HBO Max přijde do Evropy ještě letos. Oproti HBO Go to bude velký posun

12. února 2021
TWEET SDÍLET

Streamingová služba HBO Max konkurující Netflixu a Disney+ se letos konečně podívá i mimo Severní Ameriku. Expanze přitom bude velmi rychlá. Společnost WarnerMedia včera potvrdila, že ji v červnu spustí v 39 regionech Latinské Ameriky, později v tomto roce zamíří rovněž do Evropy.

Firma již v minulosti uvedla, že přednost budou mít země, kde již nějaké online služby HBO (Go či Now) běží, takže můžeme s jistotou počítat, že Max se letos objeví také v Česku a na Slovensku.

V tuto chvíli nevíme, jak na tom u nás nová služba bude po obsahové stránce, ani kolik bude stát. Technologicky ale půjde o významný upgrade, protože HBO Go už zastaralo. Max bude umět streamovat v rozlišení 4K, s HDR, zvukem v Dolby Atmosu, podporuje až tři souběžné streamy a uživatelské profily. Go podporuje nanejvýš 1080p, Dolby Digital 5.1, dva streamy a profily mu chybí.

Pokud jde o obsah, Max těží z ohromného katalogu filmových a televizních studií spadajících pod WarnerMedia. Pod křídly má Warner Bros, New Line Cinema, DC Comics, HBO, Cinemax, CNN, Cartoon Network, TBS, TNT, Adult Swim a další. Ne všechen obsah ale musí být automaticky dostupný ve všech zemích.

Témata článku: Filmy a seriály, Filmy on-line, HBO, HBO Max