Michal  Šatánek (Majki1170)
25. června 2013 • 13:18

Přijde mi nesmyslné zase vytvářet nový standart. Máme tady SACD a DVD-A, které se bohužel komerčně nechytly. A není divu, na umělohmotnou elektroniku ze supermarketu, od věhlasných korejských značek stačí MP3, alespoň se to díky malé velikosti lidem snadno stahuje. Jinak SACD je většinou kompatibilní se všemi přehrávači, protože tyto disky jsou v naprosté většině případů hybridní, takže v kvalitě CD (což je běžně plně dostačující) je přehraje kde jaký laciný šunt. V tomto ohledu autor uvedl nepřesnou informaci.

snejdy
28. června 2013 • 8:22

nj ale na SACD je potřeba přehrávač začínající cca na 10 tisících, kdežto BD mechaniku za 1500 si může koupit kdekdo. Mě se tento nápad líbí, protože poslouchám muziku přes PC (samozřejmě s pořádnou zvukovou kartou) a tyto disky bych si ripnul do FLAC abych nemusel každou chvíli měnit placky v mechanice.

Michal  Šatánek (Majki1170)
28. června 2013 • 10:14

Blue ray mechanika vám hybridní SACD v kvalitě CD přehraje taky. Ať se na mě nikdo nezlobí, ale počítač není hi fi zařízení. Tam je disk s lepším zvukem než CD, zbytečný. Náročný hi fi posluchač, co poslouchá muziku přes počítač (i s tou nejlepší zvukovou kartou) je něco jako profesionální fotograf fotící přes mobil, byť ten nejlepší. Pak je tu ještě jedno hledisko a tou je kvalita komerčně dostupných nahrávek na jakémkoliv nosiči, která je obecně tak mizerná, že pořádně nevyužije ani třicet let starý CD formát.

89
29. června 2013 • 17:26

a co třeba WASAPI exclusive přes SPDIF. vždyť je jedno čím prochází jedničky a nuly pokud je tedy systém nezmrví

Michal  Šatánek (Majki1170)
1. července 2013 • 8:02

Tady jde o to, že záleží taky na kvalitě mechaniky. I ty jedničky a nuly se dají zkazit. Proč se tedy vyrábí CD mechanika za 500kč a taky za 500000 kč? Je to podobné, jako u vypalovaných CD, co taky hraje hůř, než originál. Podle mě je varianta hybridních disků u SACD velice dobrým řešení. Kde jaká šunka disk přehraje, ale jen jako CD. Ono to chce si držet taky nějakou tu úroveň. A přehrávat audio formát s vysokým rozlišením na počítači mi přijde, jako bych měl jíst řízek třeba z nočníku.

Reakce pod tímto příspěvkem se už neodsazují.
Ondra
3. července 2013 • 14:52

Je to tedy tak, že vypálená CD harjí hůř, než originál?

Michal  Šatánek (Majki1170)
3. července 2013 • 16:31

Je to tak, i když jde o to, na jaké úrovni. Pro běžného konzumenta je to jedno.

Alfamir
7. července 2013 • 13:47

chápem...takže Casea Lyra Digital+special Casea USB kit+HiFiMan 500+notebook+Wasapi= nočník???Zrejme počúvaš hudbu z bední-mal som to štígro počúvať pár hodín B&W Nautilus-v každom prípade si mysím,že mnou popísaný reťazec sa kvalitou vyrovná aj najlepším stolným prehrávačom...záleží iba na kvalite narávky(to platí aj u stolného prehrávača),čo v prípade FLAC-u nie je zas až taký problém.

Michal  Šatánek (Majki1170)
8. července 2013 • 8:29

Tak netvrdím, že ten zvuk bude špatný, ale v kategorii high-end počítač nočníkem určitě je. Tohle je prostě špatně z principu. Samozřejmě, že počítač lze připojit ke kvalitnímu D/A převodníku, ale pořád je tu místo bytelně konstruované skříně s kvalitní mechanikou, laciný plastový šunt v podobě notebooku, který má levnou čínskou mechaniku a je narvaný procesory, které můžou rušit. Počítač je primárně určený k jiným věcem, než ke kvalitnímu poslechu hudby. Já poslouchám SACD přes Sony DVP-S9000ES, takže mám přece je konzervativnější přístup. Poslední dobou mám ale radši gramofon.

Jan Slavík (Nolwendil)
16. srpna 2013 • 17:35

Do kvalitního D/A převodníku se rušení z PC nedostane, ani nebude mít rušení z PC žádný vliv na jeho funkci a zvuk. Bytelná konstrukce skříně u PC nemá na zvuk z DACu žádný vliv, pokud je v DACu vše tak jak má být. Počítače očividně fungují bezchybně i v tomto elmag. smogem zahlceném prostředí, přestože jsou někdy pouze v plastové skříni.

Michal  Šatánek (Majki1170)
31. srpna 2013 • 16:11

To je docela nesmysl, vám se nikdy nekousnul počítač, že tvrdíte, jak bezchybně počítače fungují ? Plastová skříň je špatně z principu. Tady se ušetří na skříni, tady na zdroji, tady na stínění. Takhle se hi fi technika dělá tak možná někde v Číně. Když načítáte audio cd nebo datový disk, tak nikdy ho nenačtete stoprocentně v pořádku. Vždycky je tu určitá chybovost, kdy elektronika buď chybu nějak dopočítá, ale disk už hraje jinak (záleží na konkrétním množství chyb, jak moc jinak) nebo při překročení určité hranice chyb disk přeskočí nebo se v reproduktorech ozve lupnutí. V případě datové souboru je to stejné. Do jisté míry chyb na disku je soubor díky korektuře chyb načítán správně, ale při překročení určité hranice, je soubor často nepoužitelný.

Bakchus
24. července 2013 • 23:02

CD mechaniky za 500 000,-Kč se vyrábějí proto, že jsou idioti co si je koupí. Idioti se totiž dělí na dvě skupiny - jedna si kupuje čínské MP3 šmejdy a ta druhá High-end nepodložený fyzikálními zákony (nejmarkantnější je to u propojovacích kabelů za desítky tisíc :-) )

Ondra
19. srpna 2013 • 21:45

Někde jsem viděl stříbrný UTB cat. 7 kabel pro co nejčistčí streamování hudby asi za 10 000 CZK na metr :-P

Ondra
19. srpna 2013 • 21:42

Ale prdlajc. Když si uděláte zálohu CD pomocí Exact Audio Copy tak výsledná stopa bude daleko přesnější kópií než přímé přehrávání sebelepším CD přehrávačem. U SACD šlo v první řadě o to aby to šlo co nejhůř kopírovat. To se povedlo tak dobře, až to vlastně nikdo nekupoval. Pokud je samotný počítač tichý a DAC je kvalitní (a signál jde ideálně přes optiku nebo firewire). Tak je to stejně dobrý zdroj jako cokoli jiného (spíš lepší)

Jan Slavík (Nolwendil)
16. srpna 2013 • 17:30

Pokud jde o to čtení, tak tam je, pokud vím, problém pouze u AudioCD, jelikož v Red Book standardu není nijak ošetřené, aby se samply nenačítaly ve špatném pořadí. Textový dokument uložený na klasickém datovém CD se vám ale načte vždy správně. Takže to není až tak o mechanice, jako spíš o špatně navrženém standardu. Jste si jistý, že stejným neduhem trpí i standard blu-ray? Pokud ano, poprosil bych o zdroj, protože to je velmi odvážné tvrzení.
Navíc, většina lidí co poslouchá hudbu z PC má vše zkopírované ve FLACu na HDD, kde už nemůže dojít k žádnému "pomíchání" nebo špatnému načtení hudebních dat. Kritická je pak pouze fáze převodu z AudioCD. K tomu tu ale máme programy jako EAC, které se postarají o to, aby byl rip přesný. I na mechanice za 500Kč.

NOWOCAYN
24. června 2013 • 14:57

čo z toho, keď to bude zase klasika, jazz a folk ? ..............:-/

mbk
24. června 2013 • 19:24

Páč o kvalitně nahraný popíp na jedno použití není zájem, koncák to nepozná. Rock však také občas v kvalitě dělaj, ale pak je to opět pro pár nadšenců. A, no řekněme si to rovnou, kvalitní nahrávka se nejlépe osvědčila u akustiky(právě ta klasika, jazz a folk např.), žádná mrvítka a synťáky:-D. Nic proti nikomu - je to jen můj názor. mbk

kamil
24. června 2013 • 21:43

kvalitná nahrávka sa oplatí pri každej poctivo zahratej muzike, hoci aj na synťákoch ... ale v tomto prípade keď vidím BOSE a k tomu Dolby Digital a DTS tak ma napĺňa akási skepsa ... bojím sa ze to s kvalitou bude mať spoločného málo...

.
24. června 2013 • 10:50

Díky židoloby, která vlastní fonoprůmysl se tato skvělá věc děje až dnes. Už bych si to na hmotném disku nekoupil. Škoda.

Svobodný Petr
24. června 2013 • 12:59

Zase jeden jouda s jasným světonázorem, kterej měl potřebu zopakovat tu strašlivou pravdu …;
když ti ale všudypřítomnej konspirační Žid tak znepříjemnil život, proč mu děkuješ?
Tvůj závazek všechny zúčastněné určitě vystresuje, ale sám za sebe můžu říct, že jsem moc rád, že o něm vím, fakt!

anonymous
26. června 2013 • 8:01

problem neni v zidech, ale v sobe samem

Určitě si přečtěte

Články odjinud