Greenland: Poslední úkryt – jak přežít ničivou katastrofu ukazuje v traileru Gerard Butler

V posledních letech Gerard Butler (300: Bitva u Thermopyl) pořád někoho zachraňuje. Už několikrát to byl americký prezident (Pád Bílého domu, Pád Londýna, Pád anděla), předloni zachraňoval celou planetu (Geostorm: Globální nebezpečí). Nyní bude zachraňovat rodinu.

Vesmírné těleso letící kolem země se rozpadne na kusy a ty míří na planetu Zemi. Přes počáteční poměrně optimistické vyhlídky se ukazuje, že kusy padající na zem jsou veliké, a to tak, že lidstvu hrozí vyhynutí. Dění budeme sledovat spolu s rodinou Johna Garrityho v podání Gerarda Butlera. Ten se snaží svou rodinu dostat do bezpečí, což samozřejmě nebude vůbec jednoduché (ale o čem by pak film byl, že ano). Jeho manželku si zahraje krásná Morena Baccarin (Serenity, Deadpool).

O režii filmu se postaral Ric Roman Waugh, který se podílel i na scénáři. S Butlerem se potkal už při natáčení filmu Pád anděla, natočil ještě slušného Anděla, či Práskače s Dwaynem Johsonem. V posledních letech hraje Gerard Butler ve filmech s kolísavou kvalitou (velmi dobrá je Dokonalá loupež, vřele doporučuji), tak snad tento film nebude taková katastrofa, jako Geostorm. Premiéra v kinech bude letos na podzim, přesněji 11.10.2020.

Určitě si přečtěte

Články odjinud