HBO Max Zdroj: WarnerMedia

HBO Max | Zdroj: WarnerMedia

HBO Max je v Česku

HBO Max je v Česku

Boční menu s výběrem žánrů

Boční menu s výběrem žánrů

Detail filmu, tento má 4K, HDR i Dolby Atmos

Detail filmu, tento má 4K, HDR i Dolby Atmos

Výběr jazyka

Výběr jazyka

Nastavení předplatného

Nastavení předplatného

Správa zařízení

Správa zařízení

Nastavení profilů

Nastavení profilů

HBO Max je v Česku
Boční menu s výběrem žánrů
Detail filmu, tento má 4K, HDR i Dolby Atmos
Výběr jazyka
9
Fotogalerie

HBO Max odstartovalo v Česku. Má i výhodný roční tarif

Oživeno 9. března: Doplnili jsme informace o ročním tarifu.


HBO Max v dnešních ranních hodinách přišlo do Česka a na Slovensko, souběžně s tím ale momentálně funguje i původní HBO Go. Nová služba ale běží na adrese hbomax.com a vyžaduje i nové aplikace. Dostupná je už pro Android a iOS/iPadOS, ale Max by měl podporovat i další platformy, viz tabulka na konci článku.

Kolik stojí HBO Max

Kdo účet nemá, ten si jej může zaregistrovat. Kdo měl Go, ten využije stejné přihlašovací údaje a jen potvrdí převod. Každý, kdo se zaregistruje a poprvé zaplatí do 31. března 2022, získá 33% slevu. Standardně tarif stojí 199 Kč měsíčně, v akci je za 132 Kč.

Při naší registraci z aplikace pro iPad si ale HBO Max řeklo a posléze strhlo plnou cenu 199 Kč.

Jestliže placení nikdy nepřerušíte, 33% sleva vám zůstane napořád, i kdyby se tarif později prodražil. HBO Max v USA nabízí i levnější tarif s reklamou, ten ale v Evropě dostupný není.

HBO Max má také roční tarif za 1590 Kč, v přepočtu na měsíc je o fous dražší, vychází na 132,50 Kč. V současnosti to tedy žádná výhoda není, ale pro diváky, kteří si budou chtít službu předplácet nově až od dubna, se to vyplatí. Současnou promo akci ale HBO garantuje, u ročního tarifu žádný slib není a v budoucnu se mohou podmínky změnit.

image.png

Aplikace i web mají nové prostředí i funkce. Z Go se bohužel nepřevedla historie sledování, takže začnete s čistým štítem. Nově jsou zde ale stejně jako na Netflixu dostupné uživatelské profily, takže můžete vytvořit až pět různých, každý s vlastní historií i nastavením. Budete-li účet sdílet s rodinou, najednou lze streamovat až na třech zařízeních současně.

HBO Max nabízí filmy v rozlišení až 4K s HDR a zvukem v Dolby Atmos, týká se to ale jen minima titulů. Podle monitoru Filmtoro jen asi dvaceti. Celkově Max obsahuje přibližně 1500 filmů a seriálů, většina včetně titulků, přibližně polovina pak také s dabingem.

Obsah je plus mínus stejný jako na HBO Go, ale časem budou diváci sklízet slíbené ovoce. Filmy se zde budou objevovat 45 dní po kinopremiéře, takže například aktuální The Batman by měl přijít v druhé polovině dubna. Již dnes je ale součástí katalogu sekce Max Originals, kde je pár desítek filmů a seriálů, které na Go nebyly.

  HBO Go HBO Max
cena 159 Kč 199 Kč / zaváděcí akce 132 Kč
rozlišení 1080p 2160p
HDR ne HDR10, Dolby Vision
zvuk Dolby Digital 5.1 Dolby Atmos 7.1.4
počet profilů 1 5
počet souběžných streamů 2 3
funkce Skip intro ne ano
vodoznak ve videu ano ne
nastavení titulků velikost velikost, barva, pozadí, písmo
platformy web, Chromecast, AirPlay, Android, iOS, Android TV, Apple TV, Samsung Smart TV, LG Smart TV, PS3, PS4 web, Chromecast, AirPlay, Android, iOS, Android TV, Apple TV, Fire TV, Samsung Smart TV 2016+, LG webOS 4.0+, PS4, PS5, Vodafone TV, Xbox One, Xbox Series S|X

Oživeno | Podle Tomáš Vyskočila, autora Filmtora, je katalogu Maxu asi o 200 titulů menší než u Go. Zmizely některé filmy a seriály, ale zato přibyly nové.

Určitě si přečtěte

Články odjinud