tesla15
10. září 2010 • 17:50

Několik let se těším na OLED. Ale.... alespoň 63", nebylo by marné 3D. Pokud mi známo, má OLED nejlepší barevné podání, které prý překonává CRT obrazovku. Bojím se, zda se toho ještě dožiji ( 76 )let. Jaká je poslední info s životností ? Dříve udávaná 30 000 hod., žel prý se rozkládá i v krabici. Tuto smutnou zkušenost s displejem OLED mám u tří telefonů, u všech POSTUPNĚ zmizel. Díky za nejnovější info..

John
11. září 2010 • 0:34

U kterých telefonů zmizel OLED displej at' se trochu pobavíme..

John
12. září 2010 • 13:34

Tak konkrétní model jsme se nedozvěděli,zkoumal jsem rok a půl starý Jet a i8910 a nějaké úbytky na kvalitě jsem nezaznamenal.

BlackRider
15. září 2010 • 13:26

Na moji asi 3 roky stary Motorole U9 taky zatim nic :)

tesla15
13. září 2010 • 20:56

Omlouvám se, ale snad jsem nepropásl čas určen slušnosti k odpovědi. Mám i jiné pracovní povinosti než sedět jenom u počítače. Takže : je to trojice bezdrátových telefonu zn. SENCOR STC 65 TR. Jejich stáří je asi 5 let. Tudíž předpokládaná životnost nějakých 30 000 hod. naplněna. Zdůrazňuji, u všech tří postupně mizel displej. Používám je i nadále ve funkci zvonku. Jejich dosah je větší než u novějších PANASONICU. Takže i na zahradě slyším případné volání a s menší úpravou slouží k prodloužení zazvonění " od vchodu ". Tak se příjemně bavte a přeji hezký večer.

John
14. září 2010 • 12:00

SENCOR ano znám,to je ten výrobce co jeho obrazovky mají při světlejších scénách červenomodré nádechy,děkujem za objasnění problému,velmi se bavím..Mimochodem on se SENCOR už před pěti lety dostal k OLED displejům?

tesla15
14. září 2010 • 17:26

Bavte se, bavte. Bavení prospívá zdraví. Mimochodem, zmiňuji se o displeji na telefonech. Nevím a ani jsem se tímto problémen jak se SENCOR dostal k OLED displejům nezajímal. Servis mi byl nabídnut, zakoupil jsem mezitím PANASONIC. U něho malý dosah, takže o výměněně displeje stále uvažuji...ALE znovu se opakuji, nechci být opět zlamán jeho životností, kdoví jak dlouho je " v krabici ". Nevím jak dlouho tomu co jste prožíval dětská léta, tuším že někdy v 80 tých, možná i dřív, prodávaly se hračky kdy jakoby v nějaké folii byly figurky. Jejich natáčením figurky uvnitř měnily barvy. Byl to počátek OLED. Tak a teď puknete smíchy. Já se mohu o tomto thematu dovolat ze školení u Grundiga, možná zbude-li mi dost času hlavně díky Vám se vrátím o nějaké desetiletí zpět. M.Dv. senior.

BlackRider
15. září 2010 • 13:31

Mozna to bylo, co zbylo Kodaku, kdyz daval OLED dislplaye pred osmi lety do fotaku...

Karel
11. září 2010 • 17:42

Navzdory "módnímu" vychvalování "starých dobrých CRT" je smutnou pravdou, že snad jakékoliv dnešní LCD/plazma má větší gamut, než špičkové CRT.

tesla15
13. září 2010 • 21:21

Požadujete věrné barvy??? U mne je to jedno z hlavních hledisek. Tož, 100% barevnou sytost má JENOM DUHA. Následuje CRT obrazovka ( viz kolorimetrický trojůhelník RGB ) téměř srovnatelná PLAZMA. Dále tiskárna sRGB a příroda. Pravdou je, že LCD a LED zdaleka kolorimetrický trojůhelník RGB ( jako závazná norma tuším r. 1934 ) nevyplňují. Mám k dispozici porovnání, kdy na PLAZMĚ v R z 19 dílků chybí JEDEN, zatímco na LCD jich chybí PĚT. Podobně je tomu v G. Tudíž, na LCD nelze nastavit ČB obraz ( 11% B, 59% G, 30% R. Důvod, proč LCD i LED má malý STATICKÝ KONTRAST). Spoléhá se, že nakupovat TVP chodí většinou muži u nichž je snížen ve 40% barvocit. Hlavně mezi R / G. Mám to ověřeno. Ženy jdou s látkou na dení světlo zatímco chlapi sledují kdo s kým a jak hraje.Ani jim nevadí že lajna není BÍLÁ...Toho povídání je na několik večerů, a tak přeji hezký večer všem.

novcze
14. září 2010 • 21:41

teď si nejsem jistej, jestli se nepodařilo smíchat různé pojmy ...
- lcd a snad i plazmy zvládají s přehledem gamut PAL, NTSC, sRGB, Rec.709 a dokonce i AdobeRGB, xvYCC, což jsou normy, v kterých se záznam pořizuje, přenáší, reprodukuje ... i kdyby existovala televize s gamutem pokrývajícím většinu viditelného spektra, tak bude zase limitována normou v které byl pořízen záznam
- nižší statický kontrast u lcd (a nemění na tom nic ani led podsvit) je omezen podáním černé, z principu funkce LCD je to jasné
- jestli je bílá v televizi bílá rozhodují tři věci, nastavení vyvážení bílé na snímací kameře, nastavení vyvážení bílé na TV a osvětlení místnosti v které TV sledujete

Kazeasch
15. září 2010 • 12:27

Pokud je ta televize podsvícená pomocí LED kvůli obrazu a né kvůli tloušťce, pak má řízené podsvícení nebo RGB LED a obraz je daleko věrnější, jelikož se dá (mimo to že můžete zobrazit opravdu černou a opravdu bílou) mnohel líp řídit jak jas tak kontrast barev. Takže není uplně pravda že LED na kvalitě obrazu nic nemění.

Reakce pod tímto příspěvkem se už neodsazují.
novcze
16. září 2010 • 19:07

reagoval jsem na část o statickém kontrastu samotného panelu, samozřejmě systémy dynamicky měnící podsvit jsou +

Karel
18. září 2010 • 20:15

Ještě bych dodal, že omezené podání černé má i CRT - ve statickém obraze kvůli "nečerné" barvě luminoforu a v dynamickém kvůli dosvitu (do výchozího stavu se luminofor vrací až v řádu desítek sekund, samozřejmě je ale úvodní pokles strmý).

BlackRider
15. září 2010 • 13:42

100% "barevnou sytost", at uz pod tim pojmem myslis cokoli, duha rozhodne nema. Krome toho, ze slunce neprodukuje kompletni spojity barevny spektrum, tak je cast spektra pohlcena atmosferou a navic mira pohlceni ruznych slozek lisi podle pocasi a rocni ci denni doby. Vysledek je ze i treba LED TV, ktera se mimochodem co se tyce barevnosti casto prekonava i CRT i PDP, muze mit realnejsi barvy nez denni svetlo.

Určitě si přečtěte

Články odjinud