Hisense přichází se svým prvním 48" 4K HDR OLED televizorem. Nemá však HDMI 2.1

26. ledna 2021
TWEET SDÍLET

Hisense u nás sice vnímáme možná jako méně známou značku, ale ve skutečnosti jde o jednoho z největších čínských výrobců televizorů. Nyní po LG a Sony jako jeden z mála přidává do své nabídky televizorů také aktuálně nejmenší 48" 4K HDR OLED televizor. 

Klepněte pro větší obrázek

Televizor má identické parametry, jako dříve představený 55" 4K OLED TV HZ55A8. Menší 48" verze nese označení Hisense 48X8F. Televizor se bude nejdříve prodávat v Japonsku, přičemž tamní cena je 1 700 dolarů (zhruba 36 500 Kč). V Evropě by se měl začít prodávat v průběhu roku. 

Co se vlastností týče, tak o zpracování obrazu se má starat firemní AI a technologie NEO Engine Plus2020. Podporovány jsou HDR formáty Dolby Vision, HDR10 a HLG. Menším překvapením je, že televizor sice nabídne čtyři HDMI vstupy, ale všechny jsou ve verzi 2.0b, tedy bez 4K/120P a VVR, jen s ALLM. Dále zde jsou konektory RJ-45, USB 2.0, USB 3.0, S/PDIF, nechybí bezdrátové WiFI 802.11ac. Co se zvuku týče, tak ten byl měl být 2.0 kanálový s výkonem 72 W  a Dolby Atmos. 

Klepněte pro větší obrázek

Platforma Vidaa 3.0 nabízí přístup k on-line službám Amazon Prime Video, Netflix, Hulu a YouTube, systém má běžet na ARM Cortex A73 a A53, přičemž nabídne 32 GB úložného místa a 3 GB operační paměti. 

Je vcelku překvapivé, že novinka nemá HDMI 2.1, neboť letos nebude konkurovat pouze nové 48" verzi OLEDu od LG, která HDMI 2.1 má, ale i levnější řadě LG A1, která míří právě na zákazníky, co nevyžadují HDMI 2.1. Otázkou však je finální pultová cena, která v reálu bude pravděpodobně nižší, než první oficiálně ohlášená.

Zdroj: Hisenseoled-a.org

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Potřebujete chytré funkce, nebo stačí televizor bez nich? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě si přečtěte návod Jak dobře koupit televizor.

Doporučujeme také redakční výběry televizorů:

Témata článku: Televizory, HDR, Dolby Atmos, Dolby Vision, OLED, Hisense, Smart TV, Televize na Heureka.cz