iDance AC/DC TNT 3 – bezdrátový reproduktor na kolečkách (test)

20. července 2018
TWEET SDÍLET
Výkonné Bluetooth reproduktery už dnes nejsou ničím výjimečným, ovšem většinou se setkáme s udávaným výkonem do 30 W. Kde se ale poohlédnout, pokud jsou požadavky vyšší a zároveň chceme poslouchat hudbu i bez zdroje elektřiny?

I výše popsaná kombinace – tedy reproduktor s vysokým výkonem, který je napájen z baterie a zvládne i bezdrátový přenos hudby – se na trhu vyskytuje. Je to taková kategorie sama o sobě, jelikož se reproduktory v ní zařazené podobají nejvíce asi kytarovým či baskytarovým kombům s tím rozdílem, že u nich najdeme i teleskopickou rukojeť a kolečka pro jednodušší transport.

Jedním ze zástupců této skupiny reproduktorů je iDance AC/DC TNT 3 – na první pohled je zde jasná inspirace kytarovým zesilovačem. Navíc v tomto případě se jedná o výrobek údajně licencovaný přímo australskou hudební kapelou AC/DC, takže jsme očekávali více než dobrý zvuk.

Klepněte pro větší obrázek

Konstrukce a ovládání

Už na první pohled je jasné, že konstrukce není nijak složitá, dřevotřísková bedna má na přední straně textilní potah s logem AC/DC, který je pevně uchycený. Vespod pak najdete vepředu dvě gumové nožky a vzadu dvojici malých koleček. Zadní stěna je plná a je k uchycena vytahovací rukojeť, jako u cestovního kufru. uprostřed rukojeti je pak do bedny zapuštěno plastové madlo pro jednodušší přenášení v ruce, pokud zrovna netáhnete reproduktor za sebou na kolečkách.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Rohy reproduktoru jsou překryté výlisky, které by měly chránit před poškozením, bohužel jsou na rozdíl od pravého kytarového komba plastové, takže jejich ochranná funkce nebude příliš velká. To stejné bohužel platí i o ochranné textilii na čelní straně, na jejím místě bych raději viděl odolnější kovovou mřížku.

Samotné ovládání je integrováno do horní strany, jíž dominuje dvojice velkých potenciometrů (plastových) pro ovládání hlasitosti reprodukce a hlasitosti připojeného mikrofonu, dále je zde čtveřice tlačítek pro zapnutí, přepnutí mezi zdrojem zvuku a ovládání přehrávače, je-li připojen prostřednictvím Bluetooth. Čtyři malé diody pak informují o zapnutí, míře nabití baterie a aktuálně používaném zdroji zvuku.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Vedle zmíněného Bluetooth je k dispozici zásuvka pro 6,3 mm jack k připojení mikrofonu (ten je dodáván v balení), zásuvka 3,5 mm pro připojení externího zdroje zvuku a poslední možností je pak USB konektor pro přehrávání hudby z flash disku anebo pro nabíjení mobilního zařízení. Úprava zvuku je možná pouze prostřednictvím přehrávače v mobilu nebo tabletu, žádná specializovaná aplikace výrobce k dispozici není.

Celkově není konstrukce špatná, nicméně by si zasloužila použití lepších materiálů, a to především v detailech. Pokud má reproduktor působit jako kytarové kombo, měla by jeh schránka být dotažena do detailu, nemluvě o tom, že kov v kombinaci s dřevem a koženkou by nejen vypadal lépe než plast, ale také by se násobně zvedla odolnost.

Zvukové překvapení

Párování je rychlé a bezproblémové a velmi rychle tak můžete pustit svoji oblíbenou hudbu. Při prvním zapnutí jsme se mírně strachovali, že zvuk bude velmi špatný, což se i po několika minutách poslechu zdálo jako pravdivé hodnocení.

Nicméně chyba lávka, valná většina bluetooth reproduktorů má odlišnou konstrukci – obdélníkový nebo doutníkový tvar – a primárně se umisťují na vyvýšené místo. Ne tak iDance, který přímo vybízí k tomu, abyste jej nechali stát na zemi. Ovšem v tom je zásadní problém, jelikož projev je velmi směrový, takže vám v takovém případě bude hrát „do kolen“ a ochudíte se prakticky o polovinu celého pásma přehrávaných kmitočtů.

Klepněte pro větší obrázek

Avšak v okamžiku, kdy umístíte reproduktor například na stůl nebo na židli, rázem se zvuk výrazně zlepší, i když zůstává směrový. Poměrně dobré je podání prostoru a prakticky v celém pásmu jsem nezaznamenal výraznější propad. Basy jsou hutné a silné, ale není jich mnoho, což je příjemné. Při vyšší hlasitosti se mírně slévají s nižšími středy do jedné zvukové masy.

Výšky jsou mírně zastřené a mohlo by jich být v celkovém projevu více a také o něco čistších. Na druhou stranu je třeba uznat, že naladění reproduktoru odpovídá tomu, co pravděpodobně budou poslouchat zarytí rockeři – bigbít mu jde zkrátka dobře i přes mírně temnější projev, což vlastně není nic špatného.

Velmi zajímavé jsou udávané parametry – kapacita vestavěné baterie je údajně 2 200 mAh, což není mnoho, přesto však vydrží reproduktor na baterii přehrávat hudbu cca 4 hodiny při střední hlasitosti. Ještě podivnější je údaj o 200W výkonu, pravděpodobně to bude výkon PMPO, tedy špičkový. Reálně je výkon reproduktoru někde kolem 30 až 40 W – alespoň při srovnání s obdobně výkonnými reproduktory. Osazena je ozvučnice dvěma reproduktory – jedním širokopásmovým o velikosti 8" a jedním „ovladačem komprese“ (compression driver).

Verdikt

Bezdrátový reproduktor iDance AC/DC TNT 3 je zajímavou alternativou k přenosným Bluetooth reproduktorům, který slibuje vyšší výkon než je běžných 15–20 W. Udávaných 200 W samozřejmě není reálných, nicméně i přesto je hlasitost poměrně vysoká.

Nedostatkem je zpracování především v použitých materiálech, jako problematickou vidím také směrovost reprodukce. Ta by mohla být mnohem lepší v okamžiku, když by se reproduktor naklonil směrem dozadu, jako je tomu u odposlechů pro hudebníky – bohužel v této pozici nebude stát vinou koleček na zadní straně. Výměnu by si také zasloužila baterie, která má poměrně nízkou výdrž, přestože prostoru pro baterii s vyšší kapacitou by uvnitř rozhodně bylo dostatek

Z výkonných reproduktorů v cenové hladině do 10 000 vychází iDance AC/DC TNT 3 poměrně dobře a vzhledem k jeho aktuální ceně, která je prakticky poloviční oproti původní, se jedná o zajímavý kousek pro ozvučení většího prostoru, případně jako designový kousek do domácnosti pravého rockera.

AVmania.cz
iDance AC/DC TNT 3   8

iDance AC/DC TNT 3

Cena orientační: 5 490 Kč

  • Vstupy: Bluetooth, USB, jack 3,5, jack 6,3
  • Doba nabíjení: cca 2 h
  • Výdrž baterie: 4 h
  • Mikrofon v balení
  • Velikost reproduktoru: 8"
  • Konektor microUSB
  • Rozměry: 440 × 210 × 355 mm
  • Hmotnost: 6,8 kg

Témata článku: Reproduktory, Test, Bluetooth, Hudba, Reprosoustavy a reproduktory na Heureka.cz


Netflix: 25 nejoblíbenějších filmů a seriálů v prosinci 2021

Netflix: 25 nejoblíbenějších filmů a seriálů v prosinci 2021

Tyto filmy a seriály jsou teď na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o souhrnnou oblíbenost za poslední týdny, kterou zjišťuje web FlixPatrol.

Ondřej Králík
Netflix
Vy a počítač: Píšete na klávesnici všemi deseti prsty?

Vy a počítač: Píšete na klávesnici všemi deseti prsty?

redakce
Vy a počítačKlávesniceAnkety
Jak poslat dopis nebo balík, a nechodit kvůli tomu na poštu

Jak poslat dopis nebo balík, a nechodit kvůli tomu na poštu

Karel Kilián
SlužbyČeská poštaČesko
Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Tyto filmy byly v roce 2021 na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o oblíbenost, kterou sleduje web FlixPatrol a počítá z ní souhrnné žebříčky.

Ondřej Králík
Netflix
Nový americký dělostřelecký systém zlomil rekord nejrychleji vystřeleným projektilem

Nový americký dělostřelecký systém zlomil rekord nejrychleji vystřeleným projektilem

** Nový dělostřelecký systém U.S. Army před časem zlomil rekord v rychlosti výstřelu ** Umožnila to speciální hnací náplň munice ** Za účelem jejího vývoje byl postavený pozoruhodný balistický simulátor (BSIM)

Stanislav Mihulka
RekordyZbraněArmáda
Hry zadarmo, nebo se slevou: novoroční akce a Gods Will Fall zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: novoroční akce a Gods Will Fall zdarma

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace leden 2022)

Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace leden 2022)

Vzali jsme týdenní přehledy nejstahovanějších filmů, které se objevují na torrentech, a spojili je do jednoho žebříčku. Tohle jsou aktuálně filmy, o které je na světě největší zájem, které se nejvíc pirátí.

Ondřej Králík
Filmy a seriály
Šedý trh s předplatným se vymyká kontrole. Spotify, Netflix nebo Disney+ můžete mít doslova za pár korun

Šedý trh s předplatným se vymyká kontrole. Spotify, Netflix nebo Disney+ můžete mít doslova za pár korun

** Sdílení účtů mezi kamarády je jen začátek ** Dnes letí nákupy předplatných v Indii nebo na Aliexpressu ** Superlevné „netflixy“ ale mohou nakonec spíš škodit

Lukáš Václavík
PředplatnéNetflixSpotify
STALKER 2 byl odložen o více než půl roku. Dočkáme se až před Vánoci

STALKER 2 byl odložen o více než půl roku. Dočkáme se až před Vánoci

Tvůrci potřebují více času na testování a další doladění hry.

Radek Wunderlich
S.T.A.L.K.E.R 2: Heart of ChernobylFPS