživatelském prostředí budou mít přednost videa. Stejně zdroje tvrdí, že rozhraní bude připomínat Fire TV od Amazonu. Právě proti němu a přehrávači Roku chce Google novinku zaměřit.

Dle průzkumu společnosti Parks Associates totiž americkým domácnostem vládne Roku s 40% podílem. Fire TV má asi 25% zastoupení, Apple TV pak 15% a Chromecastu patří jen přibližně 10 %. Chromecast se ovšem s konkurencí nemůže měřit právě proto, že jde o jiný typ zařízení.

Insideři Protocolu tvrdí, že by se nový přehrávač měl prodávat za zhruba 80 dolarů (2000 Kč bez DPH), současný Chromecast Ultra je za 69 dolarů. Na trh dorazí v následujících měsících a je prý velmi pravděpodobné, že neponese značku Google, ale Nest. Pod ní chce Google postupně převést všechny produkty chytré/propojené domácnosti.

Témata článku: Android TV, Chromecast, HD přehrávače

Určitě si přečtěte

Technisat Digipal T2/C DVR: více než příjem stanic [test DVB-T2 set-top boxu]

Technisat Digipal T2/C DVR: více než příjem stanic [test DVB-T2 set-top boxu]

Přechod na nový systém DVB-T2 (s nutností podporovat kodek H.265/HEVC) při příjmu digitálního pozemního vysílání je v plném proudu a my přinášíme test samostatného set-top boxu, který by leckomu mohl padnout do oka.

25 Alexandr Bray

12 nejlepších komedií roku 2019, které musíte vidět

12 nejlepších komedií roku 2019, které musíte vidět

Parazit, Tenkrát v Hollywoodu, Favoritka, Devadesátky, Rocketman, Zelená kniha, Žena na válečné stezce, Výjimeční, Deštivý den v New Yorku, Yesterday, Srážka s láskou, The Beach Bum. Třetí letošní výběr se nese v odlehčenějším duchu.

13 Marek Čech

30 ženských hereckých sex symbolů současnosti

30 ženských hereckých sex symbolů současnosti

Léa Seydoux, Lizzy Caplan, Alicia Vikander, Amber Heard, Joanna Kulig, Riley Keough, Lily James, Dakota Johnson, Bella Thorne, Alexandra Daddario a erotické scény, v nichž se objevily ve filmech a seriálech.

1 Marek Čech

Vybrali jsme 22 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek

Vybrali jsme 22 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek

Vybrali jsme nejlepší bezdrátová sluchátka od těch nejlevnějších po nejdražší. Pro běžné použití, pro sport, pro komfortní poslech a také modely s aktivním potlačením hluku.

54 Jaromír Puk