8
Fotogalerie

Grado GT220: první True Wireless sluchátka amerického výrobce mají zabodovat zvukem

Americký výrobce sluchátek Grado Labs zvukové techniky byl založen roku 1953, je znám především výrobou dynamických audiofilských sluchátek a gramofonových přenosek. Grado se navíc chlubí tím, že svoje sluchátka ručně vyrábí v USA, a to přímo v Brooklynu, jejich modely mají také nezaměnitelný retro design, zejména ty z mahagonového dřeva. 

ea6660f10a2f95087694f4e198b3e8ba.jpg

Ovšem ani Grado Labs nenechává nepovšimnutou současnou mohutnou vlnou zájmu o True Wireless sluchátka. Nově do své nabídky tak přidává svůj první zcela bezdrátový model, který ponese označení Grado GT220.

Novinka by měla dle výrobce nabídnout především zvuk s "charakterem", k tomu poslouží speciálně laděné 8mm měniče. Co se designu týče, tak Grado se nesnaží být nijak unikátní, ale ani kopírovat design jiné firmy. Samotné usazení v uchu má být pohodlné, ale také zaručit slušnou izolaci okolních ruchů, neboť sluchátka nemají aktivní potlačení okolního hluku.

product-editorial-gt220-4.jpg

Dle firmy je však zvuk důležitější, než výbava. To ale nebrání, aby logo na sluchátkách nebylo ve skutečnosti dotekové ovládání funkcí, přičemž nechybí vestavěné mikrofony, ani podpora hlasových asistentů Siri či Google. 

Pro připojení slouží Bluetooth 5.0, podporovány jsou kodeky aptX, AAC a SBC. Přes poměrně malé rozměry mají sluchátka výdrž 6 hodin na jedno nabití, přičemž pouzdro přidá dalších pět plných nabití, čímž se dostanete na výdrž celkem 36 hodin. Nabíjet lze přes USB-C, ale také bezdrátově QI. Nabíjení trvá 2 hodiny.  

Sluchátka lze předobjednat přes firemní stránky, cena pro Evropu má být 259 Euro (7 000 Kč), cenově se tedy řadí již mezi TWS sluchátka s aktivním potlačením hluku. Prodej by měl začít 15. října. 

Zdroj: Grado, Forbes

Určitě si přečtěte

Články odjinud