7
Fotogalerie

Hifiman HE400SE: další upgrade dostupnějších magnetoplanárních Hi-Fi sluchátek

Loni dostala populární magnetoplanární sluchátka Hifiman HE400i svého nástupce pod názvem Hifiman HE400i V2020, model však nevydržel v nabídne dlouho, letos ho nahradila nejnovější verze, nese název Hifiman HE400SE. I tato sluchátka patří do kategorie otevřených domácích sluchátek, ale díky lehčí konstrukci je lze využít i na cestách. 

Výstřižek.JPG

Asi největší změna u novinky proběhla u magnetoplanárního měniče – ten nyní využívá "Stealth" magnety umístěné po obou stranách membrány; to byla dříve výsada vyšších modelů. I když díky lehčí konstrukci byl loňský model dle výrobce určen i pro přenosné využití, tak v reálném využití bylo třeba využívat přenosný sluchátkový zesilovač, pro běžné smartphony byla tato sluchátka moc náročná za zdroj. To se nezměnilo, a tak sluchátka stále jsou určena spíše pro domácí využití. Ostatně tomu odpovídá i otevřená konstrukce. 

he400se_3.jpg

Obecnou výhodnou magnetoplanárních měničů je velká plocha membrány a velmi nízké zkreslení. Zvuk je také svým charakterem bližší velkým reprosoustavám. 

Sluchátka Hifiman HE400SE mají trochu jiný design než předchůdce, mušle jsou stříbrné, plastové s kovovými mřížkami, robustní hlavový most zůstává, náušníky jsou z umělé kůže a textilu. Kabel je odpojitelný, kombinuje měď a stříbro. Frekvenční rozsah sluchátek je 20 Hz až 20 000 Hz, citlivost je 91 dB, impedance 25 ohmů. 

Magnetoplanární sluchátka Hifiman HE400SE se prodávají za 4 590 Kč. 

Zdroj: Audio.cz

Určitě si přečtěte

Články odjinud