Hisense 100 L5F: nový laserový 4K UHD televizor ohromí úhlopříčkou 100"

13. listopadu 2020
TWEET SDÍLET

Chcete-li doma sledovat obraz větší, než 75", tak vám nezbude nic jiného, než zaplatit opravdu vysokou částku, nebo pořídit projektor. Ale ten v drtivé většině umí jen zobrazit obraz přivedený z externího zdroje, tudíž třeba tedy pořídit ještě zdroj obrazu a zvuku. Když k tomu přičtete ve srovnání s televizorem také nižší životnost lampy a nutnost výměny, tak tato cesta pro mnoho běžných lidí ztrácí na půvabu. Řešením může být laserový televizor. 

Nová 4K Ultra HD laserová TV Hisense 100 L5F nabízí úhlopříčku přes dva a půl metru (100 palců). Využívá projekční technologii s laserem, přičemž udávaná životnost je 25 000 hodin, jas je 2 700 lumenů. Pro zajímavost - udávaná spotřeba je 350 W.

Klepněte pro větší obrázek

Laserový televizor představuje kombinaci projekčního systému s velmi krátkou vzdáleností a klasického „televizního“ základu, včetně tunerů, konektorů a reproduktorů. Skládá z televizní konzole, tedy projekční televizní části a antireflexní projekční desky v pevném rámu. Na rozdíl od klasického projektoru může být umístěn velmi blízko – 19 cm u stěny, na kterou je obraz promítán. Televizor navíc nezáří do očí, a je proto šetrnější ke zraku, výrobce uvádí doporučenou vzdálenost sledování 4 m, oproti 9 m u konvenční TV obdobné velikosti. Instalace je rychlá a jednoduchá.

Televizor je vybaven digitálními tunery DVB-T2/S2/C, potěší podpora HDR formátů HDR10/HLG. Systém je firemní VIDAA U4, k dispozici je velké množství předinstalovaných aplikací (Netflix, YouTube, Facebook Live, UEFA.TV…), včetně českých (TV Seznam, VOYO, Lepší TV, Sledování TV...). Spolupráce se smartphonem je samozřejmostí. 

Co se připojení týče, tak jsou zde čtyři HDMI vstupy, dva USB přičemž TV podporuje nahrávání na USB a timeshift. Kromě sluchátkového výstupu nechybí Bluetooth , samozřejmostí je WiFi a konektor RJ45 pro připojení k síti. 

Protože jde o televizor, výrobce nezapomněl ani na zvuk, o ten se stará technologie Dolby Atmos, celek má výkon 2x 15 W. Samozřejmostí je možnost bezdrátového připojení soundbaru přes Bluetooth.

Laserový televizor Hisense 100 L5F má oficiální cenu 159 990 Kč.

Zdroj: Hisense 

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Potřebujete chytré funkce, nebo stačí televizor bez nich? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě si přečtěte návod Jak dobře koupit televizor.

Doporučujeme také redakční výběry televizorů:

Témata článku: Televizory, 4K TV, Laser TV, Hisense, DVB-T2, Smart TV, Televize na Heureka.cz