Hisense 88L5: první laserový 4K televizor se sonickou obrazovkou nabídne úhlopříčku 88"

26. března 2021
TWEET SDÍLET

Hisense už nějakou dobu u nás prodává laserový 4K UHD televizor Hisense 100 L5F s úhlopříčkou 100" (oficiální cena je 169 990 Kč). Nyní Hisense přichází s novou variantou pod názvem Hisense 88L5 (v ČR je oficiálně Hisense HE88L5). Ta na rozdíl od již prodávané varianty dostane o něco menší 88" (úhlopříčka 224 cm) zobrazovací plochu, ale to díky své struktuře zároveň slouží obrazovka jako reproduktor o výkonu 2x 15 W. Celek má být navíc levnější – oficiální cena je 129 990 Kč. 

Klepněte pro větší obrázek
 
 

Prostě normální „telka“

Základem je ultra short throw "projektor", který dáte na stolek před "plátno" pověšené na zdi. Přičemž co se výbavy týče, tak Hisense L5F je v podstatě plnohodnotný televizor. Je vybaven digitálními tunery DVB-T2/S2/C, nechybí podpora HDR formátů HDR10/HLG. Systém je firemní VIDAA U4, k dispozici je velké množství předinstalovaných aplikací (Netflix, YouTube, Facebook Live, UEFA.TV…), včetně českých (TV Seznam, VOYO, Lepší TV, Sledování TV...). Spolupráce se smartphonem je samozřejmostí. 

Klepněte pro větší obrázek

Pro připojení slouží čtyři HDMI 2.0 vstupy (jeden HDMI ARC), dva USB přičemž TV podporuje oblíbené nahrávání na USB a timeshift. Kromě sluchátkového výstupu nechybí Bluetooth, samozřejmostí je WiFi a konektor RJ45 pro připojení k síti. Pro herní využití 88L5F asi moc nebude, udávané zpoždění (input lag) je 120 ms. 

Klepněte pro větší obrázek

Co se obrazu týče, tak Hisense udává maximální jas 350 nitů, což je pro TV typická hodnota (běžně u TV se používá nižší, zejména večer). Pokud použijeme hodnoty svítivosti, tak 88” varianta má 2 150 lumenů, dražší 100" verze má svítivost vyšší - 2 700 ANSI lumenů. Základem je DLP technologie od Texas Instruments, zdroj světla je laserový s životností 25 000 hodin. 

Zvuk z plátna

Na rozdíl od dražšího modelu 100 L5F se o zvuk nestará projekční jednotka, ale pomocí kabelů na zadní straně připojíte zvukové plátno (další napájení není potřeba) – obrazovka se pak postará o zvuk. Podporován je Dolby Atmos a "plátno" umí prostorové 360stupňové zvukové pole.

Klepněte pro větší obrázek

Hisense o TV sám říká "O zcela novou kvalitu zvukového prožitku se postará unikátní sonický panel se speciální strukturou podobnou včelím plástvím s více než 100 000 audio buňkami řízenými DML technologií (Distirbuted Mode Loudspeaker). Ta zajistí přenos zvuku generovaného na mikroúrovni přímo do místa děje, takže snadno podlehnete dojmu, že zvuk prýští rovnou z obrazu.".

Klepněte pro větší obrázek

Dle Hisensu použití technologie zajišťuje menší zkreslení zvuku (97 % proti 87 %), než u OLEDů Sony, které technologii přímého vyzařování mají již delší dobu. Co se frekvenčního rozsahu týče, tak Hisense uvádí 50 Hz až 20 000 Hz bez udání tolerančního pásma (zkrátka – má to basovat i bez subwooferu). Pokud vás zajímá váha, tak "zvuková" obrazovka váží 11 kg, samotný projektor 11,5 kg. 

Klepněte pro větší obrázek

První laserová 4K TV se sonickou obrazovkou může být zajímavou variantou pro ty, kdo chtějí opravdu velký televizor a zároveň nechtějí řešit zvuk jakoukoliv další instalací. 

Zdroj: TS, Hisense, Hisense.uk

Témata článku: 4K TV, HDR, Laser TV, HLG, Hisense, Smart TV, 4K televize na Heureka.cz