Hyundai FL50S372 SMART: levný, chytrý, vybavený [test LED TV]

10. října 2014
TWEET SDÍLET
Hyundai FL50S372 SMART: levný, chytrý, vybavený [test LED TV]
Nízká cena, bohatá výbava a velká úhlopříčka jsou jednoznačné důvody, proč Hyundai bude lákat. Kde se nízká cena projeví? V čem je levný televizor lepší, než ty dražší?

Zvuk

Zvukový projev zkoumaného LCD Hyundai FL50S372 Smart byl pouhým průměrem až podprůměrem s nedostatkem basů. Středy vystupují více a vyšší tóny pro ucho znějí agresivněji. Pomoci lze úpravou ekvalizační křivky, nicméně zázrak nepřijde. Nepřijde ani po aktivaci dynamického basu, který jsem raději nechal spát. Mluvené slovo při popisované zvukové prezentaci neztrácí na kresbě a výrazu, bude srozumitelné, občas s naznačenou agresivnější „špičkou“. Sykavky neslyšíme.

Dynamická efektní scéna, kde se pronásledují dva supersporty, zůstává ve zvukovém klidu, který neodpovídá ději na obrazovce. Znovu stav blízký sluchu starších lidí, kterým, jak jsme si odzkoušeli, cosi podobného vyhovuje.

Klepněte pro větší obrázek

Multimediální funkce

U podobných televizorů se hodně očekává od podružných funkcí. Například od přehrávače. Náš, v aktuálním firmwaru a při specifických testovacích kodecích a kontejnerech vykázal spíše průměrné výsledky. Praktický test souboru filmů a videí však prokázal, že situace je lepší. MKV a DivX podporu (včetně 1080p) zde najdete, jen DTS zvuk není slyšitelný. Přátelé titulků získají českou diakritiku u kódování CP 1250. Navíc si mohou navolit zobrazení v horní/spodní části obrazovky. Dále regulují jejich velikost v šesti krocích, či korigují časování. Ručně přepínáme jazyk titulků.

Při vstupu do části přehrávače, nelze vyvolat „velké“ menu, musíme si vystačit s podružnou nabídkou úprav, která však zahrnuje většinu potřebných záležitostí.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Titulky zvětšíme a přesuneme do dvou zobrazovacích pozic (druhé foto).

V rámci přehrávání prostřednictvím protokolu DLNA z PC a operačního systému Windows se chuť přehrávat snížila. Proto vyzkoušejte přiložený software - Nero Media Home, resp. další utility třetích stran, které jsou schopny zajistit přenos v rámci protokolu DLNA.

Hyundai umí streamovat živé vysílání. Dělá to však jinak. K TV musíme připojit HDD/flešku a teprve následně se vlastnosti dočkáme. LCDčko využívá pro streamování připojenou externí paměť, jako prvek časového posunu. Korektní fungování zajistí zvláště s firemním softwarem Hyundai Smart Center. Aplikace na Android a iOS nepobrala totální stabilitu, a tak sem-tam dochází k jejím pádům. Část její výbavy navíc nefunguje v souladu s představou uživatele. Kupříkladu načtení EPG. Údajně se na ní stále pracuje.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Populární HbbTV a vstup do archivu ČT jsme odzkoušeli. Stařičký teletext existuje. Funguje. EPG průvodce s dvěma filtry vypadá přehledně. Aktivace umlčí obraz a zvuk. Záznam vysílání hlásí dostupnost. Záznam spustíme tzv. letmým startem a časově – s ručním určením dřívějšího začátku a pozdějšího konce naprogramovaného pořadu. Nahrávka na USB flash proběhla bezproblémově, u námi využívaného HDD (NTFS) jsme se ale „nechytali“. Nahráváme z kompletní trojice tunerů, samozřejmě vždy pouze jeden pořad. Nahrávky jsou v PC zobrazitelné, nikoliv spustitelné. Strukturu záznamů a poznámek k nim vidíme – přehrát se nám je nepodařilo.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Integrovaný webový prohlížeč nepodporuje technologii flash. Z druhé strany nás příjemně překvapil orientačně změřený input lag, který činil v nejvyšší kondici 15 ms. To je skvělý výsledek, který zaujme zvláště hráče. Zde, jako vždy, doporučíme odzkoušení na vlastní oči. Input lag není jediný faktor, kterýžto určí kvalitu hraní na připojeném televizoru.

Smart menu s aplikacemi nabízí několik využívaných a žádaných. Kromě jiného to jsou Voyo, TopFun, Youtube, Twitter, Facebook, aplikace předpovědi počasí a další.

Testovaný televizor při zkoušení implementovaného přehrávače, HbbTV technologie a Youtube přehrávače občas zamrzl, či způsobil restart stroje.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Prostřední obrázek naznačuje použití různých wallpaperů pro „chytrou“ část.

Závěr

Test LCD televizoru s LED podsvícením a označením Hyundai FL50S372 Smart končí. Častokrát jsem si při jednotlivých krocích kladl otázku „proč?“. Tlak na nízkou cenu by nemusel vyvolat řešení, kterému chybí často pouhý krůček k dotaženosti, jež nakonec rozradostní kupujícího. Osazený kvalitní panel není doplněn a podpořen alespoň vhodným firemním nastavením barev. Nedostupnost individuálních pokročilejších obrazových korekcí, smutek doplní, obdobně nedostupnost aktivnějšího přístupu k plynulejšímu zobrazení dynamických, pohybových scén. Zvuk bez basů napravíme připojením k externímu, byť jednoduchému (čti levnějšímu), systému. Zkrátka náročnější divák radost mít nebude.

Výbava a dostupné vlastnosti jsou dobré, navíc se dají doplnit dokoupením externího ovladače, instalací firemního programu pro dálkové ovládání televizoru a přehrávání streamovaného TV vysílání na smartphone/tabletu. Bohužel Hyundai utilita nevykazuje potřebnou spolehlivost, což řadu fanoušků odradí, dle našich informací se na aplikaci průběžně pracuje, takže zlepšení se určitě dočkáme. Pozitivními faktory jsou výbava včetně satelitního tuneru, přehledné a příjemně zpracované menu s rychlou odezvou.

Jen pár drobností by celkový pohled na testovaného „borce“ obrátily k radostnému jásání. Kasovní úspěch na sebe následně nedá dlouho čekat. Jednalo by se o velmi dobrou koupi v rámci kategorie a zařazení.

Za současného stavu televizor doporučíme pozornosti všem těm, kteří chtějí funkcemi „nadupanější strojovnu“ na chatu, chalupu. Výbornou službu, jak v článku naznačujeme, udělá starším lidem, kteří přecházejí z původních dosluhujících a méně kvalitních CRT zařízení. Vyhovovat může podobný způsob barevné hry a současně zvuk bez basů, spíše ostřejšího charakteru. Vzhledem k nízkému input lagu se o něj zajímají skupinky studentů, chtějících do přechodných obydlí něco s velkým obrazem a variantou napojení na herní konzole.

Hyudai FL50S372 SMART

Klady

+ Prostorovost HD scény
+ Detail statického HD
+ Přehledné a rychlé menu
+ Nahrávání
+ Satelitní tuner s filtrací na Skylink
+ Ekvalizér
+ Streamování (byť trochu jinak)
+ Výborná hodnota input lagu
+ HbbTV
+ Rozsah filtrace programového listu

Zápory

- Firmwarová nedotaženost u některých částí (občasné restarty u testovaného kusu)
- Zvuk bez basů
- Omezené nastavení obrazové části
- Elektronický návod bez češtiny

 

AVmania hodnotí
design 7
obraz SD 5
obraz HD 7
zvuk 5
funkce 7
ovládání 8

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Potřebujete chytré funkce, nebo stačí televizor bez nich? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě se neobejdete bez podpory DVB-T2. Pomůžeme vám našimi redakčními články s radami, tipy a novinkami.

Doporučujeme: Nejvýhodnější televizoryNejlepší televizory

Témata článku: Testy, Televizory, Test, LCD a LED, LED

Určitě si přečtěte

10 nejlepších filmů o lásce s lesbickou tématikou

10 nejlepších filmů o lásce s lesbickou tématikou

Láska je láska, Vrcholné umění, Loving Annabelle, Děcka jsou v pohodě. Proč vyobrazení vášně v lesbických romancích působí opravdověji?

29 Marek Čech

Výjimeční: nový film od dvojice, stojící za celosvětovým hitem Nedotknutelní [recenze filmu]

Výjimeční: nový film od dvojice, stojící za celosvětovým hitem Nedotknutelní [recenze filmu]

Režijní dvojice Olivier Nakache a Éric Toledano s humorem vypovídá o vážném tématu a přibližuje nám přitom běžný denní provoz lidí, postižených autismem i těch, kteří o ně pečují.

2 Marek Čech

Nejlepší české a slovenské filmy roku 2019

Nejlepší české a slovenské filmy roku 2019

Vlastníci, Nabarvené ptáče, Budiž světlo, Ostrým nožom, Staříci, Na střeše, Tiché doteky, Amnestie, Národní třída, Karel, já a ty, Hra, Abstinent. Dvanáct nejzajímavějších domácích a slovenských titulů, které se letos objevily v našich kinech.

7 Marek Čech

Jaké technické parametry sluchátek jsou důležité?

Jaké technické parametry sluchátek jsou důležité?

Které pojmy popisují vlastnosti sluchátek? Jejich pochopení vám pomůže s výběrem i prokouknutím marketingových blafů.

AVmania.cz

NAD M10: Výborný integrovaný Hi-Fi zesilovač se síťovým přehrávačem pro náročné [test]

NAD M10: Výborný integrovaný Hi-Fi zesilovač se síťovým přehrávačem pro náročné [test]

NAD M10 je mimořádně excelentním zhmotněním moderního Hi-Fi s až high-endovými přesahy. Není to striktní audiofilská záležitost, ale hudební radosti přinese rozhodně dost a dost. Po právu získal ocenění EISA „chytrý zesilovač“ pro rok 2019/2020.

3 Daniel Březina

Vybrali jsme 16 nejlepších bezdrátových reproduktorů. Od levných až po špičku

Vybrali jsme 16 nejlepších bezdrátových reproduktorů. Od levných až po špičku

Vybrali jsme ty nejzajímavější bezdrátové reproduktory. Od malých do kapsy až po větší do domácnosti, které nabízejí výborný poměr cena/výkon.

35 Jaromír Puk

14× nejlepší filmy o druhé světové válce

14× nejlepší filmy o druhé světové válce

Nejdelší den, Tucet špinavců, Generál Patton, Sophiina volba, Jdi a dívej se, Zachraňte vojína Ryana nebo Černá kniha. Nejlepší filmy s tématikou druhé světové války?

44 Marek Čech