Hey Sonos. Do obýváku míří nový hlasový asistent, oproti Alexe nebo Siri nebude „šmírovat“ | Zdroj: Sonos

Zdroj: Sonos

Hey Sonos. Do obýváku míří nový hlasový asistent, oproti Alexe nebo Siri nebude „šmírovat“

Sonos včera neuvedl jen nový soundbar Ray, ale překvapil i vlastním hlasovým ovládáním s tuctovým názvem Sonos Voice Control. Zaměřuje se primárně na muziku, firma zatím nemá ambice z něj dělat konkurenci pro Alexu, Siri nebo Google Asistenta. Oproti nim se už ale jasně vymezuje.

Voice Control totiž hlasové příkazy zpracovává lokálně, neposílá audio ani textové záznamy nikam do cloudu. Povely ale nakonec každopádně poputují ke službám, které se Sonosem spojíte. Může jít o bezplatné Sonos Radio, případně Apple Music, Amazon Music, Deezer nebo Pandoru. Se Spotify nebo YouTube Music si Sonos netyká.

Ovládání se spouští příkazem „Hey Sonos“. Pak na něj můžete zkusit některý z více než 20 povelů. Umí vyhledat písničku, interpreta, konkrétní žánr nebo náladu. Lze specifikovat, ze které služby se má hudba přehrávat. Měnit lze hlasitost, skladby je možné opakovat, přeskakovat, zrychlovat i zpomalovat. Hlasem také půjde spojit více reproduktorů do jedné skupiny. Sonos také prozradí, co se zrovna hraje. A nad rámec hudby prozradí, kolik je hodin. Počasí už ale třeba nezvládne.

Sonos bude také odpovídat. Hlas službě dodá herec Giancarlo Esposito, kterého proslavil zejména seriál Breaking Bad a jeho spin-off Better Call Saul. Aktuálně ale září také v Mandalorianovi a hráči jej loni potkali coby hlavního záporáka ve Far Cry 6.

Hlasový asistent odstartuje 1. června v USA, později letos zamíří i do Francie. Teprve pak se dostane na další trhy. Na českou verzi můžeme na 99 % zapomenout. Sonos Voice Control bude fungovat na všech reproduktorech této značky, které jsou vybaveny mikrofonem. Na nich už ostatně fungují i Alexa nebo Google Asistent.

Určitě si přečtěte

Články odjinud