Hisense přichází s první 8K laserovou TV na světě

Hisense přichází s první 8K laserovou TV na světě

Projekční televizory měly dříve své zákazníky, protože dokázaly nabídnout velký obraz v době, kdy klasické obrazovky tak velké nemohly být. V posledních letech se výrobci k projektorům vrací, protože proti velkým OLEDům a LCD dokážou nabídnout podstatně nižší cenu, zejména pokud chcete obraz o úhlopříčce 90" a více. A samozřejmě už se nepoužívá zadní projekce a zdroje světla vydrží daleko déle...

Hisense-L9G-Lifestyle-2.jpg

Loni Hisense představilo svůj laserový 4K televizor, letos posunulo laťku o další kousek výše. Je zde první 8K laserová TV na světě. Ty představují novou generaci laserových televizorů s inovovanou, loni představenou obrazovou technologii TriChroma. Ta využívá tři laserové paprsky, nově však TV poskytuje 8K rozlišení (7680 x 4320 pixelů). Nabízí spolu s živými a jasnými barvami ještě realističtější vykreslení obrazu a více detailů.

CES_Hisense_100 L9G Trichroma.jpg

Základem je samozřejmě projektor s ultrakrátkou projekcí, přičemž na rozdíl od běžných projektorů nechybí normální Smart TV systém tunery, možností využití IPTV nebo možností streamování on-line obsahu z Netflixu, Amazonu a dalších služeb. Samozřejmostí jsou také HDMI vstupy pro připojení dalších zdrojů signálu, ale také integrované ozvučení.

CES_Hisense_100L9G_Trichroma.jpg

Projektor s ultrakrátkou promítací vzdáleností 19 cm pro zobrazení využívá zobrazovací panel v pevném rámu, který může být upevněn fixně na stěně, nebo může být i vysouvací. Technologie TriChroma Laser Cinema s podporuje Dolby Vision, HDR10+, nechybí Filmmaker Mode, výrobce ale slibuje také pokrytí barevného prostoru BT.2020.

Zatím co u televizorů je pro mnoho diváků rozlišení 4K více než dostačující, tak u velkých úhlopříček začíná už být struktura obrazu viditelná, proto zde přechod na 8K rozlišení dává smysl. 

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Kolik do něj chcete investovat, na jaké ceně začínají kvalitní modely? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě si přečtěte návod Jak dobře koupit televizor.

Doporučujeme také redakční výběry televizorů:

Určitě si přečtěte

Články odjinud