12
Fotogalerie

Hifiman HE400i V2020: nová sluchátka s magnetoplanárními měniči domů i na cesty

Sluchátka Hifiman HE400i dostaly upgrade. Letošní verze HE400i V2020 nabídne přepracovanou konstrukci hlavového mostu, byl upraven design sluchátek, aby se zvýšil komfort, celkově hmotnost klesla o 30 %. Polymerové mušle s lesklým antracitovým povrchem mají dodat sluchátkům moderní vzhled. Výsledkem jsou sluchátka, která se sice stále řadí do kategorie otevřených domácích sluchátek, ale díky lehčí konstrukci je lze využít i na cestách. 

hifiman-he-400i-v2020-image1-big_ies100031429.jpg

Magnetoplanární měniče zůstávají stejné, tedy ty, co měla originální sluchátka HE400i. Výhodou technologie Planar-magnetic oproti běžným měničům je velká plocha membrány a extrémně nízké zkreslení v celém frekvenčním rozsahu. Základ tvoří fólie o velkém průměru umístěná před řadami velmi silných magnetů, rozmístěnými po celé ploše měničů. Jejich působení je díky tomu naprosto rovnoměrné a výsledný pístový pohyb membrány tím i přesnější. Nevýhodou je vyšší hmotnost a rozměry. Nabízejí velmi široký prostor, malé zkreslení, zvuk celkově podobnější tomu, jaký známe z velkých reproduktorů, svým rychlým a přesným charakterem by měly dle výrobce uspokojit i audiofily. 

Impedance sluchátek je 32 ohmů, citlivost 93 dB, takže je lze bez problémů připojit i k smartphonům, přenosným přehrávačům, či tabletům. Udávaný frekvenční rozsah 20 Hz až 35 000 Hz, hmotnost je 370 gramů.  Kabel s konektorem Jack 6,3 mm a (redukcí na 3,5mm) má délku 1,5 m.

Cena v ČR by měla být 5 390 Kč. 

Zdroj: audigo.czhifiman.com

Určitě si přečtěte

Články odjinud