Heyup Boxe vypadá jako mimoň. Je to tichý přenosný projektor s baterií na 90 minut

11. listopadu 2021
TWEET SDÍLET

Heyup Boxe je malý přenosný chytrý projektor s rozlišením 1080p. Podporuje multimediální soubory až do rozlišení 4K a díky operačnímu systému FengOS (základem je Android) dokáže promítat obsah ze smartphonů s Androidem a iOS. Má 2,4GHz a 5GHz Wi-Fi, Bluetooth, USB a HDMI vstupy a nechybí ani Apple AirPlay.

Výrobce představuje Boxe jako lehký (1,24 kg) a roztomilý přenosný projektor určený rodičům, dětem a teenagerům. Pro pohodlí očí nabízí metodu rozptylu světla a je prachotěsný, abyste jej mohli používat i třeba při letních grilovačkách.

Takhle se Boxe představuje na Kickstarteru:

Vestavěná baterie s kapacitou 7800 mAh stačí na 90 minut promítání bez kabelu. Pohádky tak zvládne bez hledání zdroje, v případě hollywoodských blockbusterů se ale napájení nevyhnete. Nabíjí se za pomoci USB-C, a kdybyste jej chtěli používat s externí powerbankou, měla by mít výkon 65 W. Boxe obsahuje 2GB DDR a 8GB úložiště, výkon uajišťuje čip Amlogic T972, který používá i řada chytrých televizorů. Svítivost je 150 ANSI lm, což v praxi znamená, že na promítání bude nutné zatemnit místnost.

Nad objektivem je zaostřovací kolečko s minimální efektivní zaostřovací vzdáleností 1,2 m, nechybí ani možnost korekce lichoběžníkového zkreslení pro rychlé nastavení obrazovky, která může být od 40 po 120“, jemné doladění a reset. Z technologií jsou na palubě Dolby DD+, Bassup, nebo 12pásmový GEQ. Na rozdíl od jiných projektorů se Boxe zaměřuje na poskytování optimálního filmového zážitku pomocí inovativního ultra tichého chladicího systému. Díky němu produkuje hluk jen kolem 30 dB.

V rámci úspěšné kampaně na Kickstarteru šlo projektor koupit od 169 EUR. Plná cena na webu je výrazně vyšších 269 EUR (cca 6 700 Kč). Podporovatelům ve vybraných zemích by měly první kusy začít chodit od 3. prosince.

Témata článku: ,