IFA: Samsung – 65″ 3D LED TV a další novinky

1. října 2010
TWEET SDÍLET
V ohlédnutích za zajímavými novinkami z IFA se tentokrát podíváme, co představil Samsung. A dočkali jsme se i speciality pro nás v ČR.

Nejzajímavější novinky v podobě kompletně nové řady 3D LCD televizorů s LED podsvícením letos Samsung „vyplýtval“ již v lednu na americkém CESu, přesto veletrh v Berlíně ukázal, že se ve velmi široké nabídce Samsungu najde pár novinek, které stojí za pozornost. Celá expozice letos sice působila skroměji, než loni, přesto přehlídka technologií a AV produktů Samsung byla bohatá. Nutno dodat, že zatímco někteří výrobci své 3D TV zde teprve uváděli, Samsung jich už přes 600 tisíc stačil od začátku roku prodat.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Pro nás v ČR asi nejzajímavější novinkou, předvedenou právě v Berlíně, byla „pouhá“ jedna ikona v nabídce Samsung Apps, umožňující majitelům vyšších řad televizorů Samsung přístup k mnoha aplikacím, mimo jiné ale k Internet TV. Novinkou je možnost přístupu do kompletního internetového archivu České televize přímo pomocí televizoru. Všem majitelům TV Samsung tak bude k dispozici obrovský archiv pořadů, přičemž určitě velký zájem bude zejména o seriály. Právě přístup k archivům na internetu v poslední době vytlačuje klasické nahrávání pořadů na rekordér, neboť toto řešení je pro mnoho majitelů televizorů pohodlnější a přehlednější, a samozřejmě i ekonomicky zajímavé, neboť není potřeba pořizovat další zařízení.

 

Ale podívejme se také na novinky, které oficiálně na IFA představil Samsung. První novinkou je dle výrobce největší Full HD 3D LED televizor na světě, Samsung LED C8000, který disponuje ultratenkou 65“ obrazovkou. Do výbavy patří technologie Precision Dimming, přičemž výrobce slibuje čistotu pohybu na úrovni 800 CMR. LED televizoru C8000 nechybí samozřejmě podpora WiFi pro výše zmiňované Samsung Apps.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Že Samsung nezapomíná ani na plazmy, dokazuje nová generace 3DPDP televizorů C680 a C490, která nabízí živý 3D stereoskopický obraz. Televizory jsou vybaveny technologií Clear Image Panel, což zaručuje větší pozorovací úhel a ve srovnání s předchozím modelem z roku 2009 spotřebují o 40 % méně energie. Plazmy mají poskytovat cenově dostupný 3D zážitek v domácím prostředí, přičemž kvalitu má zajistit 3D Hyper Real Engine, který řídí nastavení barev, kontrastu a pohybu. Zejména C680 umožňuje sdílet obsah z jiných DLNA zařízení na televizoru prostřednictvím technologie AllShare. Cena levnější 3D plazmy by pak neměla přesáhnout 1100 Euro.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Nejen vizuálně určitě zaujal nový elegantní systém Samsung HT-C9950W, který je svým kovovým povrchem podobný LED televizorům série 9000. HT-C9950W má organická dotyková ovládací tlačítka, nadstandardní kolečko na ovládání hlasitosti a slot pro vložení disku. Vícedimenzionální systém prostorového zvuku 7.1 zahrnuje dotykové dálkové ovládání, čtyři podlahové reproduktory, dva satelitní reproduktory, střední reproduktor, aktivní antivibrační subwoofer a dva HDMI vstupy. HT-C9950W obsahuje i bezdrátový LAN adaptér pro přístup ke službám Samsung Apps nebo Allshare pro sledování obsahu z DLNA zařízení. Cena se bude pohybovat kolem 50 000 Kč.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

K 3D TV patří i nový 3D BD přehrávač, tentokrát včetně vestavěného pevného disku. Samsung BD-C8900 je vybaven digitálními tunery pro příjem vysílání ve formátech DVB-T/C a dokáže nahrát až 120 hodin digitálního vysílání v HD rozlišení, bez ztráty kvality obrazu.Samsung BD-C8900 slouží jako dispečink domácí zábavy a umožňuje ukládat soubory do jednoho zařízení s pevným diskem o kapacitě 500 GB. Pomocí bezdrátové technologie AllShare, nebo díky připojení přes rozhraní USB 2.0 umožňuje i snadnější sdílení obsahu s jinými zařízeními. Součástí je bezdrátový LAN adaptér pro přístup ke službě Samsung Apps.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

A konečně poslední zajímavostí, tentokrát spíše po fanoušky skutečného 3D domácího kina, bude Samsung SP-A8000, což je domácí 3D projektor s rozlišením Full HD 1080p. Díky jasu až 1000 ANSI lumenů, kontrastnímu poměru 10000:1, životnosti lampy 1500–2000 hod., velikosti obrazu od 40 do 250 palců a dvěma HDMI vstupům poskytuje Samsung SP-A8000 3D zobrazení v původním rozlišení, s aktivními závěrkovými brýlemi i 3D realismus bez jakéhokoli omezení pozorovacího úhlu, by mohlo jít o velmi zajímavý produkt. Bohužel cena se má pohybovat na hranici 5 500 Euro.

Speciál o 3D

Praktické rady, tipy, recenze a další informace o novinkách, které patří k vysokému rozlišení a kvalitnímu obrazu a zobrazení 3D.

Témata článku: 3D, Novinky, Samsung, LED, IFA

Určitě si přečtěte

Nový Chromecast dostal dálkový ovladač a androidový systém Google TV

Nový Chromecast dostal dálkový ovladač a androidový systém Google TV

7 Lukáš Václavík

Lukáš Václavík
Android TVChromecast
10 nejlepších filmů o lásce s lesbickou tématikou

10 nejlepších filmů o lásce s lesbickou tématikou

Láska je láska, Vrcholné umění, Loving Annabelle, Děcka jsou v pohodě. Proč vyobrazení vášně v lesbických romancích působí opravdověji?

32 Marek Čech

Marek Čech
Filmy
15 tipů na nejlepší televizory, které si dnes můžete pořídit

15 tipů na nejlepší televizory, které si dnes můžete pořídit

I když ceny televizorů klesají a ani velké úhlopříčky už nejsou drahé, stále má smysl připlatit si za prémiové televizory. Vybrali jsme ty nejlepší, které vás překvapí kvalitním podáním obrazu i pokročilými funkcemi.

71 Jaromír Puk

Jaromír Puk
Televizory
Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Krásné ženy jsou pro mnohé erotické a sex symboly. Vybrali jsme ty nejslavnější z několika desetiletí filmové a seriálové tvorby. Najdete zde nejen fotografie, ale také název díla, které herečku proslavilo.

3 AVmania.cz, Marek Čech

AVmania.czMarek Čech
Filmy
Tenet: Nolanova komplikovaná „bondovka“ s obráceným tokem času [recenze filmu]

Tenet: Nolanova komplikovaná „bondovka“ s obráceným tokem času [recenze filmu]

První blockbuster letošního roku, který si užijte intuitivně, smyslově, tak jak na vás bude působit a dopadat intenzivní obrazová a zvuková složka, a nesnažte se tolik analyzovat všechny časoprostorové paradoxy v něm

15 Marek Čech

Marek Čech
Recenze filmů
Pozor. Konec DVB-T neznamená konec koncesionářských poplatků pro ČT a ČRo

Pozor. Konec DVB-T neznamená konec koncesionářských poplatků pro ČT a ČRo

** Necháte si televizor s DVB-T? Poplatky se vás stejně týkají. ** Jaký je oficiální výklad zákona a co říkají ČT a ČRo? ** Proč je zákon špatně a měl by se změnit?

95 Lukáš Václavík

Lukáš Václavík
Přechod na DVB-T2DVB-T2
11 tipů na levné televizory se skvělým poměrem cena/výkon

11 tipů na levné televizory se skvělým poměrem cena/výkon

Vybrali jsme nejzajímavější televizory s výborným poměrem cena/výkon. Od těch menších a velmi levných, po ty vybavenější a větší, které se však stále vyplatí.

32 Jaromír Puk

Jaromír Puk
Televizory