9
Fotogalerie

Hisense U7QF: nové 4K ULED televizory přichází ve velikostech 50", 55" a 65"

Hisense začal prodávat nové televizory řady U7QF​. Dle výrobce jako první ve své třídě mají přímé zadní podsvícení s technologii Local Dimming, tzv. FALD (Full Array Local Dimming), největší 65" model má mít s 90 nezávisle řízených zón. ULED televizory jsou osazeny Quantum Dot obrazovkami. Optimalizaci obrazu má zajistit procesor HiView Engine s umělou inteligencí. Potěší podpora všech HDR formátů, tedy HDR10, Hybrid Log-Gamma, HDR10 + a Dolby Vision. Nebude chybět ani Dolby Atmos.

Televizory řady U7QF v elegantním minimalistickém designu se už prodávají, a to v úhlopříčkách 50, 55 a 65 palců, oficiální ceny jsou 15 990 Kč, 17 990 Kč a 25 990 Kč. Hisense slibuje, jeho televizory mají nejlepší poměr cena-výkon ve střední cenové kategorii chytrých TV s technologií Quantum Dot. Navíc nás může těšit, že se televizory vyrábějí v Plzni.

Nové 4K televize Hisense chtějí nalákat hráče, a to speciálním herním režimem s dobou odezvy pod 20 ms (typicky 16 ms).  Na zadní straně TV najdete čtyři vstupy HDMI 2.0, podporu režimů ALLM, VVR a dalších z HDMI 2.1 však televizor nemá, pro nové letošní herní konzole tedy ideální novinka nebude. Kromě toho jsou zde dva porty USB 2.0, optický digitální výstup a Ethernet. Nechybí Bluetooth a rychlé dvoupásmové Wi-Fi. Samozřejmě je zde DVB-T2/HEVC i HbbTV 2.0.2. 

Nový model využívá, stejně jako ostatní chytré TV Hisense, vlastní platformu VIDAA U 4.0. Je vyvinutá speciálně pro TV Hisense – software je optimalizovaný pro daný hardware. Nabízí samozřejmě podporu pro řadu streamovaných služeb, včetně YouTube, Netflix a Amazon Prime. Umožňuje využívat i velké množství předinstalovaných aplikací včetně českých  (VOYO, Filmbox Live, Lepší.TV, SLEDOVÁNÍ TV, TV Seznam ad.). Má i aplikaci Facebook Live pro jednoduché zobrazení video obsahu sociální sítě z mobilu.

Zdroj: TS

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Kolik do něj chcete investovat, na jaké ceně začínají kvalitní modely? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě si přečtěte návod Jak dobře koupit televizor.

Doporučujeme také redakční výběry televizorů:

Určitě si přečtěte

Články odjinud