Hisense U7QF: nové 4K ULED televizory přichází ve velikostech 50", 55" a 65"

10. září 2020
TWEET SDÍLET

Hisense začal prodávat nové televizory řady U7QF​. Dle výrobce jako první ve své třídě mají přímé zadní podsvícení s technologii Local Dimming, tzv. FALD (Full Array Local Dimming), největší 65" model má mít s 90 nezávisle řízených zón. ULED televizory jsou osazeny Quantum Dot obrazovkami. Optimalizaci obrazu má zajistit procesor HiView Engine s umělou inteligencí. Potěší podpora všech HDR formátů, tedy HDR10, Hybrid Log-Gamma, HDR10 + a Dolby Vision. Nebude chybět ani Dolby Atmos.

Televizory řady U7QF v elegantním minimalistickém designu se už prodávají, a to v úhlopříčkách 50, 55 a 65 palců, oficiální ceny jsou 15 990 Kč, 17 990 Kč a 25 990 Kč. Hisense slibuje, jeho televizory mají nejlepší poměr cena-výkon ve střední cenové kategorii chytrých TV s technologií Quantum Dot. Navíc nás může těšit, že se televizory vyrábějí v Plzni.

Nové 4K televize Hisense chtějí nalákat hráče, a to speciálním herním režimem s dobou odezvy pod 20 ms (typicky 16 ms).  Na zadní straně TV najdete čtyři vstupy HDMI 2.0, podporu režimů ALLM, VVR a dalších z HDMI 2.1 však televizor nemá, pro nové letošní herní konzole tedy ideální novinka nebude. Kromě toho jsou zde dva porty USB 2.0, optický digitální výstup a Ethernet. Nechybí Bluetooth a rychlé dvoupásmové Wi-Fi. Samozřejmě je zde DVB-T2/HEVC i HbbTV 2.0.2. 

Nový model využívá, stejně jako ostatní chytré TV Hisense, vlastní platformu VIDAA U 4.0. Je vyvinutá speciálně pro TV Hisense – software je optimalizovaný pro daný hardware. Nabízí samozřejmě podporu pro řadu streamovaných služeb, včetně YouTube, Netflix a Amazon Prime. Umožňuje využívat i velké množství předinstalovaných aplikací včetně českých  (VOYO, Filmbox Live, Lepší.TV, SLEDOVÁNÍ TV, TV Seznam ad.). Má i aplikaci Facebook Live pro jednoduché zobrazení video obsahu sociální sítě z mobilu.

Zdroj: TS

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Potřebujete chytré funkce, nebo stačí televizor bez nich? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě se neobejdete bez podpory DVB-T2. Pomůžeme vám našimi články s radami, tipy a novinkami.

Doporučujeme redakční výběry televizorů:

Témata článku: Televizory, Recenze filmů, Hisense, Dolby Vision, Smart TV, HbbTV, Hudba

Určitě si přečtěte

40 sex symbolů sedmdesátých let

40 sex symbolů sedmdesátých let

Ornella Muti, Laura Antonelli, Jane Birkin, Jacqueline Bisset, Farrah Fawcett, Maria Schneider a Sylvia Kristel aneb Bože, jak hluboko klesly Emmanuelly při Posledním tangu v Paříži. Odhalené scény slavných hereček.

Marek Čech

Marek Čech
Filmy a seriály
Jak (ne)nakupovat televizory a techniku v době pandemie [jednoduchý rádce pro začátečníka]

Jak (ne)nakupovat televizory a techniku v době pandemie [jednoduchý rádce pro začátečníka]

Hektický předvánoční čas s sebou každoročně přináší zvýšené množství nákupů. Letos je vše trochu jinak, ale z druhé strany vlastně ani ne.

5 Alexandr Bray

Alexandr Bray
TelevizeKupujeme TVTelevizoryPrůvodce nákupem
40 ženských sex symbolů 21. století

40 ženských sex symbolů 21. století

Monica Bellucci, Eva Green, Scarlett Johansson, Megan Fox, Mila Kunis, Christina Hendricks, Margot Robbie, Léa Seydoux, Alicia Vikander a erotické scény, v nichž se objevily.

Marek Čech

Marek Čech
Filmy a seriály
Vybrali jsme 15 nejlepších bezdrátových reproduktorů. Od levných až po špičku

Vybrali jsme 15 nejlepších bezdrátových reproduktorů. Od levných až po špičku

Vybrali jsme ty nejzajímavější bezdrátové reproduktory. Od malých do kapsy až po větší do domácnosti, které nabízejí výborný poměr cena/výkon.

26 Jaromír Puk

Jaromír Puk
Bluetooth reproduktor
10 nejlepších filmů o lásce s lesbickou tématikou

10 nejlepších filmů o lásce s lesbickou tématikou

Láska je láska, Vrcholné umění, Loving Annabelle, Děcka jsou v pohodě. Proč vyobrazení vášně v lesbických romancích působí opravdověji?

33 Marek Čech

Marek Čech
Filmy a seriály