Hifiman Re-400 Waterline: kvalitní zvuk v nové verzi [test]

Hifiman Re-400 Waterline: kvalitní zvuk v nové verzi [test]
Nová generace špuntů Hifiman přináší mnohá zlepšení, ale dokáže v současné konkurenci navázat na úspěch svých předchůdců?

Zvuk

Hifimany RE-400 jsou osazeny jedním dynamickým měničem o menším průměru 8,5 mm, u nějž se výrobce chlubí speciální titanovou membránou.

Ideální hlasitosti dosáhnete bez problému i s průměrným mp3 přehrávačem či mobilním telefonem. Hifimany nejsou přehnaně kritické ke zdroji či nahrávce a zahrají velmi dobře na obyčejné Sanse Clip či iPhonu i ne úplně dokonalé nahrávky. Přenosný zesilovač a kvalitnější Hi-Fi přehrávače (Fiio X3 či Colorfly C3) zvuk posunou dál, ale určitě nejsou nutností.

Celkové pojetí zvuku se znatelně liší od starších in-earů Hifiman, není přehnaně zabarvené ani příliš suché, mnohem více se blíží neutralitě. Jedná se o skvělou kombinaci vysoké čistoty a detailnosti z RE-0 s příjemnějším podáním a nepatrně teplejším zabarvením z RE-262. Ve zvuku není nic, co by zaujalo hned na první poslech, ale díky absenci výraznějších chyb oceníte Re-400 hlavně při delším poslechu, kdy nezačnou nudit ani se nestanou otravnými.

Středo-bas je oproti ostatním pásmům trochu zvýrazněný, přidá tím na důrazu, zlepší se objem a nepůsobí tak mdle. Zvýrazněn je opravdu nepatrně, takže i když se jedná o nejbasovější Hifiman in-eary,vždy zůstává pod kontrolou a nezasahuje do středového pásma. Pro někoho může mít i tak příliš malý objem, k takovým Sony MH1C či Sennheiserům IE80 to má stále velmi daleko. Nízký bas jde dostatečně hluboko, ale nepůsobí příliš mohutně, což u většiny hudby nevadí, ale kupříkladu u filmových soundtracků může trochu chybět.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Nejsilnější oblastí jsou nepochybně středy, velmi čisté a detailní, přitom lehce tepleji podané bez náznaku agresivity či sykavek. Nejsou zvýrazněné ani utopené, mužské i ženské hlasy na nich znějí reálně a se správným zabarvením i objemem. Velmi rychle se na ně zvyká a většina ostatních sluchátek pak na středech oproti nim zní nepřirozeně. Poslech různých audiofilských zpěváků je s nimi skvělý zážitek.

Výškové pásmo má dobrý rozsah, zní také reálně, čistě a s množstvím detailu. Jeho podání bude vyhovovat spíše posluchačům hledajícím klidné výšky, bez agresivity a přehnaného zvýraznění, ale není se čeho obávat, výšky nejsou tak utopená jako u jiných teplejších špuntů. Ovšem i tak může někomu chybět určitá jiskra a energie, tak typická pro tlakové měniče či starší RE-0.

Vyzdvihnout musím technické aspekty zvuku, přesností, čistotou a rychlostí nepochybně patří k tomu nejlepšímu co současné dynamické in-eary nabízejí. RE-400 se vyrovnají i takovým Vsonic GR07 a předčí Sennheisery IE80 i mnohé další. Bohužel trochu zaostávají za předchozím vrcholovým modelem výrobce, za Re-272. Podání prostoru je na slušné úrovni oproti podobně drahým in-earům, ale na dražší modely ztrácí, nenabídne rozlohu jako Sennhisery IE80, ani separaci jako Hifimany RE-272.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Před lety model RE-0 slavil velký úspěch hlavně z důvodu absence kvalitní konkurence v jeho cenové kategorii, ovšem dnes už je tomu jinak. Rockit R-50 za 120$ jsou vybaveny párem tlakových měničů, jejich zvuk nemusí být tak příjemný a universální, ale po čistě technické stránce Hifimany dost jasně poráží. Další dvouměnič Vsonic VC1000 s basovějším a zábavnějším zvukem také představuje skvělou alternativu. Zajímavá konkurence se najde i u velké tradiční společnosti v podobě Philips Fidelio S1. Ty za cenu okolo dvou tisíc nabídnou podobné podání, jen s nepatrně horší kvalitou zvuku, navíc k tomu ale přidají poutavější vzhled, ovládání k telefonu a lepší zpracování.

Závěr

Hifimany Re-400 přinesly mnohá zlepšení v konstrukci i ve zvuku. Díky nim se Hifiman vyrovnal velkým zavedeným výrobcům nejen ve zvuku, ale i v ostatních ohledech. Jedná se o skvělého nástupce za už zastaralé RE-0 , předchozí vrcholový model Re272 ale překonat nedokázali, to zvládne nejspíše až dražší model Re-600.

Re-0 ve své době v kategorii in-earů pod tři tisíce jasně vyčnívaly, to se RE-400 kvůli současné konkurenci nejspíše nepovede, ale i přesto patří mezi nejlepší volby ve své kategorii. Pokud hledáte malé a pohodlné špunty s vyrovnaným, čistým a příjemným zvukem, jsou Hifimany Re-400 skvělou volbou.

Hifiman Re-400 Waterline

  • Cena – internet 99$, v ČR 2690 Kč
  • Konstrukce - intraaurální
  • Typ měniče - Dynamický
  • Průměr měniče - 8,5 mm
  • Impedance - 32 ohm
  • Citlivost - 102 dB / 1mW
  • Rozsah – 15 Hz – 22 kHz
  • Kabel – 1,35 m, měděný
  • Konektor – 45° 3,5 mm jack

Sluchátka do testu poskytl http://hifiman.com/

Témata článku: Testy, Hi-Fi, Sluchátka, Test, Hifiman

Určitě si přečtěte

Velké srovnání nejlepších sluchátek s aktivním potlačením hluku [test z Computeru]

Velké srovnání nejlepších sluchátek s aktivním potlačením hluku [test z Computeru]

Časopis Computer srovnal bezdrátová sluchátka s aktivním potlačením hluku. Všech sedm modelů z vyšší kategorie bylo skvělých, přesto se podařilo najít vítěze.

16 Jakub Michlovský

Android TV: Jak jednoduše dostat obraz z telefonu do TV [video]

Android TV: Jak jednoduše dostat obraz z telefonu do TV [video]

Máme zde Miracast, Google Cast, ale co dělat, když ani jedno nefunguje? Pokud potřebujete zobrazit obsah telefonu na velké obrazovce televizoru, recept je jednoduchý.

7 Tomáš Holčík

EISA: nejlepší televizory a projektory pro rok 2019/2020

EISA: nejlepší televizory a projektory pro rok 2019/2020

Jako každý rok i letos vybrala asociace EISA nejlepší televizory, Ultra HD Blu-ray přehrávač, nejlepší projektory či nejlepší foto/videokameru. Podívejte se, co EISA považuje za to nejlepší v těchto kategoriích.

23 Jaromír Puk

Tenkrát v Hollywoodu: Tarantinova pocta filmovému průmyslu na pozadí vraždy herečky Sharon Tate [recenze filmu]

Tenkrát v Hollywoodu: Tarantinova pocta filmovému průmyslu na pozadí vraždy herečky Sharon Tate [recenze filmu]

Na pozadí případu vraždy herečky Sharon Tate píše Quentin Tarantino milostný dopis klasickému Hollywoodu a jeho hrdinům, žánrům a formátům, které se nestačily přizpůsobit požadavkům nového studiového systému.

7 Marek Čech

Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw – odvázaná explozivní akce a vzájemné špičkování ústřední dvojice [recenze filmu]

Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw – odvázaná explozivní akce a vzájemné špičkování ústřední dvojice [recenze filmu]

Spin-off série Rychle a zběsile, stojící na špičkování ústřední dvojice, odvázané explozivní akci a lehce parodické hře s vyprávěcími schématy špionážních bondovek nebo huntovek.

11 Marek Čech

Vybrali jsme 14 nejlepších bezdrátových reproduktorů

Vybrali jsme 14 nejlepších bezdrátových reproduktorů

Vybrali jsme 13 nejzajímavějších bezdrátových reproduktorů. Od malých do kapsy až po větší do domácnosti, které nabízejí výborný poměr cena/výkon.

32 Jaromír Puk