HBO Max už nebude streamovat filmy 45 dní po kinopremiéře, tvrdí insider | Zdroj: Warner Bros. Discovery

Zdroj: Warner Bros. Discovery

HBO Max už nebude streamovat filmy 45 dní po kinopremiéře, tvrdí insider

HBO Max po sloučení s Discovery čeká velký restart. Nový vlastník mluví o lepším technickém zázemí, ale dělá i škrty v obsahu. Max se dle slov šéfa Warner Bros. Discovery Davida Zaslava zaměří na kvalitu, nikoliv kvantitu. Z dřívějších vyjádření víme i to, že firma omezí evropskou produkci, takže se již nedočkáme ryze českých seriálů, které HBO dělalo v minulosti.

A za své možná vezme i plán přiblížit HBO Max kinům. Covid hrál Warnerům co karet, a tak kvůli lockdownům a omezené mobilitě dávalo smysl celý rok 2021 uvádět filmy do kin a na stream současně. Od letoška už ale platí nový scénář, kina mají 45denní exkluzivitu a novinky na Max zamíří až poté.

Podle zdrojů magazínu Decider už ani tohle nebude pravidlo. Firma bude uvádění na stream posuzovat případ od případu. Na úspěšné snímky by se tak mohlo čekat déle.

To je ostatně případ již aktuálního životopisu Elvis od muzikálového specialisty Baze Luhrmanna. Film měl v USA kinopremiéru 24. června a na internetu se objevil tento týden. Nezamířil však na Max, ale prodává se na iTunes (399 Kč), nebo Google Play (420 Kč) nebo Rakuten.tv (430 Kč). Ve všech případech ve 4K s HDR a v původním znění s titulky i českým dabingem. Na Max čase dorazí, ale datum neznáme.

Určitě si přečtěte

Články odjinud