8
Fotogalerie

Hisense U5120GQW má 5.1.2 kanálový zvuk s Dolby Atmos a DTS:X. Chlubí se také oceněním EISA soundbar roku pro domácí kino

Jedním z nejdostupnějších a přitom kvalitních soundbarů, který je vybaven reálnými měniči hrající jednotlivé kanály prostorového zvuku je letos Hisense U5120GQW. Ostatně z toho důvodu si také odnesl ocenění EISA.

u5120g_4.512ch.jpg.jpg

Soundbaru Hisense U5120GQ se chlubí podporou prostorových formátů 3D zvuku Dolby Atmos a DTS:X, ale také dekodéry všech ostatních formátů, tedy: Dolby TrueHD, Dolby Digital Plus, DTS-HD Master, DTS, nechybí ani Multi-channel PCM. A přehrává také zvukové audio FLAC, DSD, ALAC, WAV, WMA a  MP3. Hisense se chlubí celkovým frekvenčním rozsahem 40 Hz až 40 000 Hz a certifikací Hi-Res Audio.

u5120g_2.510watts-output-power.jpg.jpg

O zvuk se přitom stará celkem 11 měničů o výkonu 330 W přímo v soundbaru včetně dvou, které hrají směrem nahoru a odrazem o strop se starají o Dolby Atmos. Středový kanál přitom tvoří dva 5 cm středobasové měniče a jeden 20 mm měnič, dvoupásmové jsou také pravý a levý kanál. K tomu přidejte ještě dva měniče hrající do boku. Patřičné basy pak má na starost bezdrátový subwoofer o výkonu 180 W osazený 20cm subbasovým měničem. 

Zajímavostí je, že výrobce také nabízí možnost volitelného rozšíření o další dva fyzické zadní bezdrátové surround reproduktory, které se připojí přes USB dongle. Co se připojení týče, tak kromě HDMI eARC vstupu pro připojení TV jsou zde další dva HDMI s podporu 4K HDR/3D Pass Through, lze tady připojit jak 4K Blu-ray, tak například nejnovější herní konzole. 

Zvuk je možné pak doladit dle osobního vkusu pomocí režimů poslechu a úpravy ekvalizéru, k dispozici jsou režimy Movie, Music, News, Night, Sport, Game a nebo režim AI EQ, který automaticky přepíná dle sledovaného obsahu. 

Co se poslechu hudby týče, tak kromě obligátního bezdrátového Bluetooth je k dispozici i přímé streamování hudby přes Apple AirPlay 2 a Chromecast, a to bezdrátově přes WiFi.

Dle výrobce je Hisense U5120GQ vhodný pro televizory s úhlopříčkou nad 140 cm, tedy 55 palců a větší. Soundbar můžete postavit na TV stolek před televizor, nebo upevnit na zeď pod nainstalovanou TV (konzole jsou v příslušenství).

Zdroj: Hisense

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Určitě si přečtěte

Články odjinud