Hifiman Re-400 Waterline: kvalitní zvuk v nové verzi [test]

Hifiman Re-400 Waterline: kvalitní zvuk v nové verzi [test]
Nová generace špuntů Hifiman přináší mnohá zlepšení, ale dokáže v současné konkurenci navázat na úspěch svých předchůdců?

Zvuk

Hifimany RE-400 jsou osazeny jedním dynamickým měničem o menším průměru 8,5 mm, u nějž se výrobce chlubí speciální titanovou membránou.

Ideální hlasitosti dosáhnete bez problému i s průměrným mp3 přehrávačem či mobilním telefonem. Hifimany nejsou přehnaně kritické ke zdroji či nahrávce a zahrají velmi dobře na obyčejné Sanse Clip či iPhonu i ne úplně dokonalé nahrávky. Přenosný zesilovač a kvalitnější Hi-Fi přehrávače (Fiio X3 či Colorfly C3) zvuk posunou dál, ale určitě nejsou nutností.

Celkové pojetí zvuku se znatelně liší od starších in-earů Hifiman, není přehnaně zabarvené ani příliš suché, mnohem více se blíží neutralitě. Jedná se o skvělou kombinaci vysoké čistoty a detailnosti z RE-0 s příjemnějším podáním a nepatrně teplejším zabarvením z RE-262. Ve zvuku není nic, co by zaujalo hned na první poslech, ale díky absenci výraznějších chyb oceníte Re-400 hlavně při delším poslechu, kdy nezačnou nudit ani se nestanou otravnými.

Středo-bas je oproti ostatním pásmům trochu zvýrazněný, přidá tím na důrazu, zlepší se objem a nepůsobí tak mdle. Zvýrazněn je opravdu nepatrně, takže i když se jedná o nejbasovější Hifiman in-eary,vždy zůstává pod kontrolou a nezasahuje do středového pásma. Pro někoho může mít i tak příliš malý objem, k takovým Sony MH1C či Sennheiserům IE80 to má stále velmi daleko. Nízký bas jde dostatečně hluboko, ale nepůsobí příliš mohutně, což u většiny hudby nevadí, ale kupříkladu u filmových soundtracků může trochu chybět.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Nejsilnější oblastí jsou nepochybně středy, velmi čisté a detailní, přitom lehce tepleji podané bez náznaku agresivity či sykavek. Nejsou zvýrazněné ani utopené, mužské i ženské hlasy na nich znějí reálně a se správným zabarvením i objemem. Velmi rychle se na ně zvyká a většina ostatních sluchátek pak na středech oproti nim zní nepřirozeně. Poslech různých audiofilských zpěváků je s nimi skvělý zážitek.

Výškové pásmo má dobrý rozsah, zní také reálně, čistě a s množstvím detailu. Jeho podání bude vyhovovat spíše posluchačům hledajícím klidné výšky, bez agresivity a přehnaného zvýraznění, ale není se čeho obávat, výšky nejsou tak utopená jako u jiných teplejších špuntů. Ovšem i tak může někomu chybět určitá jiskra a energie, tak typická pro tlakové měniče či starší RE-0.

Vyzdvihnout musím technické aspekty zvuku, přesností, čistotou a rychlostí nepochybně patří k tomu nejlepšímu co současné dynamické in-eary nabízejí. RE-400 se vyrovnají i takovým Vsonic GR07 a předčí Sennheisery IE80 i mnohé další. Bohužel trochu zaostávají za předchozím vrcholovým modelem výrobce, za Re-272. Podání prostoru je na slušné úrovni oproti podobně drahým in-earům, ale na dražší modely ztrácí, nenabídne rozlohu jako Sennhisery IE80, ani separaci jako Hifimany RE-272.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Před lety model RE-0 slavil velký úspěch hlavně z důvodu absence kvalitní konkurence v jeho cenové kategorii, ovšem dnes už je tomu jinak. Rockit R-50 za 120$ jsou vybaveny párem tlakových měničů, jejich zvuk nemusí být tak příjemný a universální, ale po čistě technické stránce Hifimany dost jasně poráží. Další dvouměnič Vsonic VC1000 s basovějším a zábavnějším zvukem také představuje skvělou alternativu. Zajímavá konkurence se najde i u velké tradiční společnosti v podobě Philips Fidelio S1. Ty za cenu okolo dvou tisíc nabídnou podobné podání, jen s nepatrně horší kvalitou zvuku, navíc k tomu ale přidají poutavější vzhled, ovládání k telefonu a lepší zpracování.

Závěr

Hifimany Re-400 přinesly mnohá zlepšení v konstrukci i ve zvuku. Díky nim se Hifiman vyrovnal velkým zavedeným výrobcům nejen ve zvuku, ale i v ostatních ohledech. Jedná se o skvělého nástupce za už zastaralé RE-0 , předchozí vrcholový model Re272 ale překonat nedokázali, to zvládne nejspíše až dražší model Re-600.

Re-0 ve své době v kategorii in-earů pod tři tisíce jasně vyčnívaly, to se RE-400 kvůli současné konkurenci nejspíše nepovede, ale i přesto patří mezi nejlepší volby ve své kategorii. Pokud hledáte malé a pohodlné špunty s vyrovnaným, čistým a příjemným zvukem, jsou Hifimany Re-400 skvělou volbou.

Hifiman Re-400 Waterline

  • Cena – internet 99$, v ČR 2690 Kč
  • Konstrukce - intraaurální
  • Typ měniče - Dynamický
  • Průměr měniče - 8,5 mm
  • Impedance - 32 ohm
  • Citlivost - 102 dB / 1mW
  • Rozsah – 15 Hz – 22 kHz
  • Kabel – 1,35 m, měděný
  • Konektor – 45° 3,5 mm jack

Sluchátka do testu poskytl http://hifiman.com/

Témata článku: Testy, Hi-Fi, Sluchátka, Test, Hifiman

Určitě si přečtěte

15 tipů na nejlepší levná a kvalitní sluchátka pro mobily

15 tipů na nejlepší levná a kvalitní sluchátka pro mobily

Levná přenosná sluchátka s kabelem nabízejí za málo peněz hodně muziky. Vybrali jsme nejlepší modely v ceně od 200 Kč do 1100 Kč.

11 Jaromír Puk

EISA: nejlepší audio a Hi-Fi zařízení pro rok 2019/2020

EISA: nejlepší audio a Hi-Fi zařízení pro rok 2019/2020

Jaké reproduktory jsou letos nejlepší? Jaký zesilovač si odnesl ocenění EISA? Podívejme se na kategorii Hi-Fi produktů, jejichž cílem je nabídnout kvalitní zvuk.

16 AVmania.cz

Ad Astra: Brad Pitt ve sci-fi o cestě k vnějšímu okraji sluneční soustavy [recenze filmu]

Ad Astra: Brad Pitt ve sci-fi o cestě k vnějšímu okraji sluneční soustavy [recenze filmu]

Inteligentní sci-fi o vzdálenostech mezi planetami i lidmi, v níž režisér James Gray umně propojuje osobní, psychologickou linii vyprávění s tou žánrovou, epickou.

2 Marek Čech

13 nejlepších filmů o dobývání vesmíru. Víme, kde si je můžete pustit online

13 nejlepších filmů o dobývání vesmíru. Víme, kde si je můžete pustit online

Vybrali jsme nejlepší filmy s tematikou cest lidí do vesmíru. Takové, které nejlépe přiblíží zážitky astronautů a přitom vás dobře zabaví. Rovnou přidáme informaci, kde se na ně můžete legálně kouknout na internetu.

15 Ondřej Králík