Hifiman HE400i V2020: nová sluchátka s magnetoplanárními měniči domů i na cesty

12. srpna 2020
TWEET SDÍLET

Sluchátka Hifiman HE400i dostaly upgrade. Letošní verze HE400i V2020 nabídne přepracovanou konstrukci hlavového mostu, byl upraven design sluchátek, aby se zvýšil komfort, celkově hmotnost klesla o 30 %. Polymerové mušle s lesklým antracitovým povrchem mají dodat sluchátkům moderní vzhled. Výsledkem jsou sluchátka, která se sice stále řadí do kategorie otevřených domácích sluchátek, ale díky lehčí konstrukci je lze využít i na cestách. 

Klepněte pro větší obrázek

Magnetoplanární měniče zůstávají stejné, tedy ty, co měla originální sluchátka HE400i. Výhodou technologie Planar-magnetic oproti běžným měničům je velká plocha membrány a extrémně nízké zkreslení v celém frekvenčním rozsahu. Základ tvoří fólie o velkém průměru umístěná před řadami velmi silných magnetů, rozmístěnými po celé ploše měničů. Jejich působení je díky tomu naprosto rovnoměrné a výsledný pístový pohyb membrány tím i přesnější. Nevýhodou je vyšší hmotnost a rozměry. Nabízejí velmi široký prostor, malé zkreslení, zvuk celkově podobnější tomu, jaký známe z velkých reproduktorů, svým rychlým a přesným charakterem by měly dle výrobce uspokojit i audiofily. 

Impedance sluchátek je 32 ohmů, citlivost 93 dB, takže je lze bez problémů připojit i k smartphonům, přenosným přehrávačům, či tabletům. Udávaný frekvenční rozsah 20 Hz až 35 000 Hz, hmotnost je 370 gramů.  Kabel s konektorem Jack 6,3 mm a (redukcí na 3,5mm) má délku 1,5 m.

Cena v ČR by měla být 5 390 Kč. 

Zdroj: audigo.czhifiman.com

Témata článku: Hi-Fi, Sluchátka