HBO Max do dvou let v současné podobě skončí. Čekají jej velký restart i bezplatný tarif

Zdroj: Warner Bros. Discovery
HBO Max do dvou let v současné podobě skončí. Čekají jej velký restart i bezplatný tarif | Zdroj: Warner Bros. Discovery

Společnost Warner Bros. Discovery při příležitosti zveřejnění finančních výsledků za druhé čtvrtletí oznámila několik strategických změn na poli streamingu. Již jsme věděli, že po fúzi obou mediálních společností dojde i ke slučování služeb, teď k tomu máme první bližší informace.

Příští rok začne postupné spojování „filmového“ HBO Max a „dokumentárního“ Discovery+. Nejprve v USA, kde se jednotné aplikace dočkají v létě 2023. Na podzim nabídka zamíří do Latinské Ameriky a začátkem roku 2024 pak i do Evropy. K definitivnímu sloučení dojde na podzim 2024.

Warner Bros. Discovery chce na poli streamingu vystupovat s jednou značkou, ale v tuto chvíli ještě nevíme, která to bude, resp. jestli jí bude silnější HBO Max. Technologicky ale bude stavět spíš na Discovery+, která je robustnější a obecně také lépe přijímaná.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Nová platforma má být univerzální a škálovatelná, aby posloužila videu na vyžádání i živým přenosům, streamingu za předplatné i jednorázové poplatky za zhlédnutí či nákup. Warner Bros. Discovery počítá i se sportem, takže v budoucnu by tato služba mohla zastřešit i jí vlastněný Eurosport, který má dnes vlastní aplikaci a předplatné Player.

Standardně bude služba nabízet tři tarify: plný prémiový bez reklamy, levnější s trochou reklam a pak i bezplatný s reklamou. To je změna oproti současnosti, kdy zcela bezplatný tarif v oboru téměř nikdo nenabízí.

Šéf společnosti David Zaslav slibuje, že se firma zaměří na kvalitu, nikoliv kvantitu. Chce se opírat i silné značky jako DC Comics, Harry Potter nebo Hra o trůny. A už nebude všechno hnát rovnou do streamu, ale počítá s důležitou rolí kina a lineární televize.

HBO Max a Discovery+ dnes

HBO Max na jaře odstartovalo i v Česku, kde nahradilo HBO Go. Na Discovery+ zatím stále čekáme, byť se expanze do Evropy měla letos také zrychlit. Během prvního čtvrtletí mělo HBO Max globálně 76,8 milionu předplatitelů a „plusko“ pak 24 milionů.

Celkem by to tedy mělo být něco přes 100 milionů předplatitelů, ale mezi uživateli obou služeb je určitý průnik a firma navíc upravila metodiku výpočtu. Zpětně tak uvádí, že v prvním kvartálu měla 90,4 milionu abonentů. A od dubna do konce června nabrala 1,7 milionu nových, takže dohromady má 92,1 milionu předplatitelů.

Roste pomaleji než konkurenční Disney+ a ani ambice nemá tak velké. Zaslav očekává, že do roku 2025 bude mít 130 milionu předplatitelů. Jeho největší hollywoodský konkurent, ale třeba i Netflix, v té době budou na dvojnásobku.

Z aktuálních finančních výsledků také vyplývá, jak je streaming výrazně prodělečná záležitost (Netflix byl v zisku až po 10 letech). Příslušná divize během čtvrtletí utržila 2,4 miliardy dolarů, ale provozní ztráta činila 560 milionů dolarů.

Témata článku: Filmy on-line, HBO Max

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Android 12L. Na kolik zařízení vlastně tento systém dorazil, a jak zjistíte, zda jej máte i ve svém telefonu?

Android 12L. Na kolik zařízení vlastně tento systém dorazil, a jak zjistíte, zda jej máte i ve svém telefonu?

** Od představní Androidu 12L už brzy uběhne 10 měsíců ** Systém se distribuuje od března, a zatím se příliš nerozšířil ** Jak poznat, že běží i u vašeho telefonu? Je to trochu oříšek...

Martin Chroust
Android 12LSkládací konstrukce
To nejlepší z prezentace THQ Nordic Showcase. Návrat Alone in the Dark, Gothic a pořádná várka strategií

To nejlepší z prezentace THQ Nordic Showcase. Návrat Alone in the Dark, Gothic a pořádná várka strategií

THQ Nordic ukázalo dost zajímavých her. Málokterá z nich ale prozradila datum vydání.

Martin Nahodil
OznámeníTHQ Nordic
40 ženských sex symbolů 21. století

40 ženských sex symbolů 21. století

Tyto filmy a jejich hvězdy, které se nestyděly, máme ještě v živé paměti. Oproti minulým dekádám se filmaři nebáli otevírat dosud tabuizovaná témata.

Marek Čech
Filmy a seriály
40 sex symbolů sedmdesátých let

40 sex symbolů sedmdesátých let

Tento výběr vás přesvědčí o tom, že 70. léta byla z hlediska nahoty ve filmu velmi otevřená. Kdo je podle vás erotickým symbolem desetiletí? Překoná někdo Ornellu Muti?

Marek Čech
Filmy a seriály
Xiaomi Mix Fold 2 je skládačka s tenkým tělem. Skvělou výbavu podtrhuje fotoaparát Leica

Xiaomi Mix Fold 2 je skládačka s tenkým tělem. Skvělou výbavu podtrhuje fotoaparát Leica

** Xiaomi představilo svůj druhý skládací smartphone ** Vylepšil co mohl, dostal nový typ displeje a fotoaparát Leica ** Zatím je dostupný pouze v Číně

Martin Miksa
Skládací konstrukceLeicaVlajková loď