HiBy W3: bezdrátový sluchátkový Hi-Fi zesilovač s HD kodeky, ale také externí DAC k PC

10. června 2020
TWEET SDÍLET

Samostatný Bluetooth přijímač lze využít jak v domácích podmínkách, kdy lze bezdrátově připojit běžná domácí kabelová sluchátka, ale také samozřejmě na cestách. A problém nemusí řešit jen majitelé kvalitních, dražších Hi-Fi sluchátek, ale také například majitelé televizorů s bezdrátovým výstupem pro sluchátka.

Zajímavým zástupcem z této kategorie je Bluetooth přijímač a sluchátkový zesilovač HiBy W3. Ten má integrovaný převodník AKM4377, dá se tedy také využít i jako kvalitní externí zvuková karta a D/A převodník pro PC, kdy ho stačí připojit přes USB-C. 

Klepněte pro větší obrázek

Pro bezdrátové připojení je zde Bluetooth 5.0 a bohatá nabídka kodeků: UAT, LDAC,  apt-X, apt-XHD, apt-X LL, SBC, AAC. Zesilovač lze tedy využívat i pro připojení k zdrojům zvuku s nejkvalitnějším kodekem (např. LDAC), ale také pro sledování filmů, či hraní her (apt-X Low Latency). Potěší NFC pro rychlé párování

Pro ovládání jsou zde tlačítka, ale pro mobilní využití nechybí samozřejmě mikrofon pro vyřizování telefonních hovorů, či firemní aplikace HiByBlue do smartphonu – ta slouží i pro volitelné nastavení zvuku. Výdrž na jedno nabití je 11,5 hodiny. Výkon výstupu Jack 3,5 mm je 32 + 32 mW (32 ohm).

Cena v ČR je 1 990 Kč, výrobce nabízí několik barevných variant, takže estetičtěji orientovaní jednici nejsou dokázáni na klasickou černou barvu.

Zdroj: Audigo

Témata článku: Hi-Fi, Bezdrátová sluchátka, Bluetooth, Přenosné, Zesilovače, Sluchátkový zesilovač, aptX, Hi-Fi systémy na Heureka.cz