Nový trailer seriálu Rod draka ukazuje konečně více. Premiéra prequelu Hry o trůny se blíží

Nový trailer seriálu Rod draka ukazuje konečně více. Premiéra prequelu Hry o trůny se blíží

Fakt, že pro HBO se Hra o trůny se stala nejúspěšnější a nejsledovanější sérií je už známý. A tak, i když osmá sezóna nakonec skončila pro mnoho diváků neuspokojivě, tak HBO naváže další sérií.

Pod názvem Rod draka (House of the Dragon) natočilo HBO nový desetidílný spin-off seriálu Hra o trůny. Děj seriálu bude situován do období 200 let před událostmi v seriálu Game of Thrones. Příběh bude vycházet z knihy George R. R. Martina Fire and Blood (Oheň a krev), má pokrývat historii rodu Targaryenů a bude líčit, jak rod upadl do kruté a brutální občanské války, předznamenal tak začátek konce vládnoucího rodu Západozemí.

Scénář připraví Ryan Condale spolu s George R. R. Martinem. Pilotní díl a některé další epizody bude režírovat Miguel Sapochnik, který už má za sebou několik dílů Hry o trůny. Náklady na každou epizodu přesáhly 15 miliónů dolarů, dle tvůrců tam můžeme očekávat ještě epičtější jízdu. 

house_of_the_dragon_ver16.jpg

Dle dostupných informací George R. R. Martin už viděl hrubý sestřih prvního dílu v prosinci 2021 a na svém blogu napsal: "Je to temné, je to silné, je to niterné... přesně takové, jaké mám rád své epické fantasy. Většina diváků bude znát jen několik herců, ale myslím, že si spoustu z nich zamilujete. Myslím, že Targaryeni jsou ve velmi dobrých rukou. Nemyslím si, že budete zklamaní."

Rod draka/House of the Dragon má premiéru 21. srpna 2022. Nejde ale o poslední prequel Hry o trůny. HBO má rozjednané i další série, které budou rozvíjet původní seriál, už je známo, že svoji vlastní sérii dostane Jon Snow, kterou si v seriálu zahrál Kit Harington. Dle dostupných informací si hlavní roli zopakuje.

Určitě si přečtěte

Články odjinud