Google vydal Android 11 i pro televizory. Tohle jsou hlavní novinky | Zdroj: Google

Zdroj: Google

Google vydal Android 11 i pro televizory. Tohle jsou hlavní novinky

Dva týdny po vydání Androidu 11 pro mobily a tablety oznámil Google také variantu pro televizory. Upgradovaná platforma Android TV se dočkala řady novinek po stránce vzhledu i funkčnosti.

Podle Googlu je rychlejší, bezpečnější a nabízí pokročilejší správu paměti. Vývojáři dále zlepšili podporu HDMI-CEC a přidali tzv. Auto Low Latency Mode (či Game Mode), který televizoru pomocí HDMI 2.1 pošle informaci, aby vypnul všechny postprocessingové efekty zvyšující input lag. S hrami souvisí i nativní podpora dalších dvou gamepadů – Nintendo Switch Pro Controlleru a Steam Controlleru. První může být připojen přes Bluetooth nebo USB, druhý jen kabelem.

Android TV již podporuje také funkci Play Instant dovolující spouštět aplikace ze Storu i bez jejich instalace. Přibyla také podpora pinů pro schvalování plateb místo hesla. Google též upravil softwarovou klávesnici Gboard TV, jejíž rozlišení prvků se mění podle vstupních formulářů, nabízí našeptávač a převod řeči na text. V češtině ale zatím dostupná není.

Platformu Android TV do svých televizorů či přehrávačů adaptovaly společnosti Sony, Philips, TCL, Xiaomi, Sharp, Hisense nebo Nvidia. V Play Storu pro Android TV najdeme okolo 7000 aplikací, avšak ne všechny jsou dostupné na všech trzích, protože videotéky mají zpravidla regionální zámky.

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Kolik do něj chcete investovat, na jaké ceně začínají kvalitní modely? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě si přečtěte návod Jak dobře koupit televizor.

Doporučujeme také redakční výběry televizorů:

Určitě si přečtěte

Články odjinud