Cwapa
23. ledna 2015 • 22:45

Násilné natahování a vyplňování vatou. Z původního knižního hobita to má leda tak hodně volnou inspiraci. Ale je k tomu udělaná i hra http://www.cwapa.net/hrajete-10065-online-hru-... ... tak kdybyste si někdo chtěl vymlátit vztek nad filmovým zpracováním ... nebo si náhodou užít ten "parádní zážitek".

Galactus
18. prosince 2014 • 19:00

Poslední část Tolkienova díla byla poněkud chabá. Pan Jackson stejně jako v dvou předchozích dílech sáhl po novodobé filmové technice, Cameron tak našel povstalého konkurenta. Ale příběh ten postrádal spoustu věcí. Konec knihy se sice pohyboval pouze u Ereboru, ale aby se tam odehrával celý děj jednoho filmu bylo poněkud křečovité. Celé Thorinovo šílenství, nešílenství bylo velice zmatené. A bitva jako taková postrádala veškerou akčnost jakožto všechny válečné scény v nové trilogii, dalo by se říct, že novější efekty celý dojem zničily. Vzpomenu-li si jaké ve mě budili pocity Bitva o Helmův žleb a Bitva o Středozem v Pánu Prstenů, tak mohu s jistotou říct že Hobit je ve mně nebudí. Tudíž Bitva pěti armád vlastně zruinovala Bitvu pěti armád. No a za co by se měl Peter Jackson kát nejvíce je vše, co se dělo okolo Legolase. Legolas v původní knize se jako činitel vůbec neukazoval, natož jako účastník bitvy. Ale protože Orlando vydělává prachy, bude zachraňovat situaci celého filmu! Mluvím o dlouhé dějové kapitole, kde hromada skřetů a goblinů (vím, že česká skupina to nerozlišuje) v čele s Azogem a Bolgem štve Thorina, Filiho a Kiliho. Samozřejmě že polovinu skřetů včetně Bolga zabil náš blonďatý Elf s velice křikavými čočkami, a tak zachránil Thorinovi život předtím než si jej navzájem vzali s Azogem. A tak nesmírně poeticky umírá dvouhodinový král trpaslíků pod horou, jenž byl zabit skřetem, který zahynul v Morii rukou jeho otce dávno před samotnou bitvou a jako hrdina celého pseudoboje není nikdo jiný než Legolas, tak úžasná bytost že je i tam, kde vůbec není! Jednoduše řečeno Mistr Jackson si vytvořil svůj vlastní snímek s velice kvalitními zvláštními efekty, který nejspíš stojí za to aby ho zhlédlo 13 dítě, které nikdy nečetlo údajnou předlohu. Ovšem já se radši uchýlím do blízkosti knihy, případně rozšířené verze trilogie Pána Prstenů, která má vše, co by čtenář mohl chtít.

M.F.
15. prosince 2014 • 20:24

Tak to je úpadek nejvyššího stupně - mazat zde příspěvky, které negativně hodnotí autora a jeho styl. Takže i ze mě se stává tímto hulvát - jste hovado, pane Čech.

Topstar
15. prosince 2014 • 17:46

Na poslední díl jsem se těšil, doma jsem se ještě jednou podíval na první dva díly ve 3D, ale třetím dílem přišlo zklamání a posledních 40 minut jsem chtěl být už na plánovaném vánočním pivním speciálu :) Film pokračoval 40 minutovým umíráním a loučením po finální bitvě pěti armád.

mustafa
15. prosince 2014 • 11:38

Pane recenzente na vás se přesně hodí staré rčení : Kritik je člověk, který přesně ví, jak by film natočil, kdyby to uměl.

Milan Kopsa
15. prosince 2014 • 10:10

No nevím nevím. Opsat spoiler z Wikipedie http://cs.wikipedia.org/wiki/Bitva_p%C4%9Bti_arm%... ... je docela čuňárna. A navíc to neodpovídá samotnému ději ve filmu.

Simca
15. prosince 2014 • 9:36

Je hodně zvlášní, jak Hobit 3 rozděluje recenzenty. Od slabých 30 % po vynikajících 90 % - http://www.zk4.cz/5_...

Kája
15. prosince 2014 • 8:20

ad emoce nad mrtvými - pokud tři roky dopředu a od začátku víte, která postava zemře a tušíte kdy a poč a která nezemře, je pak těžké cítit se tím zaskočený. :-/

Kája
15. prosince 2014 • 8:16

já k těm Legolasovým akrobaciím... bohužel, Tolkien takto elfy napsal. Dokáží tančit na špičce jehly a když chtějí, skoro nic neváží. Na plátně pak tohle popírání fyziky vypadá divně a měl si to Jackson odpustit. A ano, tyto sekvence evokují nějaké arkádové videohry, viz bitva na sudech ap.

Jarda
14. prosince 2014 • 20:39

Film jsem si užil, dostal jsem to, co jsem očekával. Nepatřím mezi "náročné diváky" a do kina chodím za zábavou, takže spokojenost. Jediné, co mi nedává opravdu logiku, je zmínka krále Elfů o Chodci - hraničáři, kterého má najít Legolas. Jelikož dej této trilogie končí cca 100 let před začátkem následujícího děje v Pánovi prstenů, kde se Aragorn objevuje, ( Bilbo tam oslavuje hodně přes 100ku a je v dobré kondici vlivem vlastnictví prstenu). Pro elfíky 100 let žádná doba, ale Vigo by taky měl chodit o holi, přinejmenším. A nebo mi taky něco v ději uniklo.

NOWOCAYN
14. prosince 2014 • 21:06

Jarda, život je krátky na to, aby si teraz začal analyzovať v skutočnosti TAK NEPODSTATNÚ vec. :-D

Jarda
14. prosince 2014 • 21:37

Veď ja nič, to len tak na okraj. :-)

aod
15. prosince 2014 • 1:07

Aragorn se dozil 209 let, takze stovka je v pohode vek :-)

standa
15. prosince 2014 • 9:02

Aragorn je potomkem Nůmenorejců, lidí kteří trpěli dlouhověkostí.

Milan Kopsa
15. prosince 2014 • 10:22

Aragornovi bylo v té době 10 let a žil v Roklince, takže ho nebylo potřeba hledat.

Určitě si přečtěte

Články odjinud