10
Fotogalerie

Google vtrhne do obýváků. Chystá nový přehrávač s Androidem TV

Google se ke své televizní platformě přestane chovat macešsky. Tvrdí to alespoň zdroje magazínu Protocol, podle nichž americká firma připravuje novou streamovací krabičku, v níž by měl Google zúročit dosavadní zkušenosti s AV technikou.

Zařízení prý bude připomínat dosavadní Chromecasty, ale půjde o autonomní produkt nezávislý na mobilu, a s vlastním dálkovým ovladačem. Poběží na systému Android TV, takže si uživatelé budou moci doinstalovat hromadu různých aplikací, avšak v uživatelském prostředí budou mít přednost videa. Stejně zdroje tvrdí, že rozhraní bude připomínat Fire TV od Amazonu. Právě proti němu a přehrávači Roku chce Google novinku zaměřit.

Dle průzkumu společnosti Parks Associates totiž americkým domácnostem vládne Roku s 40% podílem. Fire TV má asi 25% zastoupení, Apple TV pak 15% a Chromecastu patří jen přibližně 10 %. Chromecast se ovšem s konkurencí nemůže měřit právě proto, že jde o jiný typ zařízení.

Insideři Protocolu tvrdí, že by se nový přehrávač měl prodávat za zhruba 80 dolarů (2000 Kč bez DPH), současný Chromecast Ultra je za 69 dolarů. Na trh dorazí v následujících měsících a je prý velmi pravděpodobné, že neponese značku Google, ale Nest. Pod ní chce Google postupně převést všechny produkty chytré/propojené domácnosti.

Určitě si přečtěte

Články odjinud